Çocukluktan Bugüne Kaybettiklerimiz

Merhaba arkadaşlar öncelikle :D Şöyle sırıta sırıta başlayalım benceye...

Bu bence yi yazarken eskilere daldığım için bir mutlu oldum istemsizce ^^

VARAN 1Çocukluktan bugüne kaybettiklerimiz

Çamurla oynayan hatta, bileklerine kadar sürüp çamurdan eldiven yapan bir biz vardık... en sonunda elimiz kuruyunca annemize göstermek için anneeee annneeee diye yırtınır annemizi çağırırdık. Kadıncağız bir çıkardı ki :D tadaa mutlu son 'hiçbir yere dokunmadan banyoya gidiyorsun'yanıtını alırdık, tıpış tıpış giderdik ama en azından priz çamurdan nasibini alırdı :D tabii boyu yetenler rahatça yakardı benim gibi her daim kısa olanlar zıplardı ay duygulandım :'( hep mi kısaydım ben.

Ha bu arada resimleri sadece, biz neymişiz diye koydum yani hangi madde hangi resme ait diye çırpınmaya bir gerek yok sakiniz .d neyse efendim diğer madde pardon varan a geçelim :)

öhö öhö VARAN 2

Hani bir de kural vardı, hiçbir yerde yazmazdı ama bunu hepimiz bilirdik... HERKES KENDİ SOKAĞINDA OYNAYACAK. Diğer sokaktan biri bizim sokaktan birine sataşınca toplanır şahsımıza yapılan bir yanlış gibi diklenirdik. Ve en güzel sokak hep bizimkiydi. Ailemiz bizi birbirimize emanet edip de eve girerdi. Aramıza yabancılar giremezdi.

Ne güzeldi dimi, hep birbirimize sahip çıkardık, hiç ayrılmayacakmışız gibi...

VARAN 3

Akşam ezanı hepimiz için günün bitişi demekti. Herkesin kardeşini alıp eve girmesi ve sofraya oturması demekti... insan tüm gün koşturunca yoruluyordu haliyle girişiyordu yemeğe, şimdiki gibi korumamız gereken fiziğimiz yoktu. Ertesi gün koşturur o yediklerimizi de yakardık zaten. İnsan hiç sıkılmazdı oynarken , şahsen ben profesyonel çocukluk yaşamış birisi olarak (o nasıl oluyor bilmiyorum ama .d) derim ki her günümüz ayrı geçerdi .d Aramızda tek kardeş olmayanların anlayacağı çok güzel bir durum vardı; Geliyorr...Aynı grupta olsak da kavga ederdik ya mesela işte orda ablamız, abimiz veya kardeşimiz sanki onunla kavga etmişler gibi kolunu omzumuza atar ve 'boşver, gel biz oynayalım onlara mı kaldık' der di ya. İşte o yeterdi be... o tüm sokağa , mahalleye değil, tüm dünyaya bedeldi. Biz bize yeterdik dimi...?

Varan kaç oldu şimdi 4 mü? valla yukarıya çıkmaya üşeniyorum 4 se de 4 diyorum değilse de 4 diyorum.

VARAN 4

Şimdi efendim durum şöyle ki, aslında bizim o zamanda içimizde ekmek parası kazanma hevesi vardı. Hangimiz evden kullanmadığı eşyaları sokağa çıkarıp sözde satmaya çalışmadı ki. Hangi kız lastik ip ve boncuk alıp kolye yapıp satmadı ? Hangi erkek bisikletçiye lastik şişirtmeye gidince bir tamirci edasıyla incelemedi ki? Hangimiz kullandığı bisiklete süs satın almadı. Erkeklerin maç olayını pek bilmesem de onlar da iyi eğlenirdi herhalde ki çok oynarlardı :D hele de topu olan çocuğu annesi çağırınca geride kalanların üzüntüsü... der susarım.

Çok ayrıntıya girip sıkmak istemedim, ama biz buyduk... biz birimizin zinciri atınca elinin üstünün pislenmesini dert etmeden o zinciri yerine takan bir nesildik, bencil değildik. Biz kardeşimize sahip çıkardık, neden hayat bu seviyeye geldi? neden insanlarla tanıştıktan biraz sonra 'keşke tanışmasaydım' dedirtecek noktaya geldi ki...

Kumaşımız belli, ne kadar yıpranırsak yıpranalım içimizde ne varsa o'yuz.

Saygı ve sevgilerimle Çikolata Sevmeyen Kız


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

  • Tüm çocukluğum gözümde canlandı birden çok güzel bir bence olmuş ellerine sağlık

    0|0
    0|0
Yükleniyor...