Eşcinsel mi? İbnedir O İbne, Eşcinsel Olsa Duramazsın!

Günümüz toplumunda belki de en önemli sorunlardan biri haline getirildi eşcinsellik. Tartışıldı, hastalık dendi, hatta psikolojik rahatsızlık dendi, iyileştirilebilir dendi...

Ama bu sefer ben size eşcinselliğin ne olduğundan bahsetmeyeceğim ve onu sınıflandırmayacağım. Sadece eşcinsel olduğu için toplumdan gereksiz yakıştırmalara tabii tutulmuş, dışlanmış, ailesi tarafından reddedilmiş bu insanların seslerini duymanızı istiyorum.

İlk önce uzun süredir takip ettiğim, kendisini seviş ve kabulleniş şekliyle hayran olduğum birinin videosunu paylaşmak istiyorum. Wattpad'de keşfetmiştim kendisini ilk. Anıl Absolution (Türkiye lgbti birliği aktivisti gay blogger/vlogger) ilginç hikayeleriyle damgasını vuruyordu zaten. Bakalım, toplumda eşcinsellik anlayışını Anıl Absolution bize nasıl yansıtmış:

İşte benim takıldığım nokta şu, hoşlanmayabilirsiniz, size doğru gelmeyebilir, o kişinin sapkın olduğunu bile düşünebilirsiniz ki onlar nasıl cinsel yönelimlerini yaşama hakkına sahiplerse sizde düşünme hakkınıza sahipsiniz. Fakat bunu kendinize saklamalısınız. Diyorlar ki benimde düşünce özgürlüğüm var. O insanın eşcinsel olması sende bir şeyi değiştirmez, fakat senin ona hakaret etmen bir şeyleri değiştirir. Haklar da sınırları içinde yaşanmalı. Müslüman olanlar için Hristiyan'ları düşünelim mesela. Her gün gördüğünüz gayrimüslim bir Amerika'lıya onu aşağılayıcı ithamlarda bulunuyor musunuz? "Hayır abi, kendi dini." diyoruz. İslam propogandası yapıyor muyuz? O zaman neden sürekli eşcinselleri iyileştirmeye çalışıyoruz? Ülkemiz bazında ele alırsak, "normal" bir bireyin siyahi veya asyalı biriyle alay ettiğini görmeyiz. Peki neden, neden kendi doğrusu adına yaşayan başka insanlara ibne-yumuşak-top deme hakkını kendimizde görüyoruz?

Bakın, burada ise babalarına gay olduklarını açıklamaya çalışan iki kardeşin bunu yaparken çektikleri video var, bir de ona göz atalım:

Ben eşcinsel değilim, fakat hiçbir zaman homofobik değildim.

Sadece duyarsızdım. Yani evet varlar, ama beni ilgilendirmiyorlar diyordum. Ama bu tarz şeyleri araştırarak bilinçlendim. Dediğim gibi eşcinsel değilim veyahut yarın öbür gün çocuğum çıkıp ben eşcinselim dese ne tepki veririm bilemiyorum. Ama adamın da dediği gibi onları sevmekten vazgeçemeyiz. İki dakika öncesine kadar beraber maçlara gittiğin, oturup dertleştiğin oğlun iki dakika sonra sadece erkeklerden hoşlandığını itiraf ettiği için onu suçlayamazsın.

Youtube'da bu videonun altında gördüğüm bir yorumu eklemek istiyorum.

İnternet üzerinde genelde böyle şeyler paylaşan birisi değilim. Ama, eğer biri bunu okuyorsa, eğer bu dünyada kendilerini kapana kısılmış gibi hissediyorlarsa, nerede olursanız olun, kim olduğunuz kişiden nefret ederse etsin, bunu hatırlayın. Burada 10,000 kişiden fazla insan var. Kim bilir? Yüzlerce binlerce, cinsel yönelimlerinizi, hangi ırktan olduğunuzu veya hangi dine mensup olduğunuzu umursamayan insanlar var. Ve seninle tanışmamama rağmen senin hakkında umursadığım tek bir şey var. O da SENSİN. Senin hayatın ÖNEMLİ. Ve neden olduğunu söyleyeyim. Tüm evrende senden sadece bir tane var. Ve bu tüm zamanlar için. Evrenin oluşumundan, zamanın bitişine kadar, tüm enerji parçalarına ayrılana kadar. Tüm bu zamanlar boyunca. Tüm bu mekanlar boyunca. Senden sadece bir tane var. Sen GERÇEKTEN evren üzerindeki en değerli şeysin. Ve birileri senin içindeki göremeyecek kadar aptalsa, sadece bunu düşün. Sen binlerce dünyaya bedelsin.

