Erkeklere Mektup: Sizden Nefret Ediyorum!

Bütün bu yazacaklarım biraz nefret içerir. Yaşadıklarımın yarattığı bu nefreti haketmediğiniz halde, hakarete maruz kalabilirsiniz. Uyarmış olayım.

Siz ki; kolunda güç, bundan dolayı toplumda üstün olan varlıklar! Doğduğunuz andan itibaren en gurur duyulası tarafınız cinsel organınız oldu. Sizin varlığınıza değer kattı bu malum parçanız.. Kim bilir kaç ana göz yaşı döktü oğlu olmadı diye hak görüldüğü dayaklardan.. Kim bilir kaç kız çocuğu nefretin kucağına teslim edildi...

Erkeklere mektup: sizden nefret ediyorum!

Doğduğunuz gibi de devam etti bu. Eğer kız olsaydınız size öğretilecek ilk şey "ayıp" olacaktı. Ya da "yasak"... Mesela öyle açıp gezemeyecektiniz ulu orta..

Kadınlardan üstün olduğunuz gibi aptalca bir algıyla büyüdünüz. Hani evet, belki de sizin suçunuz değil ama.. Ama işte... Anneniz, kardeşiniz, ablanız köle gibi hizmet etti size.. Yaratılış amacı bile malum, tam anlamıyla bu sonuçta...

Nefret duyuyorum işte tüm bunlardan! Sırf erkek olduğu için; kendinde bana vurma, beni incitme hakkı bulan babamdan en başta.. Nefret ediyorum. Haklı da olsam haksız da, hiç farketmez. Kızı da olsam, canının parçası da olsam kimin umurunda? Öldüresiye dövmesine, yüzü boynu mosmor olana dek hoyratça boğazına abanmasına hiç mi hiç engel değil baba olmak... Hatta bakın mesela yıl 2015; her yer kadına şiddeti kınıyor..

Bir genç kız, onlarca insanın içinde sokak kaldırımlarında öldürülmeye çalışılıyor. Acı feryadına, kahvede oturup da keyfini bozmaya cüret eden 1-2 amca yetişiyor. Son nefesine yakın kurtarıyorlar kızı. "Babasıyım" diyor. "Öyleyse haklıdır kesin". Son duyduklarım bunlardı arkadaşlar... Elimi kulaklarıma bastırıp çığlık çığlığa beynimi patlatmaya çalışmadan önce duyduğum son şeyler bunlardı. Çünkü bilirsiniz, babası olmak yeterli. Ve size şu kadarını söylemeliyim ki, geçerli hiç bir sebep yokken oldu tüm bunlar.

İlk değildi ama ilk kez bu kadar acıttı. Canımı değil, kalbimi.. Çünkü sırf ben o adam biraz daha az üzülsün diye nelere katlandım.. Kim bilir ki küçük kalbim ellerimde öldü. Kahrolmasın diye, nelere göğüs gerdi... Kim bilebilir ki her gözyaşındaki bitmişliği? Kim görebilir? Tek başına, yapayalnız bir pisliğe boğulduğunu, içinde ne fırtınalar koptuğunu hangi içi boş beden görebilir? O an üzerine abanmış adamın öz babasının olmasının yaşattığı korkuyu kim bilebilir? Çünkü o anın aynısını daha önce de defalarca yaşadı.. Defalarca aynı şekilde yabancı insanları taşıdı bedeni... Canı çok yandı. Şimdi ise babası.. Bunun ne denli acıttığını kim hissedebilir? O kız eve dönemez..

Her gece acısını kazıdığı, korkusuna siper ettiği duvarlara ne bakmaya, ne altında uyumaya gücü yok artık.. Sırf o adamın eksik ettiği sevgiyi tamamlamak için neler gördüğünü bilen tek duvarlar. İstemiyorum artık. Ne yaşamak, ne de acımak istemiyorum artık... Hepsi bu yüzden, nefretim bu yüzden...


