Hayat Takva İle Daha Mantıklı

Takva

Kardeşim,nasılsın? Özledim seni. Bu gün kafam çok karışık. Sanki korku deryamda küçük bir aptalım. Sanırım sana kendimi açacağım.

Nefret edemiyorum ne kendimden ne başkasından. Sabrediyorum bu dünyaya, tek hatrı Allah'ta. Karanlıklar içinde küçük bir çocukken. Nedense bu günlerde kendimden geçiyorum...

Kalbin karanlığı ne kadar olursa olsun, değilse karanlık her şeyin; hertarafı karanlık olanı karartamazsın. Bu yüzden hikmet takvada çocuk.

Canım istedikçe yazıorum işte. Herkesin içinde vardır büyük şairler ancak esas amaç onu ortaya çıkarmakta. Şimdi konumuza dönelim.takvanın insan ve toplum üzerinde ne gibi etkileri var? göreceğiz.

 1. Aklımın en havada olduğu günlerim

  Hayat takva ile daha mantıklı...

  Zannımca asosyal olduğumu düşünen insanlarla doluydu etrafım. Lakin ben kendimi biliyordum...

 2. Yavaşça toplumdan gelen baskıya alıştığım dönem

  Bilmem belkide ait olmadığımı hissettğim bir yerde doğduğum için kendimi suçluyorumdur.

 3. En kötüsü...Sorgulamak

  Evet.Basit bir ruhsal buhran değildir bu. Dinini ve milletini sorgulamak 12 yaşına bir çocuğa sanılandan çok daha fazla acı verir.Sırf insanlara "Din" diye yutturduklarını savunmuyorum diye ne dayaklar yemiştim :D

 4. Anlatamadığım hatıralar...

Babam. Bir insanın şehveti başka bir insanı intihara sürükleyebilir. Ne yaptığınızı bilin ve öyle yapın... Şehadetim benim benliğimi ne hale getirmişti?

Anlatmayı beceremediğim hatıralar kağıdıma döküldü. Gün geçmiyor yeni bir şey olsun. Ama inanın bana takva olunca her şeyin gereksiz bir hatıradan ibaret olduğunu görüyorum...


0|0
10

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Bak şimdi kardeşim;
  Öyle derin bir konuda bence yazıyorsun ki insanlar otomatikman beklentilere kapılıyor. Fakat bitmeyen cümleler, yargısız ifadeler bu metni anlaşılmaz kılmış. Yani sen ne anlatmak istedin ben anlayamadım. Böyle bir konuda yazmanı gerçekten takdir ediyorum; fakat keşke daha anlaşılır ve insana bir şeyler katan bir yazı olsaydı... Yine de eline sağlık. Niyetim seni kırmak değildi, bir dahakine çok daha iyi bir bence yazman için eleştiriyorum, bilesin.

  1|1
  0|0
  • Maalesef anlaşılır kılmak için çabalasamda en açık cümlelerim bunlar oluyor :) Öbür türlü çok yapmcaık bir tür çıktığı için o şekilde bir yazı yazmıyorum. Ama yorumunu değerlendireceğim, teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...