Siz Hala Erkekle Kadının Eşit Olabileceğini mi Düşünüyorsunuz?

Yıllardan beri hep sürekli tartışılan bir konu olmuştur eşitlik, bu bencemde kısaca size kadınların dünyada son 100 yıl içinde nasıl "eşitlik" sağlandığını paylaşacağım.

Siz hala erkekle kadının eşit olabileceğinimi düşünüyorsunuz?

Evet "eşitlik adalet demek değildir"... Çünkü insanlar günümüzde eşitliğin anlamını yitirmiştir. Aslında eşitlik birebir aynı olmak anlamına gelmez. Yukarıda da görüldüğü gibi aslında eşitlik (bir bakımda adalet) herkesin o duvarın arkadaşında eşit bir şekilde bakmasını sağlamakdir. Adaleti sağlamakdir.

Medeniyet, özgürlük, eşitlik diye haykırdığımız Amerika yı göze alacağım.

1920: Flapper Girls

Kadınları soyup Amerikanın kırsal kesimlerinden New York City gibi metropollerde İ. Dünya Savaşından sonra erkekler için dans gösterileri ve "eğlence" adı altında kadınları erkeklerin gözünde düşürdüler. Böylelikle erkeklerin kadına gösterdiği değer yerlere düştü.

1930: Great Depression - Fakirlik ve Çaresizlik

Who controls the issuance of money controls the government. -

Nathan Meyer Rothschild

"Paraya kim hakim ise, devletede o hakimdir." - Nather Meyer Rothschild

1928 de başlayan bu kriz Amerika nın tarihinde çok önemli bir yer tutmuştur. Şimdi bunun kadın ve erkek eşitliğinle ne alakası var diyeceksiniz. Hemen konuya geliyorumz öylelikle. Yukardaki insanların yüzlerindeki ifade görüldüğü gibi 1930 lar insanları çaresiz ve aç bırakmıştı. Bu sefer erkekler iş bulamayıp kadınlarının gözünden düşmüştü çünkü erkek eve ekmek getiremiyordu. Bu zorluk içerisinde kalan kadınlardan bazıları kişisel düşüncelere kapılarak kendilerinde çalışmalarının gerektiğini ve çocuklarına bakabilmeleri için çaresizlikden evlerine ekmek getirmeleri gerektiğini anlamışlardı. Çünkü 10 yıl evvel erkekler paraları stock market yatırıp, etrafa saçıp, zenginliğin sefasını sürdürüyordu. Ama işte paraya asıl hakim olanlar devlete hakim oldular.

1940: II. Dünya Savaşı - Erkekler Savaşa, Kadınlar Fabrikaya

1950: Propaganda


Eşitliği farklı yerlere çekip artık çalışan kadınlarda o kavonazu açabilir diyip reklamlarla çalışan kadınlar üzerinden propaganda başlar.

1960: Kadınlar "eşitlik" haklarını ister

Amerikan kadınlarının gidişatını nasıl buluyorsunuz? Sizce Eşitlik bu mu? Bence bu tamamen bir ahlaksızlık.


1970: Kadınlar ne isteyip de alamamışlar?

1980...1990...2000...2010 ları bizim çok iyi biliyor olmamız gerek değil mi?

Evet şimdi Amerikada kaç kadının tecavüz edildiğini öğrenmek istiyen var mı? Veya kaç kadının fuhuşa kurban olup HIV AIDS gibi hastalıkların ne kadar fazla olduğunu bilmek istiyen var mı? Amerikanın aile düzenini, kadına saygı seviyesi ni düşünen var mı? Amerikada niye essincelliğin, kurtajın arttığını merak eden var mı!

Bir Türk ve müslüman olarak BENCE bu eşitlik değil! Kadınla erkek eşit değil!

Kadının başına ayet ve ayaklarının altına cennet serilmiş....Bizler neyin eşitliğinden bahsediyoruz?

Kadın iki kalp taşıyabilirken, erkek tek kalbine sahip çıkamazken biz hala neyin "eşitliğini" tartsıyoruz?

Eşitlik ne zaman kadının vücudu açıp kendisinin toplumda hiç saygı görmeyip şu dünyadaki adaletle sağlar olmuş? Görmüyormusunuz dünyada toplumun nasıl şekillendiği, hangi kadın bir erkekden doğru düzgün saygı görüyor, hangi erkerkde doğru düzgün kadın görüyor.

Hayır hiç bir kadınla erkek eşit değil, çünki yaratılış olarak kadınla erkek aynı değildir. Erkeklerin kadının üzerinde hakları bulunduğu gibi kadınında erkeklerin üzerine hakları vardır. Gerçek adalet ve eşitlikde budur.

Teşekkür ederim.


0|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;