0|0
2656

En İyi Erkek Görüşü

 • Çok uç bir örnek vermişsin, ben de sana uç bir örnek vereyim.. ama uç dediğime bakma, sık sık yaşanan bir durum..
  Evli bir kadın.. Kocasını aldatıyor.. Aldatmak yetmiyor, artık ondan kurtulmak istiyor.. Sevgilisini gaza getirip kocasını öldürtüyor.. Sonuçta ne mi oluyor? Bir erkek mezarda, diğeri hapiste.. Kadın ise onların hayatını karatmış olmayı umursamadan yepyeni kişilerle çakkıdı çakkıdı yapmaya devam ediyor..
  Veya bunu boşverip daha genel bir örnek vereyim..
  Erkek olmak çok süper bişey sanıyorsun gördüğüm kadarıyla.. Küçüklükten beri erkek daha çok tehlikeye maruz kalır, erkek dayak yer, erkek strese girer.. Kadın isterse okur istemezse okumaz, isterse çalışır istemezse çalışmaz.. Ama erkek iyi bir iş bulup iyi bir para kazanmalıdır, çünkü ömür boyu evin yükünü o çekecektir.. Zor ve sağlığı tehdit eden işlerde çalışacaktr.. Askere gidince ölüm tehlikesi yaşayacaktır.. Hadi bunlar da geçti diyelim.. Kızlar birini beğendiğinde pas vermesi yeterlidir, ama erkek rezil olma riskine girip sevdiği kıza açılmak zorunda kalır.. Diyelim ki her şey yolunda gitti ve kız kabul etti.. işte o zaman zorlu süreç başlar.. Erkek sürprizler yapmalı, erkek heditye almalı, gezdirmeli, tozdurmalı eğlendirmeli.. Kız mini etek giyse (hani herkesin gotünü başını açma özgürlüğü var ya) laf atanlarla erkek dövüşmeli.. Erkeğin evi olmalı, arabası olmalı.. Evlenirken masrafları üstlenmeli, organizasyonu yapmalı, evlendikten sonra hem evi geçindirip hem eşyaların taksitlerini ödemeli.. Aynı zamanda "bana eskisi kadar ilgi göstermiyorsun" tarzı triplerle uğraşmalı.. Çocukları büyüdükçe artan masraflara para yetiştirmeli.. Emekli çıksa bile tekrar bir işe girip çalışmalı..
  İşi falan da geçelim, üst komşu gürültü yapsa kapısına erkek gitmeli, gerekirse kavga etmeli..
  Yani erkek hayatını size adamalı, sizin için yaşayıp sizin için ölmeli.. İşte toplumda zorla oluşturulan erkek tipi bu.. Ve siz hala halinizden şikayet ediyorsunuz.. ERKEKLER KADAR TAŞ DÜŞSÜN KAFANIZA diyerek bitiriyorum..

  4|4
  3|0
  • Saçmaladı. Peki çok bilmiş (!) abicim tüm bu saydıklarının sebebi nedir sence? Neden böyle bir erkek modeli oluşmuş? Ne oluşturmuş bunu? Tabiki yanyana yürümemizi engelleyen ataerkil sistem.

  • Hepsini Göster
  • @ipekyolu mükemmel bir yazı hazırlamışsınız tebrik ederim. Eski bir kız arkadaşımın adet'i tam olarak şuydu.

   - Erkek mükemmel olmalı, zengin olmalı, evi her şeyi hazırlamalı (kira olmaz) tüm düğün ve nişan masraflarıyla ev masraflarını tamamlamalı, en az 4 bilezik ve 1 takı seti de tamamlandıktan sonra nişan için isteyebilmeli. Kız ne yapacak? Her şeyi hazır eve gelin gidecek, daha ne (!) gibi bir şey...

   @hurremnaz hanım'a ise kesinlikle katılmıyorum. Yüzü ve fiziği çirkin olup, bu özelliklerine bakmadan huyu için aşık olduğum ve 8 ay ilişki yürüttüğüm bir kız bile beni aldattıysa dediklerinizin hepsi bence dalavere'dir. Boşa konuşmaya gerek yok :)

   Teşekkürler...

  • @KorhanKara teşekkür ederim..

En İyi Kız Görüşü

 • yalniz o erkegi yetistiren yine kadindir, ve bir cogu erkegin üstün oldugunu savunur ve o sekilde de yetistirir. erkeklerden nefret etmen yasadiklarindan dolayi normaldir cünkü en yakinindan zarar görmüs olman insanlara güvenini ve sevgini azaltir. ama sorunun kaynagi tam olarak erkek degil erkege bu hakki veren kadinlardir. önce kadini bilinclendirmek lazim ama o da bazi ülkelerde imkansiza yakin birseydir.