Günümüzde özellikle bir çok kişi kendilerini saklamak zorunda kalıyorlar. İstatistiklere göre şu an muhtemel olarak çevremizde bir sürü eşcinsel var. Bu insanlar evleniyor, çocuk sahibi oluyorlar. Ve belki de hiç mutlu olamıyorlar. Ve kendilerinin kim olduğunu bile bilmiyorlar çoğu zaman.

Bir de açılma dönemi var onlar için. Bir çoğu kendinin kim olduğumu keşfetse de, baskı yüzünden bir şey yapamıyorlar. Bir muhafazakar ailenin kızına zorla başörtüsü taktırmasının, veya bir okulda tesettürlü bir kızın başörtüsünün kafasından çekilmesinin, iş başvurularında engelli insanların nedensizce tercihlerin altına düşüyor oluşunun bunlardan hiçbir farkı yok arkadaşlar, ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

Toplumun bize oluşturduğu algı değerlerini bir yana bırakıp aslında ne hissettiğimizi bulmamız gerektiğini düşünüyorum. Mesela s*ks? Yabancı toplumlarda oldukça rahat konuşulan bir durum olduğunu ve erken yaşta s*ksin kaçınılmaz bir şey olduğunu biliyoruz. Onlar için bunun tek yolu bunlar hakkında bilinçlendirilmek. Bizim toplum yapımızda ve dininde getirdiği değerlerle bu tarz konuları konuşmak ayıp olarak algılanır. Ama bir ülke sınırı. Ve sonra bitiyor. Demeye çalıştığım doğru olanı şu veya bu değil. Eğer çocukluğumuzdan beri bize aşılanan bir şey olsaydı bu kadar karşı çıkmayacağımızdı, mevzu. Yani önyargıdan başka bir şey değil.

Eşcinsel mi? İbnedir o i*ne, eşcinsel olsa duramazsın!

Dersiniz ki mesela benim dinime göre yanlış ya da bana ters, yine de rahatsız oluyorum; eyvallah. Hiçbir şeye kimse sizi zorlamıyor. Fakat sadece saygı duymak adına -Fikirlerine saygı duymaktan bahsetmiyorum ben, onu bile geçtim. İnsana insan olduğu için saygı duymak- sessiz kalmak sizin elinizde, bu da sizin ne kadar hoşgörülü bir birey olduğunuzu gösteriyor.

Toplum algımızın oldukça yanlış olduğunu düşünüyorum.

Ama yasaklanmalı dedikleri için değil, "Türküz biz, bu kadar özgürlük olmamalı" vb. cümleler için yanlış olduğunu düşünüyorum. Tabii bu benim fikrim. En basit örneği, yabancı dizilerdeki bir çok ahlaksızlığı rahatça izleyen midesiz insanların, gay bir çift gördüğünde yorumlara saldırması gibi. O anda ADAM kesilmeleri gibi. Aslında bunu sadece kendine itiraf edebilmiş eşcinseller bir çoğundan daha cesur ve daha ERKEK.

No matter gay, straight, or bir ,
Lesbian, transgendered life,
I'm on the right track baby,
I was born to survive.
No matter black, white or beige
Chola or orient made,
I'm on the right track baby,
I was born to be brave.

Olduğun gibi güzelsin, doğru yoldasın, çünkü böyle doğdun...

Sonuç olarak benceme gelirsek,

Bence hepimizin Müslüman veya Ateist, güzel veya çirkin, engelli veya sağlıklı, güçlü veya güçsüz, erkek veya kadın olmadan önce insan olması ve olaylara bu şekilde yaklaşması gerekir.

Sorun büyük, insanlık ise küçük.

#Asphodel


4|2
3336

En İyi Erkek Görüşü

 • Fikrinizi savunurken gizli oluyorsanız o fikri hiç savunmamış sayılırsınız.
  Cesur olun.
  En azından Don Kişot kadar. :):

  10|5
  3|1
  • Yanlışlıkla gizlemiştim, sorulardan alışkanlık. Hatta Bence'de gizliden çıkılıyor mu diye soru sormuştum üstüne gidip 😂 @littlemonster_123 kullanıcı ismim

  • Yorumu yapan burada haklı malesef bence konunun kaldırılmasını rica et. Sonrasında tekrardan bence yazmayı iste tabi mümkünse.

