Hayat mı Bırakıyor, Biz mi Tutunuyoruz

Hayat mı bırakıyor,Biz mi tutunuyoruzHayat mı bırakıyor, Biz mi tutunuyoruz

Doğup, büyüyüp, yaşlanıp, ölene kadar olan süre içerisinde birçok kötü zamanlar geçiririz. Ve bazen evden kaçmak ,bazen sinirlenip her yeri dağıtmak yıkmak isteriz. Bazen intihar etmeyi düşünsekte, bizi ayakta tutacak birçok şeyin olduğunu bilinç altımızda biliriz.

Belki aklımıza gelmez, belki bizi ayakta tutacak birçok şeyi reddedip istemeyiz,çünki o moralimizin en alt kademesine inmiş durumda oluruz. Yaşadığımız birçok şeye olan verdiğimiz gereksiz değere belki yıllar sonra,

ben ne saçma düşünmüşüm,ben ne saf ne salakmışım, diyeceğiz.

Ancak bunları bilsekte, bilmesekte bazen intihar etmeyi, evden kaçmayı, ve kendimizi bunalıma sokmaya çalışırız, çünki moralimiz en taban noktasını o andır, yani o an böyle düşünürüz. Sevgilisinden ayrılan en bilge insan bile olsa, Benim için hayatın bir anlamı yok artık diyebilir. Sorunların çözümünü gereksiz yerden arayarak yıllarca vakit kaybedebiliriz ve çözümü öğrendiğimizde çok şaşırabiliriz.

Her davranışımız ve duygularımızı kontrol edebilirsek, hiçbir zaman yıkılmayız.

Ancak ne kadar bilsek de duygularımızı bu tür bilgiler kontrol edemez. Hayatımıza iyi yön vermeye çalışmalıyız, yoksa ileriki yaşlarımızda;

Eğer hayata yeniden başlaya bilseydim ;

daha çok hata yapardım,o kadar ciddiyetin içindeyken bile eğlenmeye çalışırdım, daha az gereksiz bilgi öğrenirdim, daha az sanal sorunlarım olurdu, daha çok gezer, daha çok eğlenirdim, daha çok ibadet eder, daha çok iyi anlarım olurdu, bilinmeyen şeyleri yapardım, daha çok risk alır, daha çok bilmediğim yolları denerdim. Diyebiliriz.

İşte, bunları düşünmemek için bizim hayata tutunmamız gerek.

Hayatımız bir kızın veya erkeğin peşinden giderek geçip gitmez, bazen ayrılıp barışır, bazen bir daha görmemek ve görüşmemek üzere ayrılırız. Elbette bazen bize çok koyan hadiseler de başımıza gelse de, büyük borçlara sahip olsak da, yine bizim hayata tutunmamız gerek.

Başımıza gelen çok ağır hadiseleri unutamayacağımız aşikardır, ama bu hadiseler de hayatımızı bitirmeye değecek şeyler değildir.

Hiçbir şey hayatımızdan değerli değildir.

Diyerek bencemi sonlandırıyorum. Eğer ilgi çok olursa bunun devamı gelecektir.


1|1
22

En İyi Kız Görüşü

 • Şöyle bir baktığında cidden hiç mahiyeti olmayan şeyler yüzünden güzel duygularımızdan oluyoruz geriye kalan bir şey varsa da yitip giden ömür.
  Belki ağızları açık bırakacak bir felsefe yapılabilir ama kişiye anlık gazdan başka bir şey vermez.

  Bu yüzden hayatı Allahtan soyutlamış "cahillerden" uzak durucaz. -her iki anlamda-
  Ve hak tektir.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Emeğinize sağlık, bekliyorum devamını :)

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Çok guzel olmuş eline sağlık 👏👏👏

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...