Bu Yazı Vazgeçmişlere İthafen Yazılmıştır

Hayatta daima bir yarışa kaptırırsınız kendinizi. Paylaşarak değil nankörlük yaparak daha iyi olacağınız öğretilir. Diğerleriyle kıyaslarlar daima ve bu sizi ilerde yok edecek en büyük etmendir.

BU YAZI BİZ FAKİRLERE ve VAZGEÇMİŞLERE HİTABEN YAZILMIŞTIR...

PARA

Zengin ve fakir ayrımı insanları bölen unsurların, adaletsizliğin, bir çok ferdin yok oluş senaryosudur. Her zaman denk gelmişsinizdir, Fakirler zengin gibi davranmamalı sözlerine. Hayat zaten zindanken, hayalleri de yıkılır 'doğarken seçmediği' bu hayatın içinde. Sürekli neden arar durur neden böyle? Hayat iyice karamsarlaşır ve başarısızlık bir deneyim değil onun için hayatı olmuş durumdadır.

Kişisel Gelişim adına bir sürü YALAN uydurulur. Sonunda mutlu olacağınız adına sarf edilmiş bir çok cümle. Zaten Paranız yoksa hiç biri gerçekleşmeyecek. Size ufaktan adım at diyecekler. Peki hangi adımınızı Bedava'ya atıyorsunuz?

Bu oluşumu yaratanlar şu an "İnsanlar arası ayrım kalkmalı, kimse kimseden üstünde değildir" diye haykırarak bizi savunma eylemine giriyor. Peki bizi savunacak kadar bizden üstünler midir sizce?

Durup Bir zamanı Hayal edin. Bundan 20 sene sonrası mesela. Çocuklarınız karşınızda ayakta duruyor. Onları ne şekilde görüyorsunuz? Yırtık çoraplar, kirli elbiseler ve mutsuz bir biçimde mi? Yoksa kızınızın üstünde pembe bir bluz tam bir hanfendi ve oğlunuz 8 yaşında takım elbisesi içinde tam kız tavlama makinesi gibi mi?

Geleceğe Tohumlar Ekin! Siz Hayatı İstediğiniz Şekilde yaşayamıyorsanız Çocuklarınız İçin Savaşın!

Beğenmediğiniz bu Hayatı onlara aynı şekilde sunmayın. Ders çalışırken neden bunlarla uğraştığınızı bilin. Amacınız bugün icin değil Yarınınız için olsun.

Duyarlı olun ve umutlarınız yıkanların yarattığı Bu Dünya'ya bir umut ışığı sunun. Cebinizdeki son 10 Tl nizi bir fakir çocuğuna vererek onu mutlu edin. Bırakın babasına versin, bırakın babası içki alsın. Bu verdiğiniz parayla ilgili değil, kim bilir o çocuğu ömür boyu dayak yemekten kurtardınız.

Her zaman bir Yol olduğunu bilin ve o yolu bulmak için gerekirse Edison gibi 3000 kere deneyin. Deneyim sizi başarısız yapmaz aksine Daha Güclü Yapar.

Mevlana derki;

-Her şey üstüne gelip seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme. Çünkü orası kaderinin değişeceği yerdir.

Onlar seni düştü zannederken, kalk ve onları dehşete uğrat!


0|1
31

En İyi Kız Görüşü

 • Açıkçası su ilk fotografya kendimi gördüm arkadaşlarima hava atiyodu oyle gercekten çok uzuldum benimkisi ego tatmini. Geçmiş yillar bizi böyle yapiyor iste

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Çok beğendim, emeğine sağlık:) daha çok yazını okumak isterim mümkünse.

  0|1
  0|0
 • güzel olmuş yüregine saglık.

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...