  • @Genelizleyicikitlesi Niye bu kadar kastınız anlayamadım? Ben fikrimi istersem gizliden de savunurum, bu benim korkak veya bir şeylerden çekinen biri olduğumu göstermez illa ki. Şu algıdan nefret ediyorum. Bu tüm insanlığın sahip çıkması gereken bir konu zaten. Ben, sen, şu farketmez. Yorumlara bakarsanız, ne kadar cahil bir toplumda olduğumuzu anlarsınız- okuduğunu bile anlayamayan... Hümanist içeriği eşcinsellik taraftarı olarak anlayan. Kaldı ki, bilerek yapmadığımı açıkladım. Size fikrinizi soran olmadı bu konuda. Yine de teşekkürler.

En İyi Kız Görüşü

 • Kimin kimi seveceğine kimse karışamaz

  9|6
  1|2

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 35

 • ay hetero erkekler nolur sevin bizi sizin gibi abazalara kaldık sanki seviyesizler.

  12|5
  0|0
 • Yazdıklarını tek nefeste okudum, ve oldukça duygulandım. Sen gerçekten iyi bir insansın. Belki biseksüel olduğumdan ve beni bu yazında savunduğunu düşündüğümden böylesine duygulandım ya da aböylesine sevdim seni bilmiyorum. Dünyada senin gibi insanların var olduğunu bilmek, hala umut var diyebilmek çok güzel.

  Temiz yüreğin, güzel yazın için teşekkür ederim. İyiki varsın güzel insan...

  3|1
  0|0
  • Asıl ben bu güzel yorumun için teşekkür ederim. Ne desem bilemedim. Sizin gibi umut verici insanları görmek çok güzel bir duygu. 😇

 • Çok güzel bir yazı olmuş tebrik ederim benim aklimdakileri yaziya dokmussun. Yorumları okudumda gerçekten çok komikler ama ben takmamayi öğrendim bazilari aile yetistirmesinden bahsediyo buna çok gülüyorum hele bide sey babasi ilgi goatermedigi icin eşcinsel olmuştur falan ha ama en komigi onlara sarktigimizi ya da sarkacagimizi sanmalari aslinda bubu dusunmelerinin nedeni egolari kendilerini eşcinsellerin BİLE onlara sarkacagini saniyolar homofobikler gerçekten komik umarım tüm renktaslarim bunun farkina vararda belirli IQ seviyesinin altindaki insanlarin söylediklerini takmamayi öğrenir.

  1|0
  0|0
  • Öncelikle teşekkürler, ben bile yapılan yorumları okurken, daha okuduğu şeyin eşcinsellik propagandasındansa hümanist bir yaklaşım olduğunu anlayamayan insanlarla yaşadığımız gerçeğini sindiremedim. Yine de iyi niyetli insanların olduğunu görmek hoş. Umarım herkes için daha iyi bir gelecek vardır...

 • İnsanlar kendi menfaatlerine göre empati yapıyorlar artık.
  Empatiyi bile değiştirdiler kafalarında.

  Çok iyi bir yazı olmuş. Düşünen ve hümanist insanları görmek çok mutluluk verici birşey.

  4|1
  0|0
  • Kesinlikle, hak veriyorum. Ve teşekkürler...

 • Kimseyi cinsel eğilimlerine göre ayırmam, hiç bir şekilde gözümde farklı değiller. Karakteri sağlam olsun yeter ki. İnsan gibi insan olsun, önemli olan bu.

  2|1
  0|0
 • Eşcinselim ve erkeklerden hoşlanıyorum bunun üstüne ne söylenebilir anıl çok doğru açıklamış her şeyi kendisinde takip ederim. Aslında escinsellik ten ziyade konuşulcak çok şey var...