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 55

 • Başına gelenlerden dolayı bir kız ağabeyi olarak, kadına el kaldırmayı geçtim bağırmaktan dahi utanan biri olarak bir Erkek olarak çok üzüldüm. Benim üzülmem sana birşey katmaya bilir, öfkeni dindirmeye bilir empati yaptığımda yazdıklarına kendimi senin yerine koyduğum da belki bende senin gibi hisseder belki daha büyük nefret ederdim.

  Ama her erkek öyle değildir. Sende biliyorsun bunu ama öfken ağır bastığı için seni az da olsa anlayabiliyorum. Gerçekten çok üzüldüm Allah yar ve yardımcın olsun. Bundan sonra ki hayatında hep mutlu olmayı, bir erkek tarafından baş üstünde taşınmayı, sadakat görmeyi ve çok sevilmeyi Rabbim sana ihsan eylesin.

  2|1
  0|0
  • Evet, elbette biliyorum. Ama defalarca ve defalarca aynı muameleyle yüzleştiğimden midir nedir bilmem, artık gerçek bir nefrete dönüştü..

 • " Geçerli hiç bir sebep yokken oldu tüm bunlar."
  Bu cümleye takıldım.
  Sözel ya da fiziksel şiddetin gerekçesi olmaz, olamaz.
  Özellikle de bir kadın söz konusuysa, ve bu kadın, bir babanın kızıysa,
  hiç olamaz.
  Kendi ayaklarının üstünde dur, pes etme, umudunu kaybetme.
  Her şeyin bir çaresi bulunur inşallah.
  Senin durumunun çaresi; bir şekilde, ayrı eve çıkman,
  o evden uzaklaşman gibi görünüyor.
  Allah yardımcın olsun gizli.
  Bunu bir oku istersen, belki bir yardımı olur.
  aileicisiddeteson.com/.../

  2|0
  0|0
 • Valla kimden doğduğunu unutup da bunları yapan o erkek müsvetteleri sayesinde bu tür genellemelere dahil oluyoruz. Benden kadına asla kötülük olmaz. Çünkü beni doğuran da kadın. Ben bir erkek olarak ne erkekliğime ne de erkek olarak anneme laf getirtmem o kadar.

  5|0
  0|0
 • Dünya hayatının geçici olduğunu, ahiretin sonsuz olduğunu düşün ve rahatla.

  6|2
  3|2
 • Sana üzülüyorum ama genellemen hiç hoş değil erkek olarak doğmak bizim elimizde değildi ama senin babanın sana sevgi göstermemesi babanın suçu kusura bakma ama baban hayvanice duygularla hareket ediyor diye ve aynı cinsteniz diye bu hakaretlere katlanamıcam.

  Size mutluluklar

  0|2
  1|0
 • Hayat karşına iyi insanlar çıkarmamış olabilir yaşadıkların kolay değil Allah sabır versin ama yaklaşımın çok yanlış, biz erkeklerin siz kadınlardan olan farkı fiziksel şiddet görmememiz senin başlığın şu an bütün erkeklere karşı şiddet içeriyo ve uyguluyosun. Karısına çocuğuna bakmak için ustasından hocasından azar işitip şiddet gören gecesini gündüzüne katıp evine zor şartlarda ekmek götürüp yinede isyan etmeyen nice erkeklerde var unutma.

  1|1
  0|0
 • tamam erkekler oyle erkekler boyle diyorsunuzda anlamiyorum neden peki askere giden zorla savaslara giren calisip aile dolandiran her zaman baski altinda kalan erkeklerin neden haklari yok?
  neden erkekler aldatinca capkin serefsiz kadnlar yapinca ozgurluk kadin haklari oluyor?
  neden ben erkek olarak bir kadina karsi cinsi isteklerim oldugunda irz dusmeni
  bir kadin bir erkegi arzuladiginda mesela bir oyuncu cagatay ulusoy bred pitt resimlerini gezdirdiginde favorisi oluyor hic bir erkek ezilmeye mahum degil erkekleri calistirib parasiyla rahat hayatinizi yasiyorsunuz sonra bana zaman ayirmiyor digerek sucluyorsunuz bizim sucumuz ne? bence akilli kadin ve akilli erkek bir birlerine arkadas olmalidir kadin evde oturarak geceler erkegin yatagina girmesi erkegin calisip kendi yipratmasi sizce hangisi daha cok eziliyor zevk almaya calisan kadin mi yoksa zevkin ne oldugunu unudan erkek mi yazik be yazik erkekleri hep sucluyun beni kocam aldatdi diyen kadinlar kadin haklarini istiyor amma o erkek seni bir kadinla aldatdigini unutma bu yuzden hic samimi bulmuyorum suclamalarini

