Hayat, Yoruldum Artık !

+ Hayat ! Hayat iyi misin ?

- İ-i-i-i yim ozan. İnanamıyorum. Aynı yeri kazanmışız.

+ Evet, gidiyoruz buralardan. Seni de götürüyorum.

- Nasıl ozan ? Nasıl gideyim. Babam beni evlendirmeyi planlıyor. Gidip ben okul kazandım dese. Sınava girdiğimi bilmediği için bile beni öldüresiye döver. Nasıl ben okula gideceğim derim.

+ Kaçalım, kaçırayım seni ?

- Ooo, ooo, orda dur ozan. Nasıl kaçıracaksın beni. Ben senin karın değilim, sevdiğin değilim. Ayrıca kaçtık diyelim. İkimizde daha lise 1' e yeni geçtik. Sorsan çevre tarafından çocuğuz hala. Oradan nerde kalacağız, ne yiyeceğiz, ne içeceğiz ?

+ Yurtlar var. Devlet yurtları. Ben araştırdım. Doğudan gelenlere ücretsiz. Haftasonları da bir yerde çalışır sadece harçlık çıkarırız.

- Ozan o işler öyle olmuyor. Bunun kitap masrafları var, bunun sıkıntısı çok.

+ Aaa yaşadık :D

- Niye noldu ?

+ Sen hatırlamıyorsun, belki ama biz burslu kazandık orayı. İstanbula 3 ayda bir 450 lira almak üzere gidiyoruz. Belki lisenin yurdu bile vardır. Bak bu ülkede ne kadar çok çalışırsan, o kadar değer görürsün. Bizim Şu an ki gitmek istediğimiz liseye gitmek için neler yapan çocuklar var. Ve biz burslu kazanmışken geri tepemeyiz. Geleceğini düşün. Avukatlık hayallerini düşün hayat.

- Bilmiyorum o zaman, şimdi eve gitmem lazım.

Hayat, Yoruldum Artık !

Hayat, ayağında basma eteği ve lastik ayakkabılarıyla o boncuk boncuk, ışıldayan gözleriyle ozana bir kere daha bakıp koşara eve gitti.

Eve geldiğinde çoktan geç almıştı. Hamdi küplere binmişti.

+ Neredesin lan sen ! Hayat !

- Ben, şey....

cümlenin devamını getiremeden hamdi, hayatı öldüresiye dövmeye başladı. Bir elinde kemer, diğer elin de sobanın yanındaki aldığı odunla öldüresiyle dövmeye başladı. Fatıma' nın araya girmesiyle o da dayaktan nasibini aldı. Siniri geçen hamdi, hiçbir şey olmamış gibi kemerini beline takıp, kapıyı çarptı ve kahvehaneye doğru yola koyuldu. Hayat ise ağzı gözü kan içinde banyoya koştu. Ağrılarla aldığı duş sonrası yatağa gitti. Bu nereye kadar gidecekti böyle ? İleride başkasıyla evlendiğinde hep hayatı mahvolacaktı ? Aklını bu sorular kurcalarken, bugün aklına ozanın yaptığı teklif geldi. "Kaçmak" sonra kendi kendine "saçmalama hayat" dedi. Çünkü bu çok çok ayıp bir şeydi. Ama bir yandan belki burada ayıp adı verilen şey batıda farklıydı. Kim bilebilir ? O ara ozan mesaj attı. Mesajda bir reklam kampanyası yazıyordu. Ama bu onların şifreli konuşmasıydı. Çünkü hamdinin yanında mesaj geldiğinde hayat reklam mesajı diyebilmeliydi. Zor durumda kalmamalıydı. Eğer müsaitse hayat beni ara atıyordu. Öyle de yaptı.

+ Alo hayat, nasılsın ?

- İyiyim.

+ Sen, sen iyi değilsin. Noldu ?

- Hiç...bir şey yok.

+ Hayat ! Söyler misin bana ne oldu ?

- Hamdi...babam bile demek istemiyorum.

+ Hayat yeter artık ! Yeter ! Sen bir aptalsın. Anladın mı ? Aptal. Nereye kadar gidecek bu böyle ? Adamdan her gün bir araba dayak yiyorsun. Yetmiyor üstüne evleneceksin. Ve ben senin için çabalıyorum. Babam beni yolluyor kazandığım liseye. Yurdu da ayarladı. Bir karar ver. Benimle gelip hayallerine mi kavuşacaksın ? Yoksa o hamdiden her gün dayak yiyip yaşlı bir adamla evlenecek misin ? Hangisi hayat sen söyle. Ben yoruldum, Hayat. Ben senin, bizim için çabalıyorum. Kapatıyorum telefonu. Ne yapmak istediğini bana söylersin en geç yarın. Ondan sonra sen yoluna, ben yoluma..

- Ozan...

Telefon çoktan kapanmıştı. Bizim için çabalıyorum derken acaba neyi kast etmişti ozan. Hayatın aklını kurcaladı bu. Acaba ondan mı hoşlanıyordu ? Yok, olamaz öyle şey. Ayıptı bu. Sonra kendine sordu sanki sen hoşlanmıyorsun diye. Hayat, adeta kendi kendine konuşuyordu. 1 saat sonra uyuya kalmıştı. Sabah yine erkenden kalktı. Hayvanları meraya götürecekti. Ama telefonu eline aldı ve ozana mesaj yazmaya başladı. Gelip gelmeyeceğini söyleyecekti.

Bakalım hayat avukatlık yolcusu mu ? Yoksa yaşlı bir adamla gerdek yolcusu mu ?

@Karaktersiz2 @cikolatalilattem @hazalper @MerveKOYUN @cansusura

İlgilenen arkadaşlar, bekliyordunuz. İlginiz için teşekkür ederim.

Diğer bencemde görüşmek üzere...

Sevgilerimle...

_Delikanli_


4|2
114
_Delikanli_ KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 3

 • Bir sonraki bölümü banada at

  0|1
  0|0
 • Bir defada erkek etiketle be arkadaş

  0|1
  0|0
 • eline sağlık

  0|1
  0|0
Yükleniyor...