  2|1
  0|0
 • iyice saçmaladı bu muhabbet
  eşcinsellik bir tercihtir homofobiklikte bir tercihtir
  2 iskelet çiz birinin altına eşcinsel diğerine homofobik yaz
  veya birine hitler birine stalin diğerinede Atatürk yaz şimdi Atatürk'le diğer ikisi aynı mı?
  birde eşcinsellere güzel kardeşim diyen birine hiç rastlamadım ama velevki ibneyiz diyen veya güzel kardeşim değiller diyen çok insana rastladım bildiğin "ibne" kelimesine bir marka imajı yüklüyorsunuz

  1|0
  3|1
 • Bir heteroseksüelin haklarımı savunması kadar beni mutlu eden bir şey yok. Yaşasın eşitlik.
  https://youtu.be/f6OHCDdlFYo

  2|0
  0|0
 • Escinsel olmadigimdan dogustan mi geliyor kendilerimi karar veriyor bilmem umrumdada degil bir yer verilip orada yasamalilar bence amacim onlari dislamak degil fakat cocuklar buyukleri rol model olarak gorur sonra ileride hollanda gibi bir ulke olmamizi istemiyorum

  3|1
  8|4
  • Hollandada yaşıyorum ve dedigin gibi ornek alınarak olunacak bir sey olsa burada herkes eşcinsel olurdu. Bu rol model alınacak bir sey degil. Hormonal denge bozuklugundan kaynaklanan bir durum.

 • Çok beğendim benceni fakat benim tek anlamadığım nokta Allah neden erkek erkeğe çocuk yapma gücünü vermiyor veyahut kadın kadına çocuk yapma gücünü vermiyor eşcinsellik doğalsa

  Not ( Biseksüelim )

  1|0
  0|0
 • Lgtbli birisiyse aktif olarak, zaten gözümde bitmiştir.. o malum pankartı açan ve inanca küfreden sapıklar onlar.. Anormal, yanlış ve yasak olduğunu biliyoruz ama biz böyle doğduk bizi böyle kabul edin deseler.. Çok daha rahat ederler.. ama, çıkıp bu normaldir, doğrudur falan diye kendilerini yirttiklsrinda insanoğlu onlara, hop orada dur diyor.. Beyinleri anca birbirlerini batakhanelerde makattan becetmeye çalışınca, böyle oluyor demek.. Lgtb aktivistiymis.. ölsün. vah bile demem. o kuruluş inancımıza kufretti.. Ben de onlara ederim.. Ölsünler ya.. Ya da defolup gitsinler Hollanda ya

  0|0
  4|1
  • senin mantığınla bir hetero adam öldürdü diye hepsinden nefret etmemiz lazım sanırım. bir ve bir grup eşcinsel inancına hakaret etti diye bütün eşcinselleri suçlayamazsın bence bahane arıyosun.

  • Hepsini Göster
  • O kadar cahil değilim ama , o olaydan sonra o orgut birbirine karismaliydi ve birileri çıkıp özür dilemeliydi.. neden hepsi suskundu.. Ve neden o pankaryin ardında yürüdü hepsi? Neden o pankardi girip de hop kardeşim haddi asmayalim ben bu pankardin ardında yurumem demedi? Ya da o orgutun bir başkanı var.. neden durumu düzeltmek için bir şey yapmadı? Sonra neden ben ve başkaları , demek hiç biri rahatsız olmadı deyince suclanalim ki?

  • Bu nasıl mantık ya!!
   Bunları yazdıktan sonra siz ölünce kim üzülür diye bir düşünün bakalım!

 • şunu anlamıyorum yani neden eşcinsellik allah erkek için kadını kadın için erkegi yaratmış ve birbirlerine helal kılmış. Onun hariçinde diger şeyleri YASAKLAMIŞTIR..
  geçenlerde benzeri bir konu daha vardı kuran-ı kerimden ve lut kavminden örnekler verdim sonrasında LUT kavminin sonunu anlattım ve sizler halen eşcinselligi savunuyorsunuz. sizinde sonunuzun LUT kavmi gibi ya da daha beter olsun mu? istiyorsunuz.. son olarak şunu söylücem artık anlayana
  KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA
  HAK BELA YAZMAZ KULL AZMADIKÇA
  umarım anlamışsınızdır...

  2|0
  4|1
 • eline sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş

  2|0
  0|0
 • Sen anormal bir şeyi normal bir şeymiş gibi lanse edersen duyurursan bir süre toplum onu normal bir şeymiş kabullenir.

