Kar Fakirin Üzerine Yağar

Merhabalar.

Soğuk havanın kendisini tüm etkisiyle gösterdiği şu günlerde böyle bir şey yazmayı uygun gördüm.
Kış mevsimi mükemmeldir. Buz gibi havada sobamızı yakarız veya kombimizi açarız. Sıcacık evimizde içimiz ısınır. Kimimiz bilgisayar başında, kimimiz TV karşısında keyif yapar. Sıcak çayımızı, kahvemizi yudumlarken dışarıda yağan karı veya esen rüzgarı izleyip hissetmek mükemmeldir.

Kar Fakirin Üzerine Yağar

Dışarısı soğuk olsa kaç yazar? Nasıl olsa bir çoğumuzun arabası var. İmkanımız varken onu neden kullanmayalım? Üşümeden, titremeden istediğimiz yere gider, işimizi gücümüzü hallederiz.

Sen yağan karın romantik oluşundan,
Ben sokaktaki çocuğun su alan ayakkabısından bahsederim. İkimiz de şair oluruz...

Öğrenciyseniz dert etmeyin. Sizi kapınızın önünden alır okul servisiniz. Okula kadar sıcak servisinizde keyifle yolculuk yaparsınız. Dönüş kısmı da böyle devam eder. Hava buz gibi ama hiç üşümüyoruz. Ne kadar güzel. Çok şanslıyız.

Çalıştığımız iş yerinde veya ofisimizde ısıtma sistemi aktif olur. Sıcak ortamda çalışmak gibisi var mı allasen? Soğukmuş, kışmış... Bize vız gelir tırıs gider.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun. Cahit Sıtkı Tarancı

Akşam yemeği zamanı geldiğinde masamızı kurup ailece otururuz sofraya. Ocaktan daha yeni indirilmiş, sıcacık yemekler zaten acıkmış olan bizleri daha da iştahlandırır. Yemekten sonra gelsin sıcak çayımız ve yanına ev yapımı börekler, poğaçalar.

Yatağa girdiğimizde üstümüzü örtmesek de üşümeyiz. Evin her odası sıcak, yatak sıcak. Hatta gecenin bir yarısı terleyerek bile uyanabiliriz. Ne güzel değil mi?

Tatil günleri de geçti. Bazılarımız bu buz gibi havada evde sıkılıp oturmak yerine, Kayak tatili yapmak için Uludağ'a, Palandöken'e gitti. Her şey ne güzel yahu. Çok mutluyuz. Yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda. Daha ne olsun?

Kış gelmiş, soğuk olmuş... Bize ne. Nasıl olsa huzurumuz ve rahatımız yerinde... #SinirliBiber

Benim gökyüzüm kan ağlarken, sanma senin göğünde kuşlar uçacak! Ölüm hep bize, bize yazılsa da; Herkesin doğusu bir gün mutlaka kanayacak.


0|0
52
SinirliBiber KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Şöyle söyleyeyim sinirlibiber. Dersaneye gidiyorum ve bizim dersanede Siirtli çocuklar için yardım kampanyası düzenlendi. Çünkü onlar eminim ki bizden daha çok üşüyorlar. Evde kullanmadığım kırtasiye malzemelerimden doldurup bir poşet hazırladım en çok ihtiyacı olacak şeylerden. Bir de 5-6 poşet kullanmadığım küçük gelen kışlık kıyafetlerimi de hazırladım. Geçenlerde kolileri yığmışlar dersanenin girişine. Bizim bir temizlik görevlisi abi var onunla konuşuyoruz. 'Bu koliler çok az mustafa abi' dedim. O da 'öğrenciler hiç ilgi göstermiyorlar ki' dedi. Ben de bunun üzerine 'aslında öğretmenler kendi aralarında para toplayıp a'sından z'sine kadar her şeyi alabilirler' dedim. O da 'biraz fazla öğretmen olsa o dediğin olur' dedi. 10-15 tane öğretmen var şunun şurasında dedi. Göndereceğimiz malzemelerin kargo ücreti 200'den fazla tutuyormuş. Bir öğrenci görevlendirmişler kargo parasına öğrencilerin de ufak bir katkısı olsun diye. Herkes 1 lira veriyorsa ben 3 lira verdim. Zaten kargo parasını öğretmenler üzerine düşen pay kadar bölüşmüşler. Diyeceğim o ki isteselerdi toplu bir alışverişe çıkıp o çocuklara mont ve bot alabilirlerdi ama olmadı. İnsanın gönlü zengin olmalı. Belki hiç duymadığın annemin bana sürekli söylediği bir sözü söyleyeyim sana. Annem hep 'Zenginin gotü goğuk olur' der. Ne kadar da haklı

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 4

 • Çok çok duyarlı bir yaklaşım ve güzel bir bence olmuş. Kış zengin mevsimi der büyüklerimiz ne kadar doğru.

  0|1
  0|0
 • :( Küçükken çok severdim kışı, karı, büyüyünce sevinemez olduysam bundandır. Yüreğine sağlık @SinirliBiber

  0|1
  0|1
 • Emeğine sağlık, gözlerim doldu iyi ki kışı sevmiyorum

  0|1
  0|0
 • aynende oyle fakır fukaya olan olur dıgerlerıde hayatını yasar

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...