El Alem Ne Der?

Merhaba herkese.. İnsanlar arasında yaygın bir "Elalem ne der?" korkusu mevcut. Hepimiz çevremizin bizi şekillendirmesine göre yaşıyoruz. Şimdi kim ne derse desin, herkes ister istemez başkalarının düşüncelerini önemser. Peki bu doğru mu? BENCE hayır.

El alem Ne Der?

Evet, toplumda yaşayabilmek için bazı kurallara uymak gerekir. Mesela evlerin birbirine yakın olduğu yerlerde gecenin bir körü bangır bangır müzik dinlemek hoş değildir. Ama neden? Başkalarını rahatsız etmemek için. Yani başkasına SAYGI göstermek için.

Ama söylesenize kızlar, kaç tanemiz çok beğendiğimiz bir "elbiseyi," elalem ne der diye düşünerek almadık? Kaç tanemizin içinde ukte kalmadı o güzelim şort, ya da elbise?

Ya da erkekler, kaç taneniz elalem ne der diye tarzınızı yansıtmadınız. En basitinden uygun bir çevreniz olmadığı için KÜPE takmaktan vazgeçtiniz? Bu örnekler uzar da gider..

Söylesenize, sırf insanlar arkamızdan konuşmasın diye beğendiğimiz ama herkesin kötülediği bir şarkıyı dinlediğinizi söyleyebildiniz mi? Neden? Dalga geçerler. Çünkü "elalem" çok biliyor.

Sırf "amaaan bunu okuyup da ne yapacaksın" diye düşünüldüğünü bildiğiniz için ideallerinizi ona göre şekillendirdiniz belki de..

Oysa ki bir çok kişi BEN BUYUM diyemedi. Bastırıldı. Bizi TOPLUM şekillendirdi. Peki bu ne kadar doğru? Kime göre, neye göre?

Okuduğunuz için teşekkürler ve bunun bir BENCE olduğunu unutmayalım, hakarete yahut başka çirkin şeylere lüzum yok.


0|1
01

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

  • Elalem ne der'e göre hareket edenler hiç bir zaman özgün olamazlar, en önemlisi de mutluluğu başkalarının ne diyeceğine göre yaşamaya çalışırlar.

    1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;