Özgüveni Uçup Gitmiş Kuşlar'a Tüyolar

Öncelikle Merhaba.

Konumuz günümüzde çokça rastladığımız bir durum olan özgüvensizlik.

İnsanlar bir ağaca benzer. Zamanı gelir yapraklarıyla olan ihtişamlarını gözlerimiz önüne serer,kimi zaman ise çırılçıplak kalır,ihtişamını geride bırakır.Özgüven hayatımızda önemli bir yer kaplayan soyut bir ifade olabilir.Bunun farkında olmak ve bunu yenmek gerekiyor.

Özgüveni Uçup Gitmiş Kuşlar'a Tüyolar

Beyniniz sizi ele geçirmeden,siz onu ele geçirin. Yıldızı parlayan,gölgeler arkasına saklanan dostlarım!

Bunun için bir kaç tüyo vermek istiyorum;

1) Başkaları senden üstün ve daha iyi değil. Beynini bu kuruntulardan kurtar. Keşfet kendini, özelliklerini, duygularını.

2) Kendini motive et ve şımart. İlk planda sen olmalısın, başkaları değil.
- Aynanın karşısına geç ve "Kendine iltifat et.


3) Başarısızlıklarını, hayal kırıklıklarını arkanda bırak ve el salla. Geçmiş başarılarından ilham alarak geleceğe kucak aç. Geçmişin geleceğine asla engel değil.

Hayal kurmaktan vazgeçmeyin.Onlar ilham kaynağınızdır.Onlara yol verin.

4) Olumlu yönlerini düşün ve bunun doğrultusunda hareket et. Sen de bir insan olarak özelsin. Herkes gibi.

Mutlu ya da mutsuz olmanız küçük bir şeye bağlıdır Düşünce biçiminize. (Marcus Aurelius Antonius)

Özgüvensizliğiniz sizi olmadığınız birine dönüştürebilir.Hayatınızda küçük aksaklıklar yaratabilir.Bunu yok etmek sizin elinizde Dostlarım.

Umarım ki faydalı bir bence olmuş ve size bir şeyler aşılayabilimişimdir.


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • İlk şart insanların seni düşünmediğini bilmektir. Özgüven eksikliği toplumun %70 inde falan vardır özgüvenim var diyen kişilerin büyük bölümü yalan söyler. Bu en çok iş hayatında belli olur bazı sizden üstün rütbeli olanlar işi öğretmez. Bunlarda özgüven eksikliği vardır o kişiler size işi öğretirse eninde sonunda öğrettiği kişi yardım edecek bunu bilir.
  Size mali müşavir bir hocamdan örnek veriyim adam zamanında 7 kişiye işi öğretmiş bu adam batmış. Yeni bir yer açmış hepsi bunu arayıp müşteri yönlendirmiş yeni açılmış bir işyerini bir günde bu kadar müşteri gelmesi imkansızmış. Kendine gelenleri yönlendirmişler ilk aydan bütün borçlarını kapatmış adam.
  Özgüven eksikliği olan adamın düşünce sistemi şudur. Bu adama iş öğretirsem bu adam ileride benim müşterilerimi çalar bana iş kalmaz. Gerçekte olan işi öğrettiğin kişi senin müşterin yoksa zor durumda kalırsan kendine gelenleri sana yönlendirir. Şirkette bu kişi sizin yerinizi alırsa patron sizi farklı yere gönderir özgüveni olan adamı şirket kovmaz. Baştaki kişi bakar bu adam iyi öğretiyor tecrübelerinden yararlanmalıyım başka departmanda sizi öğretici olarak alır. Bir süreden sonra o giden rütbenizden daha üste yükselirsiniz üstüne düştüğünüzde yardım edenler olur.
  Özgüven budur şimdi o size öneri veren ve sizi ezmek isteyen kişileri takmayın. Ezmek isteyenler ego tatmini yapar ve asla gelecekte kazanmaz o işi öğretmeyenler bunlardır. O abiler ablalarda size ileride para kazanamazsın der aslında hayatlarına bakın hiçbir şey becermemiş kişilerdir.
  Gerçek kazananlar yönlendirir öğretir yol gösterir kaybedenler hayallerinizi yıkar size hakaret eder. Gerçek kaybeden siz değilsiniz onlardır.

  0|0
  0|0
  • Bu arada o arda turan hakkında insanların söylediklerini okuyun.
   https://www.youtube.com/watch?v=aQpVr-kPBV8
   Bu adam türkiyede futbol yorumculuğu yapan insan. İşte gerçek hayatta bu insanlar vardır. Arda avrupaya gittiğinde kazananlar gördü hayallerini gerçekleştirdi. Bizimle avrupa arasındaki fark bu işte bunu anlayan kişi hayatta başarılı olur gerisi onlar gibi olur.

  • Özgüven eksikliği hakkında bu yoruma özel bence açmak istiyorum sizin açınızda sorun olmazsa.

 • Okurken keyif aldım, gerçekten çok güzel olmuş :)

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...