Erkeğe Şiddete İnsanca Hayır!

Merhaba arkadaşlar...

Bu benceyi yazmamın sebebi çok fazla gündeme getirilmese bile dünyanın en büyük sorunlarından olan erkeğe şiddettir. Erkeğe şiddet toplumda çeşitli şekillerde görülebilmektedir. Fiziksel şiddetin yanı sıra piskolojik şiddette önemli bir yer tutmaktadır.

Tehdit etme, aşağılama, lafla taciz, küçük düşürme ve ağır küfürler etmekte erkeğe şiddet denilen caniliğe birer örnektir.

Bu caniliğe maruz kalan çok sayıda genç ve yaşlı erkek hem tutunacak dalı kalmadığını düşündüğünden hemde utandığından bu durumu kimseye anlatmamakta ve dolayısı ile hiçbir çözüm bulamamaktadır.

Oysaki kadınlardan veya diğer erkeklerden şiddet gören bir erkeğin mutlaka bu durumu başkalarına bildirmesi gerekir. Aksi halde şiddet boyut değiştirerek tekrarlanacak ve gittikçe daha tehlikeli bir hal alacaktır.

Erkeğe şiddete insanca hayır!

Kadınlar tarafından erkeklere gösterilen şiddette toplumun ciddi bir sorunudur. Bu sorun uzun senelerdir devam etmektedir. Gündeme getirilmese bile kadınlar tarafından piskolojik ve fiziksel şiddet gören erkek sayısı sanıldığından çok daha fazladır.

Toplumda "erkektir birşey olmaz" anlayışı yüzünden çocuk yaşlarda iş hayatına atılan kişilerde hem erkeklerden hemde kadınlardan şiddet görebilmektedir. Her durumda bir erkeğin zayıflığından faydalanarak egosunu tatmin eden kişiler büyük bir insanlık suçu işlemektedir.

Erkeklere gösterilen baskı ve şiddetin gündeme getirilmemesi halinde hiç bilmediğiniz sokaklarda birçok erkek şiddet görecek ve bizim bundan asla haberimiz olmayacaktır. Yapmamız gereken ilk şey empati kurmak olacaktır. şu an sağlıklı bir erkek olabilirsiniz, sıkıntınız olmayabilir fakat sürekli sağlıklı ve güçlü olacağınızın bir garantisi var mıdır? Peki sağlık ve gücünüzü kaybettiğiniz zaman kadınlardan şiddet görmeyeceğinizin bir garantisi var mıdır?

Erkeğe şiddet yalnızca bir erkeğe şiddet değildir. Bir erkeğe şiddet tüm insanlara şiddettir. Çünkü bir insana şiddet gösterebilen kişi zaten şiddete yönelimlidir ve durdurulmadığı sürece şiddet uygulamaya devam edecektir. Kadınlar tarafından zulüm gören erkeklerinde gündeme getirilmesi o kişiler içinde bir umut ışığı olacaktır. Bu nedenle şiddetin her türlüsüne karşıyız diyen zihniyetin bir an önce erkeklere uygulanan şiddete de değinmesini ve çözüm aramasını temenni etmekteyiz.

Ve son olarak yapılan genelleme ve aşağılamalara aldanmadan insana sadece insan olduğu için saygı duyalım ve cinsiyet gözetmeksizin hepimiz birbirimizi koruyup kollayalım. Aksi taktirde zaten kendi içinde bölünen bir toplumu parçalamaktan daha kolay ne vardır ki?

Hadi erkeğe şiddete İNSANCA HAYIR!

#ERKEĞEŞİDDETESON


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;