  Ben eş cinselliği ailerin yetiştirmesine bağlıyorum çünkü çocuk her şeyi aileden alır

  3|2
  12|5
  • Evet, benim annem beni kadınlar hamamına götürürdü sürekli. Şimdi eşcinselim. Yay! 😒 Fikrini eleştirmek istemiyorum açıkçası ama yukarıdaki videoda anlatılanların aynısını yapıyorsun şu an, yine de böyle bir bencenin altında gelip "lanse etmek falan fıstık"... Bu var olan bir şey. Silip atamazsın. En azından görmezden gelmeyi deneseydin keşke. Yine de görüş için teşekkürler. :/

  • Bu işler boş işler. Eşcinsellik anormal bir şeydır

  • Ben sana burada hala eşcinselliğin doğruluğu yanlışlığı beni bağlamaz önce o ağzını bir toparlayacaksın karşındaki insan için diyorum, sen hala bana kendi fikrini kabul ettirmeye çalışıyorsun. Vallahi ailecek oturduk şaşkınlıkla seni izliyoruz. İnsan hayretler içinde kalıyor.

 • İnsanlar artık bir birlerini eleştirme hakkını kendilerinde o kadar rahat buluyolar ki herkes dört dörtlük kusursuz insan benim şahsen çocuğum olsa bir eşcilselle arkadaşlık kurmasını istemem ama bir merhabayı hal hatır sormasını yol da görünce kafasını çevirmesini asla öğretmem her kesin kendi yaşamı

  Mahşer günü benim hesabımı mevlama benden başkası vermicek?

  1|0
  0|0
 • Şekil olacagım diye güzel kardeşim oldu güzelim çocuklar.

  0|0
  2|1
 • Lut kavminin basina gelenler bu milletin basina geldiginde biz bilmiyorduk diyecekler o zaman ki cahiller gibi!
  Kanimin son damlasina kadar LGBT karsitiyim, gerekirse ölümüne!

  0|1
  0|0
  • Profilin yakıyor ama kjashdjkasd

 • şu iskeletleri dizip "hepimiz aynıyız" mesajını vermeye çalışmak kadar s*lakca bişey yok...
  çünkü ben oraya seri katil, sapık, cani veya hırsız gibi şeyler yazıp başka iskeletler de koyabilirim...

  bu şimdi onların masum olduğunu mu gösterir?

  0|1
  4|1
  • Zaten orada sosyal statüler gösterilmişti, eşcinselliği bunlarla karşılaştırman bile komik ve ironik. Eşcinsellik başkalarının canlarına, güvenliğine vb. şeylere kast eden bir durum değil. Normalde kabul edilmesi gerekilen fakat ısrarla tepki gören bir durumun yani eşcinselliğin oraya yazılmasında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum?

 • Benim için eşcinsellik hastalık olduğu dışında hiç bir anlam ifade etmiyor.
  Onların yaşamları ilgimi çekmiyor umrumda da değil
  Tek isteğim bize bulaştırmasınlar.
  Eşcinsel aileler sürekli etrafa kendi fikirlerini yaymaya çalışıyorlar.
  Ben asla ve asla çoçuğumun veya kardeşimin veya yiğenimin ya da akrabam olan hiç kimsenin başkasından öğrenip eşcinsel olmaya özenmesini istemem.

  1|0
  7|2
  • Escinsel olmaya ozenilmez merak etme icinde varsa zaten olur...

  • @ylnzmarj eşcinseller aile kurup evlat edindikleri ya da komşularının çocuklarına öğretmeye çalışıyorlar
   Peki sen ne diyorsun

 • İyileştirilebilir dendiden sonrasını okumadım

  0|0
  2|1
 • Erkekler Devam
  15

Kızlar Ne Diyor 32

 • ÇOk güzel yazmışsın. Bir de şu olaya sinir oluyorum. Lezbiyenleri normal karşılayıp salyalarını akıtanların gayleri dışlamaları acayip sinirime gidiyor.
  3.bp.blogspot.com/.../...en+strait+shirtless+4.jpg

  5|3
  0|1
 • İnsanların kimi seveceğine kimin karar verme hakkı olabilir. İsteyen istediğini sever. Keşke en büyük derdimiz sevgi olsaydı :( Bence ne çekiyorsak sevgisizlikten çekiyoruz. Sevene dokunmamak lazım :)

  6|1
  0|0
 • Şöyle düşünen birini bulduğuma o kadar mutlu oldum ki anlatamam. Çok güzel yazılmış. 👍

  8|2
  1|1
  • Teşekkürler, düşüncelerimi paylaşmak istedim sadece. Bir katkısı olursa ne mutlu. 🙈

 • Herkes istediği şekilde yaşasın, diğerinin hayatını kısıtlamadan ve ona zarar vermeden..
  eline sağlık

  6|3
  0|0
 • Mükemmel bir bence olmuş. Kelimesi kelimesine katılıyorum. Çok iyi ifade etmişsiniz, youtubeda gördüğünüz yorumu okuyunca ağladım. Hastalık, tercih vs umurumda değil benim insan olana kalbimde, aklımda her zaman açıktır. Biraz saygı ve biaz duyarlılık herşeyin çözümü..