  1|0
  1|0
  • Bence sen bayanin ne demek istedigini anlamamis algilamak istedigin gibi algilamissin

  • @Siyahli_kiz bence bayanlarin ne demek istedigini anliyor amma her zamanda erkeklerin kotu durumda olmasi istemiyorum neden savaslara askere ve bir cok seyde erkekler feda ediliyor

  • Fiziki acidan bizden daha ustun oldugunuz ve zaten kendi aranizda savas cikardiginiz icin olabilir

 • Güzel olmuş... Haklısın ancak insanları ikiye ayırıp tamamını yargılaman yanlış... Sen nasıl ki neyin doğru neyin yanlış olduğunu değerlendirip süzebiliyosan bunu yapabilen çokça erkekte var... İnsanları yine ikiye ayır ama iyi ve kötü olarak ayır... Kötülerden de nefret et... Ben kadınlara da kızıyorum mesela böyle bir erkekle niye evlenirsin ki? Bekar olarak öl daha iyi... Yazdıklarını okurken içim acıdı... Eğer sahibi sensen bu yazının cidden üzüldüm bil... Yok eğer değilsen bu kişi her kimse inşallah karşısına çok iyi bir eş çıkar ve çok mutlu olur...

  0|0
  0|0
  • Sahibi bizZat benim.. Ama için acımasın, üzülme.. Herşeyle başedebiliyorum bir şekilde... Herşeyi geride bırakabiliyorum o zamanlara göre...

  • Üzülünmücek bişey değil... Elbet geçicektir herşey gibi... İnşallah çok ama çok mutlu olursun...

 • Önyargıya bak hele...
  Ya şimdi kadınlar? Sırf cinsel organım farklı diye kendisine saygı isteyen kadınlar, sürekli ayrımcılık isteyenler, kadın hakları deyip erkekleri ezenler?
  Sizin için demiyorum ama böyle düşünen kadınlara herşey müstehak çünkü Ataerkil toplumdaki erkeklerden bir farkları yok.
  Cinsiyetçilik var.

  0|2
  4|0
  • Ya ne olur çıldırıcam! Saçlarımı yolasım geliyor şu müstehak lafını duyunca, bçyle çığlık atasım geliyor! Ne olur elini vicdanına koy be adam! Ben tecavüze de uğradım, küçücük bedenimle tacize de uğradım! Ve bütün bunları korkumdan sakladım... Babam bana kızacak diye korktuğumdan.. Öz babam beni defalarca öldürmeye kalktı, hiç gözümün yaşına bakmadan... ve hiç uğruna... Hiçler uğruna.. Bir insan öldü şimdi, bir kız bugün yok aslında... Hiç bir lanet olası b*ktan şey buna hak değil, reva değil! Şunu o s*ktir b*ktan kafanıza sokun!

  • Hepsini Göster
  • İşte öyle bir raddeye gelmişim ki, müstehak kelimesini görünce atıyor şalterlerim... Ben tam idrak edemeden fazla tepki vermişim, ben özür dilerim..

  • Önemli değil Estağfurullah

 • Biz erkekler hiçbir zaman bayanları erkeklerden aşağıda görmedik her insan eşittir. kızı bir köle olarak görenlere biz zaten insan demiyoruz. Onlara erkek demekle bize küfür ediyorsun resmen. Tüm kızlarda böyle onları erkek sayıyor. Biz sizden ne çekiyoruz ya

