Kral benim (Hayatı Dolu Dolu Yaşamak)

1-Çevremizdeki olayların sadece %10 unu biz belirleriz

Yani bakış açımız hayatımızı belirler. Olaylara Verdiğimiz tepki nasıl hissedeceğimizi ortaya koyar. Çok kötü şeyler başımıza gelebilir. Ama hayata karşı pes edemeyiz. Unutmayın ki acı sizi ne kadar yoğurursa o kadar hayatı öğrenirsiniz. Hayatımızı belli şekilde yönlendirici. Ama başımıza gelen gündelik şeyler bunla pek bağlantılı değil. O zaman neden isyan edip kendimizi yoralım? Tüm zorlukları öğretmenimiz olarak görüp yaşadığımız deneyimlerden keyif almalıyız.

2- İşinizde bir numara olun

Her ne yapıyorsanız çevrenizde o işi en iyi yapan olun. Öğrenciyseniz derslerde en iyisi olun. Yoksa bu hayattan nasıl keyif alıcaksınız ki? Hayatınız renklenmiş olur. Herkes size döner. Çalışmak insana mutluluk verir

3- Acı geçicidir huzur kalıcıdır

Bir şeyi başarmak için fedakarlık yapmanız gerekiyor. Her güzel şeyin bir bedeli var. Ama bir müddet acı çekip o şeyi elde ettikten sonra, verilen tüm emeğe değmiş oluyor

4- Kimseyi kafaya takmayın

Arkadaşınız sevgiliniz ailenizle dahi problemler yaşamanız normaldir. Bunu herkes yaşar. Büyütmeyin ve hayattan farklı enstantanelerin keyfine varın. Şu hayatta kimse için üzülmeye değmez. Veya aşıksınız ama o size bakmıyorsa, basit bir şekilde yönünüzü değiştirin. Düşünmeye devam ettikçe sorun büyür.

5 - Kitap okuyun

Sadece kitap okumak bile insanı zengin yapar. Kültürlenirsiniz, kendinizi daha iyi ifade edersiniz, her konuda fikriniz olur ve kitap okuyarak beyin jimnastiği de yapmış olursunuz. Ayrıca kitap okuyan insanların canları hiç sıkılmaz. O size farklı dünyaların kapılarını açar.

6 - Sevgi her şeydir

Onsuz bir hayat düşünülemez. Mutluluk yolu insanları insanlara rağmen sevmektir. Size kötülük yapanları size bir şeyler öğrettikleri için sevin. Ve sizi sevenlerin değerini her zaman bilin. 3 iyi arkadaşı olan zengindir (kimin sözüydü unuttum)

7 - Her konuda en iyisi olun

Çeşitli kurslara gidin, yoğunluk aslında bir saygınlık verir. Hayatınız keyiflenir. Birçok konuyu takip edin. Moda, sinema, tiyatro, müzik, futbol, diziler, sosyal medya vs. Ve herkese hevesle anlatabileceğiniz konular olsun. Heyecanınızı kaybetmeyin ve projelerinizden bahsedin. Yaşam enerjinizi kaybetmeyin. Hep gelecek hayalleriniz olsun

8 - Kral benim

Uzatmaya gerek yok. Mesele şu ki kral sensin. Kendi hayatının başrol oyuncusu sensin. Kendinizi olayların akışına bırakmaya gerek yok. İnandığınız gibi yaşayın, kimseyi takmayın ama herkesi sevin. Sizi sevmeyen sizden uzak durabilir. Ama kendi içinizde çekmeyen bir sistem inşa edin. Beni olduğum gibi sevsinler. Bana destek olmak isteyen olsun, olmasada önemli değil. Çünkü ya seninle ya sensiz ya da sana rağmen... Mutluluk içsel bir devinimdir. Bunun parayla veya herhangi bir şeyle ilgisi yok. İşte bu yüzden dünyanın en mutlu insanı olmanızda bir sakınca yok. Pozitif düşün pozitif yaşa!

Kral benim (Hayatı dolu dolu yaşamak)

DÜNYANIN EN MUTLU İNSANI TARIK ERDEM'den sevgilerle...


2|1
31

En İyi Kız Görüşü

 • 5gün

  Güzelll mesela ben de kendimi prenses hissediyorum 😂😂
  Ayrıca bu fotoda güzel ćıkmamışsın 😅 insan kral benim pozu verir sen soytarı benim demissin sanki 😅😅

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Bak arkadaşım ben bunu çok faydalı buldum teşekkür ederim

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • 4gün

  çok doğru gercekten de ama benim bunların içinde yapamadığım tek nokta başkalarını takmamak

  0|0
  0|0
 • dediklerin doğru kraliçe de benim.

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...