Hayatı Sev Yardımı Sev Hayvanı Sev Kapitalizmden Nefret Et

Evet arkadaşlar bu benceyi tamamiyle anti-kapiteist duygular ve devrimin verdiği ümitle yazıyorum.

Devrim kelimesi sadece siyasi olarak anlaşılmasın (Devrim:Genel olarak, yer­leşik toplum düzenini, devlet ve toplum ya­pısını tümüyle değiştiren, köklü, hızlı ve kapsamlı dönüşüm.) O lanet kapitelizmi istediğiniz gibi anlayabilirsiniz :) evet aşk sevgi yardımseverlik vs. bunların kapitelizm veya devrimle ne alakası var diyenler olacaktır ancak ( https://www.mesop.net/osd/soft/zeitung_print.php?id=590 ) bu linkten kapitelizmin insanları nasıl sömürdüğünü görebilirsiniz :) Velhasıl sizlere "Ben kapitelizmim" şiirini de okumanızı öneririm.

Eğer bu konuları ve de idealist biriyseniz aslında kapitelizmin ne kadar da insan düşmanı bir sistem olduğunu analamanız çokta zor olmayacaktır. Üniversiteden yeni mezun olmuş genç hayata atılmıştır ve bu yolda türlü zorluklar çekeceğinin bilincindedir.

Yalnız bu bahsettiğimiz zorluklar bu gencin bahsettiğinden daha da fazladır.

Şöyle ki; araba almak ister nakit para yoktur ve asgari ücretlidir. Bankadan kredi çekip almak ister ortalama rakamlarla aracın kapının önüne parketmesi 15.000 bu rakamı bankadan çektiğin taktirde 3 yıl vadeli bir hesap ile arabaya 3.000 tl de faizi vardır. Bu arabanın senelik muayene tamir bakım aksesuarı da ortalama bir hesapla 3.000 tl olsa 3 yıl 9.000 tl bunlar yapar 3.000 tl faiz vardır 3 sene içinde "HAVAYA" 12.000 tl gider. Kredi ana parası 15.000 tlde var etti mi 27.000 binlira. Satmaya kalktın araba artık eski yaşında değildir ve biraz daha kullanılmıştır; yani o araba artık 15.000 değilde 12.000 dir. Yani bir arabanın 3 yıl içinde kullanıcısına boş masraf olarak bakabileceğimiz 27,000 - 12.000 hesabıyla : 15.000 dir.

Bu basit hesapla genç geleceğinin bankaların kıskacı altına almak istemez ve vazgeçer. Bu genç, ailesi ile birlik olup ev almanın derdine girer ama bu sefer nakit para olmayışı genci zorlar. 0 peşinatla alınacak ev bugün 2000 tl aylık banka ödemesi gerekmektedir ve bu çile 10 sene sürecektir. Bu gence daha korkutucu gelir. Sonra bir çiflik kurup ticarete atılmayı hedefliyen genç arsa arazi fiyatlarınında uçtuğundan bihaberdir. Bunu öğrenince de KAHROLSUN KAPİTELİZM nidaları atmaya başlar.

Ve bu dünyada, bundan sonrası için küçük kalmak zorunda olanların dünyasından yazıyorum sizee Bu Cennet Vatan Ülkemin Devrime ihtiyacı var!

Arkadaşlar şimdi bu benceyi aşk ilişkileri konusunda paylaşacağım neden mi ? Hiç fark ettiniz mi bencenin başlığında sadece sevgi var gerisi ekonomik sıkıntılardan bahsediyor.. Aslında size fark ettirmek istediğim farkındalık yaratmak istediğim mevzu bu . Bunca derdin tasanın içinde ailelerimizi sevdiklerimizi komşularımızı ve arkadaşlarımızı unutuyoruz.. Kapitelizm bu seni illaki bir oyuncağı ile meşgul kılıyor.. En basitinden televizyon kapitelizmin en sevdiği kitle iletişim aracıdır.Hayatı sev yardımı sev hayvanı sev Kapitelizimden nefret et :))

Son sözler olarakta; ekonomik sıkıntılar insanları bunaltıyor ve aşkı unutuyoruz, evlilikten kaşıyoruz çünkü evlilik maddi anlamda büyük külfet. Belki şunu farkettirmek gerekir tekrar;

Evlenecek erkekleri gırtlaklarına kadar borca sokup zinayı meşru kılan sisteme lanet olsun. Varolsun Devrim!

Okudunuğunuz için teşekkürler...


1|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;