  2|0
  0|0
 • Senin yaşadıkların üzerine yorum yapmam mümkün değil çünkü ne yaşadıklarını biliyorum ne de ne denli acı çektiğini hissedebilirim. Sana sadece bir kaç öneri verebilirim.
  Öncelikle bu yaşadığın hayata mahkum değilsin. Bulunduğun ilin barosuna git ve yardım iste. Hem hukuki hem de psikolojik anlamda yardım alabilirsin. 6284 sayılı yasa sana korunma sağlar. Can güvenliğinden endişe ediyorsan tanık koruma programı benzeri bir uygulama ile kişisel verilerine erişim yasağı getirilir ve istersen başka bir şehirde hayatını kurabilirsin.
  Bir de küçük bir yorum:erkeklerin bu şekilde yetişmesinde kadınların da bir payı vardır. "Aslan oğlum"larla yetiştirdikleri çocuklarının evlendikten sonra gelinlerine şiddet uygulamasından zevk alan kadınlar azımsanmayacak çoğunluktadır.
  Dediğim gibi hem hukuki hem de profesyonel anlamda psikolojik desteğe ihtiyacın var bence.

  0|0
  0|0
  • Hukuki anlamda bir girişim aileyi bütünüyle yıkacak bir eylem olur. Zira kardeşlerim var... Onlardan uzaklaşmak istemiyorum.. Annemden ayrı kalmak istemiyoeum... O babam dediğim adam bir tek bana babalık yapmadı, ama kardeşlerimin ne suçu var? Onlar babalarını çok severler. Çünkü babamın onları incittiğine rastlamadım hiç... Nedenini bilmediğim bir şekilde tüm sorunu benimle... Neyse işte, diyeceğim o ki, bu tarz bir girişim daha büyük bir felaketle sınuçlanır... Düşünmedim değil tüm bunları...

 • bir kadın bir erkeğin kötülüğünü gördü mü bütün erkekleri kötü görür. aynı durumda bir erkek bir kadınının kötülüğünü gördükten sonra bütün kadınları öyle görür. bu doğru olmasa da böyle maalesef... çünkü güvenemiyor ve nefret ediyoruz.

  2|1
  2|0
 • 1|0
  0|1
 • Islam hayatini yasamayi bilseydiniz bunlarin yerini, babam abim bana gül getirdi, beni şöyle sevdi, bende onlara bugün bunlari yaptim diye anlatirdin.. Amaa siz byle münafik gibi yasamaya dewam ederseniz, babaniz abiniz hergün icer icer eve gelip agzinizi burnunuzu kirar... Inan banaki okadar ruhsuz kadinlar varki.. Bende onlardan nefret ediorm

  2|1
  4|1
 • Alinmadim ama haksiz da degilsin dusuncelerinde. Fakat nefret duygusu guclu ve uc noktada bir duygu, tum sosyal hayatini etkileyecek bir durum yasatabilir sana. Umarim hissettiklerini tersine cevirecek insanlar cikar karsina. Eline saglik.

  0|0
  0|0
 • Kendi hayatında yaşadıklarını göz önüne alarak, tüm babaları hatta tüm erkekleri aynı kefeye koymak mantıksız bir davranıştır. Bu dünyada kızını sevip, ona hic el kaldırmamış olup, kızının parasını, harçlıgını eksik etmeyen babalarda var. Senin baban gibi ezik kişiliklerde var. Her Erkek ya da kadın aynı değildir. O yüzden genelleme yapmak mantıklı ve gerçekçi değil. Genelleme Yapmak=Şizofrenliktir

  1|0
  0|0
 • Ve buraya yazabiliyorsun. Elinin altında ki cihaz ile.

  1|0
  3|0
  • Bu telefonu kendi kazandığım para ile aldım. Ve daha bir çok şeyimi..

  • Hepsini Göster
  • Bursumdan arttırıp anneme verdiğim bile oldu.

  • Oh oh ben bile senin sayende okudum hatta. Bu arada bursunla yeni yaptırdığın gökdeleni de sevdim.

 • Güzel kız beni peşinde köpek gibi süründüren, ara sıra evlilikten bahsedip beni ümitlendiren ve sonrada hiç bir şey dememiş gibi kendini kenara çekip bana acı çektirenş beni kendi duygularım içinde kilitleyen, kaltaga ne diyeceksin? Fakat ben yinede susuyorum artık arayıp sormak gelmiyor içimden, Öldürsen devlet sahip çıkar besmelesize Unutma herkez 1 deyildir

  1|1
  1|0
 • Sen tamamen saçma bir insansın. Genelleme yapamazsın tüm dünya mı böyle he? Sadece türkiye de daha fazla ya da daha doğrusu islam ülkelerin de böyle. Sen böyle konuşursan bende senden nefret ederim bu kadar basit. Cahil bir aileden geldiysen olacağı budur zaten. Ahmak. Kimse kendi cinsiyetini seçmedi anladın mı düşüncesiz!!!