  1|0
  0|0
  • Teşekkürler, böyle insanların olduğunu görmek mutluluk verici...

  • Önemli değil :) ve bu bence süper olmayı hal etmiş👍

 • Güzel olmuş. İnsanlara kısıtlama yapılmamalı kişisel tercihleri konusunda hor görülmemeli. Halbuki çoğu ne kadar samimi, icten, iyi bir insan oluyorlar keşfedilmeliler😻

  3|0
  0|0
 • Bazıları gerçekten hicbir sey bilmiyor. Hormonlar diye bir sey var. Bir erkekde kadin hormonlari baskin sekilde yaratildiysa bu onun sucu degil. Birazcik empati lutfen. Erkek gibi hissederken aynada kendinizi kadin goruyorsunuz diy kadin gibi haraket edebilirmisiniz? Cahilce kendi tabulariniza düşüncelerinize ters olani ezip geçiyorsunuz.. Insan olamadiktan sonra hormonlariniz düzgün calissa ne fayda..

  Cok guzel bir yazi olmus ama anlayana..

  2|0
  0|0
 • Süper bir bence olmuş eşcinsellik birine özenmek değildir kesinlikle doğuştan gelir ama çevresel baskı nedeniyle bunu yaşamaları zorlaşır

  4|0
  0|0
 • Eşcinseller vardır.

  3|0
  0|0
 • Karismam kimselere isteyen istediyle sevişsin

  2|0
  1|0
 • Sen kimi savunuyon ya sacmalama istersen gay lere escinsellere hak veriyon erkek icin kadin kadin icin erkek olay budur ve net kuranda escinsellige yer yok elhamdulillah muslumanim kuran ne derse o birdaha sacma yazlr paylasma lutfen sende escinselsin ozamn KİYAMET YAKLASİYO bu olaylar onun belirtisi

  0|1
  2|0
  • İnanmıyorum sana. Kısaca sormak istiyorum bir beyine sahip misin? Eğer öyleysen bunu kendime ve tüm insanlığa hakaret olarak alacağım. Birincisi istediğimi paylaşırım, ikincisi KİMSEYİ SAVUNMUYORUM. İnsanı zıvanadan çıkartırsınız ya. Sen Müslümansan senin dinin sana benimkisi bana. Hayır o değil arkadaş zaten ben de Müslümanım. Ben sadece- Aman ya açıklamaktan yoruldum. Cahil yaratıklar sizi.

 • Eşcinsel bir insanı ''o sizden daha değerli'' diye savunma yapan siz aslında toplumdan ayırıyorsunuz. Farklı bir kalıba sokmanıza gerek yok, onlarda bizim gibi insanlar. Ne eksik ne de fazla. Ben de savunmuyorum bu cinsel yönelimi, bilakis dinden değil kendi düşüncelerimi aktaracağım. Benim de gay bir arkadaşım var hatta canımdan öte bir insan. Bana bunu anlattığında onunla uzun bir konuşma yapmıştık, o da bu durumu istemediğini ancak karşı koyamadığını söyledi. Kiminle konuşursam, hep çocuk yaşta belki televizyonlardan belki maruz kaldığı bir baskıdan dolayı oluştuğunu gözlemledim. Daha 2-3 yaşlarında kadınlarla dolu bir hamama sokmak bile, o absürd çıplaklıktan uzaklaşmasını sağlayabiliyor. Herşey yetiştirme ile alakalı. Annenin tuvalet eğitimi için, kendini izletmesi, çıplakken çocuğu banyo yaptırması gibi etkenler. Aynı şekilde babaya daha yakın olan kız çocukları içinde geçerli bir durum bu. Bunu onlara kabullendirmek yerine, konuşmanız ve altında yatan sorunları ortadan kaldırmanız onlara daha çok yarar sağlayacaktır emin olun

