İlişki nedir ? İlişki tek taraflı sevmek veya birine görmediğin değeri vermek değildir. İlişki karşılıklı sevme ve sevilme durumunun bütünüdür. Konuşurken,mesajlaşırken karşındaki insanın seni seven biri olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Öncelikle sevgi var mı? Karşındaki seni seven insana saygı duyuyor musun? daha da önemlisi Saygı görüyor musun?

Hayatta ne istediğimizi her zaman sorgularız. Su içmek, yemek yemek ve sevgi boşluğumuz... Ailemizin verdiği sevgi dışında çok da tanımadığımız, aynı evde kalmadığımız birinden de sevgi bekliyoruz. Saçma gelse de sevmek ve sevilmek insan gibi hissetmektir bana göre. Sanki sevilmediğinde farkının kalmadığını hissediyorsun. Hayat anlamasızlaşıyor, hergün yaptığın işler bile sana büyük ağırlık. Bu sevilmeme ve sevmeme olayı yani hayatında biri olmaması olayı alışabileceğin bişey. Daha kötüsü mü? Tek taraflı sevmek. Yükü tek taraflı taşımak, verdiğin değeri görememek veya körü körüne bağlanmak...İlişkiler Üzerine (1)

İlişkine başlarken çok seviyorum, çok aşığım, ondan asla vazgeçemem gibi kelimeler kullanıyorsan yanlış yerdesin. Eğer bunu bir kere söylediysen kesinlikle vazgeçecek durumlar karşısında savunmasız kalacaksın demektir. Hayatta bir kırmızı çizgin olacak, bir sınırın. Burayı geçme diyeceksin karşındakine yapma! Sevmediğin şeyleri söylemekten ve bunu ondan yapmamasını istemekten zarar gelmez. Kapalı kutu davranıp yaşayalım görelim modunda ilişkiye başlamaktansa benim olmazsa olmazlarım bunlar diyerek bir sınırlama koymak daha iyidir.

Gerçek kişiliğini ortaya koymak, rol yapmaktan daha iyidir.

Kıskançsan kıskancım diyeceksin, beni kıskandıracak hareketlerde bulunma! Bunu demek mi iyidir yoksa kıskandığında aldatıldım diyerek gitmek mi iyidir ? Şimdi kim kendisini sınırlayan birini ister diyebilirsiniz ama olayları baştan konuşmak sonrasında basit şeyler için ilişki bitirmekten daha iyidir.

Özel hissetmek ve özel hissettirmek de bir ilişkide olmazsa olmazlardandır. Sen sevgilin için sıradan biri misin yoksa herkezden farklı biri misin? Bunu neden sorguladığımı ben bile bilmiyorum ama bir teorim var bu konu hakkında da. Günümüz sevgilerine inanmıyorum. Gözümün içine bakarak seviyorum diyebilen biri belkide sadece benimle zaman geçiriyor da olabilir. 3-4 gün öncesinde seviyorum derken, sonrasında ben başkasına aşık oldum diyen karakter yoksunlarının olduğu güzelim ülkemde öncelikle özel hissettiriyor mu diye bakmak lazım. Peki nasıl özel nasıl hissettirilir? Bekletmeyeceksin, sözlerine konuşmalarına karşılık vereceksin ve aranızdaki çekime ve duygusal bağa güveneceksin.

Son olarak;
Eğer biri senin kaderinse asla asla deme, her ayrılık bir son değil güzel ve yeni bir başlangıçtır.

Sevgilerle...


0|0
31

En İyi Kız Görüşü

 • Sevilmek gibisi yok tabi.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Ben her zaman açık açık konuşmaktan yanayım. Karşındaki seni bilsin, ona göre davransın. Belki de senin düşündüğünden çok farklı şekilde algılanıyor olabilirsin. Net olmakta fayda var.

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Wayway way wayy

  0|1
  0|0
 • Ne yani aşık olduğumuzu sevdiğimizi söylersek bu sana göre inandırıcı değil mi aşk olması için çok uzun zaman geçmesi mi gerek? Ona cevap yazarken bile içinde hissettiğin kıpırtı, heyecan aşk değil midir?

  0|0
  0|0
  • O da aşktır ama zamana ihtiyacı vardır
   Daha fazla tanımaya ve onu hissetmeye de

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...