  0|1
  3|0
  • Keşke neler hissettiğime dair bir fikrin olabilseydi...

  • Hepsini Göster
  • Öyle tanrının da ben...

  • Bana açık anlatırsan sana yardımcı olurum. Mesaj at

 • Erkekler Devam
  35

Kızlar Ne Diyor 25

 • sen benım yasadıklarımı bılseydın ne yapacaktın? baba sıddeti vs bende gordum.. ve nıcelerını. bu senın ımtıhanındır. ımtıhanında kızı erkegı olmuyor.. bu demek degil ki her kız veya erkek kotudur. dar dusunuyorsun kuzum.. herkes ımtıhan geregi farklı seyler yasar bız ınsanlar bırbırımıze de fitneyız.. ama bunu ıyı yonde kullanırız ama kotu.. ama cınsıyete ındırgemek yanlıs.. bayanın da erkegın de ıyısı kotusu vardır. haketmeyenden bunu soramassın. Rabbine, Rabbimize havale edeceksın..

  0|0
  1|0
 • bende nefret ediyorum ben ERKEĞİM diyenlerden...
  Kadını itip kakanlardan... hor görenlerden... Midesizliğinizden midem bulanıyorrrr...

  1|1
  0|0
 • canim benim kadina kalkan eller kirilsin diyorum..

  erkekler bedenen güclü yaradilmis ama yine kadin kendini koruya biliri.

  benim abim bile kac kere denedi ve bana dediki ben erkegim birgün seni kocandan dövücek ne yapicaksin vazoyla kafasini kirarim bende dedim sen abisin adin abi bunlari sanada yaparim dedim benden uzak dur.

  o gundur bu gundur konusmam kendisiyle.
  erkeklerin bir cogu ezik buyumus icten okadar kücükü kadina söz geciremiyce siddete bulunuyor biliyorki haa ben erkegim döversem bisiy yapamaz...

  Ama Allah var yukadar iclerinde eslerine en iyi davranina kapilarim acilacak deniliyor ...

  0|0
  0|0
 • Ne diyebilirim ki , sana güç diliyorum kardeşim

  3|0
  0|0
  • Çok çok teşekkür ederim...

 • baban inşallah bağıra bağıra ölür... canı yandığını her hücresiyle hissederek geberip gider inşallah.

  0|0
  0|0
 • Zor şeyler yaşamışsın fakat her baba ve ya abi aynı degil. Aralarında oyle dengesizler çıkıyor fakat sen güçlü ol. Kendini tek bütün erkeklerden nefret ediyorum diyerek inandırma

  0|0
  0|0
 • Nefret edeceksen sadece böyle şeyler yapan insanlardan nefret et, ne yaşamış olursan ol en kötüsü bu değil. Güçlü kalman ve kendi yolunu kendin çizmen gerektiğinden bahsetmiyorum bile. Buradaki tüm kötü yorumlar erkeklerin hepsini genellemen yüzünden.

  0|0
  0|0
 • Yazını okumadan yorum yapanlar olmuş yok genelleme yapmayın yok siz bizi bu hale getirdiniz bu toplumun nefret sebebi olabilir bence bu yazdıklarını üste çıkarabilecek hiçbir yorum olamaz yalnızca çok acı umarım ileride unutup gidersin bu yaşadıklarını:(

  0|1
  0|0
 • Allah bizi oylelerinden korusun. Neyseki hepsi oyle degil. Canim benim bir gun cok mutlu olacaksin. Boyle dusun. Biliyorum zor ama... Yasadiklarini yasamadim. Bir kez bile vurmadi babam bana. Yasadiklarini ancak empati kurarak anlamaya calisiyorum. Ama icim acidi. Dertlesmek konusmak istersen hep burdayim.

  0|0
  0|0
  • Canım benim... Senin gibi güzel insanların varlığını bilmek bile mutlandırıyor.. Elbette seninle konuşmak isterim, özelden mesaj atacağım..