  0|0
  1|0
  • Başta yazdıklarını baz alarak bu yorumu yapacağım. Özellikle,"Hepimizin Müslüman veya ateist, güzel veya çirkin, engelli veya sağlıklı, güçlü veya güçsüz, erkek veya kadın olmadan önce insan olması ve olaylara bu şekilde yaklaşması gerekir."paragrafından sonra "o sizden daha değerli" anafikrini çıkardıysan buradan, helal diyorum. Eşcinsellik doğrudur diye öznel bir yargı bile geçmiyor içinde. Evet, teorik olarak onlar hakkında yazarken onları ötekileştiriyorum, ama günlük hayatta teorik diye bir şey yok. Her gün bu insanlar çeşitli yollardan zorbalığa maruz kalıyorlar, öbür türlüsü bunu görmezden gelmektir. Dediğim gibi ne yazık ki herkes senin gibi düşünmüyor. 'Farklı bir kalıba sokmanıza gerek yok, onlar da bizim gibi insan.'? Zaten bunun yazılma amacı da bunu anlamayanları biraz dürtüklemek. Emin ol bu yazıyla herhangi bir ötekileştirmede bulunduğum için mutluyum. Sadece bir yanlış anlaşılma olmasını istemem. Diğer yazdıkların için bir şey söyleyemeyeceğim tabii ki senin fikrin.

  • Ben ''siz'' hitabını kullanarak yorumda bulundum. Tepkim sizin yazınıza değil altta görüş bildiren insanlaraydı ötekileştirme fikrim. ''Her gün bu insanlar zorbalığa uğruyor...'' bu ülkede daha cinselliğin ne olduğunu bilmeyen çocuklar da tecavüze uğruyor, yaşlı kadınlar da gasp ve taciz görüyor. İşte bu ötekileştirmedir. Ayrıca bu fikri savunmuyorum ancak saygı duyulması gerektiğinide belirttim. En yakınım bu yönelimde. Sadece bunu kabulleniş olarak görmenin doğru olmadığını söylüyorum, onları eşcinsel diye kabul etmek yerine konuşmak ve belkide hayatları boyunca toplum tarafından damgalanmaktan kurtarmak.

  • Ne demek istediğini gerçekten anladım, cidden. Ama söylemeye çalıştığımda benim çevremdeki insanların en çok yara aldığı mevzuyu ele aldım. Ona göre her konuyu yazmaya kalksam benceler yetmezdi. Bunun için ötekileştirme denmesini haksız buluyorum. Oturup taciz-tecavüz-gasp olayları hakkında da bir bence yazılabilir, ki gün içinde bir sürü görüyorum zaten. Ben gözlemlediğim bir şeyi yazmak istedim ve bu konuda bir şeylerin değiştirilebileceğini düşündüm. Keşke herkes senin benim gibi olsa da hiç gerek olmasa. Herneyse, yorumun için teşekkürler.

 • ben bisexüelim. kime ne.

  3|0
  0|0
 • bencen süper. söyleyecek bir şey bırakmamışsın. insan olun yeter. bu kadar basit.

  1|0
  0|0
 • SACMALAMAYİN! Dinen bu konuyu arastirin.

  Nasil mutlu oluyorsan oyle yapin diyor ya videoda
  "Seytanin nefsine uy" demek dupeduz

  1|1
  2|1
 • Anlamlı bir bence olmuş eşcinselliği ne savunuyor ne kınıyor sadece insan olmayı savunan bir bence olmuş umarım verdiğin mesajı anlayanlar çıkar...

  1|0
  0|1
  • Valla şu ana kadar yazının temelinde aşılamaya çalıştığım şeyin ne olduğunu anlayan birileri pek çıkmadı. Bir tane taraflı cümle de yok aslında... Neyse çok teşekkürler 😇

 • bende eşcinselim merak ettiğiniz sorular olursa kafanıza takılan herhangi bir şey özelden yazabilirsiniz yaşım 17 hesabı açarken yanlışlık oldu 34 gözüküyor şu an :D

  1|0
  0|0
 • Ellerine ve düşüncene sağlık yazacak bir şey bırakmamışsın ✌ Imagine all the people, living life in peace..

  2|0
  0|0
 • o 2 çocuğun babası süpermış ya :)

  1|0
  0|0
 • Kimsenin kimseye karismasina hakki yok, hele ki böyle yakistirmalar cok saygisizca...

  2|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  12
Yükleniyor... ;