Hayat mı Bırakıyor, Biz mi Tutunuyoruz


Hayat mı Bırakıyor, Biz mi Tutunuyoruz 2

Hayat nasıl başladı?

Doğduğumuzda annemiz ve babamız nede çok heyecanlanmıştır Aşılarımız yapıldığında bizim ağlamamız ile annemizin ve babamızın da canının yandığını unutmayalım. 1.Yaşımızın doğum gününde ne çok sevinçlidirler değil mi?

Hasta olduğumuzda başımızda pervane olmadılar mı? Hasta olduğumuzda doktor çok iyi baksa bile doktorun muayenesini asla beğenmezler aslında. Okula yazdırırken bizim için onlar heyecenlanırlar aslında :D Okuldaki sıkıntılarımızla onlar ilgilenirler bazen. Ödevlerimizle ilgilenirler değil mi :D bazen ödevimizi onlar yapardı değil mi :D Tabi ara sıra yediğimiz tokatları da saymazsam olmaz yani :D

Hayat yağmurda yürümek gibidir.

Hayat ıslanacağını bilerek yürümektir aslında. Tıpkı bebeklikte düşeceğimiz ihtimali yüksekken yürümeye çalışmamız gibi. Tıpkı küçükken bilmediğimiz kelimeleri söyleyip tepkilere göre ne olduğunu anlamamız gibi. Evlenince sıkıntı çekeceğimizi ve uyum problemini zamanla çözeceğimizi düşünmemiz gibi. Bazen uyum problemini bir kenara koyup barışmak gibidir.

Sorunlarımızın çözümü.

Aile sıkıntılarımız var, bazen evden kaçarak gitmek isteriz. Çünkü ailemiz bize hep neredeydin, ne yapacaksın, ne yaptın sorularına cevap vermekten bıkmışızdır. Bazende ara sıra takıştığımız küçük sorunlarımız olur, sinirlerimiz alt üst olsa da, bu sorunlar ertesi gün ya unutulmuş ya da barışmış oluruz :) çünkü onlar bizim annemiz babamızdır, bazen bir gün suratlar asılsa bile.

Ama aslında bu sorunlar çook az sorunlardır. Bundan daha çok sorunlarımız da var olabilir. Ama kendimizi hiçbir zaman salmadan daima çözümcü bir tavır takınmamız gerek.

Çoğu sorunlarımızın nedeni iletişimsizlikten kaynaklanıyor

Bazen başka sorunlarımızdan sinirlerimiz gergin olduğundan karşımızdakine patlaya biliyoruz.Bu sorunları küçük jestlerle, biraz sakin kafayla açıklayıcı konuşa biliriz, eğer karşımızdaki anlayışsız biriyse zaman alacaktır çokta takmayın böyle dertleri.

Bilmediğimiz şeyler için kesin konuşmamız ve yanlış anlamamız yüzünden insanların hayatını bile kararta biliriz, sakın ha sakın bilmediğiniz şeylere kulaktan dolma bilgilerle başkalarının arkasından veya yüzüne karşı yanlış ithamlarda bulunmayın ! bu çok önemlidir.

Eğer birini kınarsanız, o kınama başınıza gelmeden ölmezsiniz... HZ MUHAMMED SAV

İncittiğiniz yerden incinirsiniz... HZ MEVLANA

Hayat geçmezken zaman nasıl geçiyor. Bazen hayat durur, ve geçmez. Çünkü üzgünüzdür, bazen sevincin verdiği bir duygu vardır. Özellikle duygusal olarak çök kötü hissettiğimizde hepimizin hayatında durduğu olmuştur. En azından ben böyle düşünüyorum.

Her ne kadar üzülsek de kendimizi bırakmamalıyız her zaman ayakta durmamız gerek. Bakın bencemin başında neler söyledim. Ailemizin bize verdiği değeri. Hepimizin ailesi olmasa bile, bu değer her doğanın hakkıdır, her insana verilmesi gereken değerler vardır. Ve hiç kimsenin kendi canına kasdetmeye hakkı yoktur. Ne olursa olsun tüm sorunlar çözülebilir. Kişisel sorunlar kesinlikle ve toplumsal sorunların neredeyse tamamı ölüm ile çözülüp, kaçılamaz.

İnsan Hakları Beyannamesine buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.ombudsman.gov.tr/contents/files/688B1--Insan-Haklari-Evrensel-Beyannamesi.pdf

Şunu belirteyim ki, bizim hayata tutunmamız gerek, hemde kesinlikle.

Sizler için hazırladığım bencemi umarım beğenirsiniz.


2|1
45

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • Beğendim:)) Yaşıyoruz, sadece daha anlamlı şeyleri dert edinmeliyiz:)

  0|1
  0|0
 • Ellerine sağlık 😊

  0|1
  0|0
 • Emeğine sağlık çok güzel olmuş

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...