  • Seni takip etmem gerekiyor. Baska turlu yazamazsin canim. Istek at.

  • Attım sanırım

 • Merhaba benzer bir hikayemiz var.
  Biz narsistler tarafından katlanılamayanlar olarak dünyanın en kaliteli
  insanlarını teşkil ediyoruz aslında.
  Ihtiyaç duyduklarımızsa hassasiyet, zeka ve insanların içindeki potansiyeli görerek onlara değer vermemizin bir ürünü aslında.
  İhtiyaçtan vazgeçersen gerçek hayatın kıymetini anlayacaksın bu da bir süreç.
  Hep aranıp da bulunamayanlarız biz. :)
  İstersen mesaj atabilirsin, böyle insanları severim

  0|0
  0|0
 • genelleme yapmışsın burada erkeklerin hepsi aynı degildir, eger aynı olsaydı babamda kardeşimde beni dövmüş olurlardı öyle değil mi, çok şükür tek tokatları nasip olmadı. erkeklerden değil de insanlıktan nasibini almamış kişilerden nefret et, nefretin en azından kişisel olsun.

  0|0
  1|0
  • Buradan bakmakla oradan bakmak bir olmuyor tabi..

  • ben her yönüyle bakıyorum sense abinle babanın durumuna bakarak bütün erkekleri yargılıyorsun, abinle babanı erkek olarak değil insanlıktan nasibini almamış insanlar olarak nitelendirsen daha mantıklı hareket etmiş olursun diyorum.

 • Kaç yaşındasın bilmiyorum ama ben senin yerinde olsaydım reşit olduğum ilk gün o evi terk ederdim dışarda başıma ne geleceği de umrumda olmazdı çünkü öz babam neler yapmış beni tanımyanlar mı yapmicak derdim kesinlikle katlanmazdım ama Allah a şükür babam bana hiç elini kaldırmadı ne istersem de yapıyo babasına aşık bir kız olarak büyüdüm şükürler olsun dilerim baban düzelir.

  0|0
  0|0
 • Nefret olmamalı herkes bir değil..

  0|1
  0|0
 • Senin hayal dünyan baya gelişmiş. bence o anın aynısını daha öncede defalarca yaşadı dediğin senin pskolojini bozan kısım. kendine gelmeye çalış sadece

  0|0
  0|0
 • Ben erkeklerden nefret etmiyorum her kadını kardeşi gören, ilk dikkkatini çeken yeri kadının dekoltesi olmayan bir kadının yanından başını egerek geçen erkektir ben erkekten nefret etmem... Ama kadını itip kakan şiddet uygulayan taciz eden rahat yürutmeyen erkek değildir..
  Ben erkeklerden değil kendini erkek sanıp erkekligin yanindan gecmeyenlerden nefret ediyorum...

  0|0
  0|0
 • Umarim acilarinizi dindiricek olaylar olur hayatinizda bu durumu hafifletmek icin yardim almaktan cekinmeyin gucsuz degilsiniz lutfen susmayin

  0|0
  0|0
 • bende erkekleri sevmiyorum

  1|0
  0|1
 • Görüşleri okudum da pes diyorum cidden.
  Böyle duygusuz, bencil erkekler kaldı mı ya hu?
  Sen bir üzüntüyle yazmissin bunları, belki ki içinde kin, nefret var...

  1|0
  1|0
 • çok haklısın bende erkeklerden nefret ediyorum... yanlız değilmişim demekki

  0|0
  0|2
 • Ağlayarak okudum.. Bunlar yaşanırken hâlâ "erkek olmakta zor yıaaa" diyen salaklar var. Bu ülkede erkek değilsen sen sadece et parçası değeri görüyorsun seninde bir kalbin ruhun olduğunu kimse anlayamıyor. Namus bütün insanlara ait olduğunu, namusun sadece ırz demek olmadığını , namusun sadece sana ait olduğunu mesela "evlenene kadar babanın sonra kocanın "zihtiniyetinin yanlış olduğunu kimse algılayamayor. Bu ülkede tecavüze uğradığı için öldürülen kadınlar var "çünkü o namusunu koruyamadı artık pis" gibi hastalıklı zihniyetli erkeklere dolu bu ülke. Bana kalırsa çözüm hiç biriyle evlenmemek kurusun o pislik soyları..

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  5
Yükleniyor... ;