Farklı Olacağım Diye Kendinizi Komik Duruma Düşürmeyin

Komik giysiler giymeyin.

Size yakışan şeyleri giyin. Sıradan diye birşey yoktur herkesin kendine özgü tarzı vardır. Kimine göre "rüküş" kimine göre "lüks" ya da "güzel" olabilirsiniz ama farklı olacağım diye kendinizi de alay konusu yaptırmayın

Resim biraz absürt duruyor ama bunu benzer şeyler yapmayın.

Farklı olacağım diye kendinizi komik duruma düşürmeyin

Kendinizi dövme ya da piercing'e boğmayın.

Bunu tarz ya da farklılık olarak gören insanlar tamamen sizin hislerinizle oynuyor emin olabilirsiniz. Dövme uzaktan güzel gözükebilir ama yakından hiç de hoş değil. Tabi ki burada kastım vücudunu boyayanlara. Öte yandan Piercing manyaklarını demiyorum. Kulağında bilmem kaç tane dudağında, kaşında, burnunda ve s. bunlar hiç biri farklılık belirtisi değil sadece kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.

Farklı görünmek için Vejetaryen olmayın.

Vejetaryen olmak sizi farklı yapmaz. Dengeli beslendiğiniz sürece kırmızı et size zarar vermez.

Farklılık ne midir?

Farklı mı görünmek istiyorsunuz? Kitap okuyun, bilginizi artırın. Bulmaca çözün, ansiklopedi okuyun, genel kültürünüzü artırın. Bırakın insanlar dış görünümünüzle değil zekanızla sizi farklılaştırsınlar. İnsanları akıl zekanızla etkileyin ve bırakın insanlar size saygı duysun. İşte o zaman hem farklı gözükürsünüz hem de toplum yararlı bir üyeyi daha kendine kazandırır.

SON SÖZ

Eleştiri hep olur. Eleştirebilirsiniz. Kendini aşağılanmış görmesin kimse, sadece temiz toplum anlayışını sergileyin. Beğenmezseniz insanlara küfür, hakaret edeceğinize beğenmedim diyebilirsiniz. Gözlerinize sağlık okuduğunuz için.


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

 • @kızlarsoruyor merak ediyorum neden çok basit bencelerde süper bence seçiliyor. Kriterlerinizi okudum ve kriterlerinize uymayan tonlarca bence var. Dili neticesiyle bu yazı iyi bir metinsellik içermiyor.

  0|0
  0|0
  • bir yerinize batıyorsa, o dikeni çıkarmayı tavsiye ederim

  • Hepsini Göster
  • @HolyHimeros gorusunuze saygısızlık etmek istemem ama direkt yerine "direk" yazan birisi yazı dili hakkında ne kadar doğru yorum yapabilir bilemem.

  • @Helinaa iki sebeple çok kolay açıklayabilirim. Birincisi ben en başında da belirttiğim gibi bir metinsellik olmadığından bahsettim. Doğal olarak yazıdaki kelime ya da noktalama hataları beni ilgelendirmez. Herhangi bir metinsellik içermediği gibi metinlerarasılık açısından da sınıfta kalıyor. Benim metnin dilinden kastimi çarpıtman senin suçun üzgünüm. İkincisi ben yorum yapanım. Yorumun ne olduğunu biliyorsun. Düzgün cümleler ve kelimeler hiç önemli değildir, facebook, yotube, forumlar ve sözlükler neticesiyle görüp anlayabilmişsindir. Bir yorum bir metindir ama makale vs değildir. Bence yazmadım ki kelimeme noktalamama dikkat edeyim. Seni sosyal medyanın yeni dili ve bağlamı konusunda araştırmaya davet edebilirim ancak. Kib bye :P

Yükleniyor... ;