Büyümeden Yaşlandım Ben!

Fakir bir ailenin çocuğuydum müstakil sobalı eski bir evde yaşıyorduk , dayımlar ise zengindi baya tabi bu durumdan yararlanan kuzenlerim beni ezerdi aldıkları eşyalarla kıyafetlerle.. Sadece kuzenlerim değil bunu kocaman 30 yaşında ki teyzemde yapıyordu ama hiç bir zaman aileme isyan edipte ısrarla birşeyleri istemezdim bilirdim durumumuzu üzmezdim onları.. Ama içten içe çok üzülürdüm..

Konu sadece fakirlik olsaydı üzülmezdim.. Babamdan şiddet görüyordum.. Neredeyse her gün.. Bana insanmışım gibi davranmazdı gülsem , ağlasam , konuşsam suç olurdu.. Bütün sinirini sadece benden çıkarırdı , örneğin kendi iş arkadaşına kızardı ve eve gelir beni öldüresiye döverdi.. Annem engel olmak istediğinde dahada sinirlenip daha çok vururdu bana.. Bense bir kenara kıvrılır sessiz sessiz , içli içli ağlardım.. Hatta bir keresinde beni öylesine dövmüştü ki kolum kırıldığını düşünüp hastaneye gitmiştik orda sorduklarında ise kapıya çarptım demiştim.. Anlatamazdım ki.. Hep susup içime atardım.. Sürekli dövdüğü yetmezmiş gibi birde azarlayıp bağırıp küfür ederdi.. Sokakta arkadaşlarım oyun oynarken ben kenarda oturup oyuncak bebeğime kızım deyip sarılırdım.. Çünkü babam bana onu yapmazdı , bende o psikoloji ile kendi bebeğime sarılıp sevgi gösterip kızım diyordum.. Yaşıtlarıma göre farklıydım.. Hep kendi halimde otururdum kenarda köşede düşünürdüm hep acaba diğer arkadaşlarım gibi bende babamdan sevgi görecek miyim diye.. Ve çoğu zaman olmayacağını düşünür ağlardım sessizce..

Büyümeden yaşlandım ben.. !

Sonra okula başladım hiç unutamam ocak ayıydı sanırım hava baya soğuktu kar yağıyordu dışarda sırada duruyorduk herkesin annesi geliyordu çocuğunu bırakmak için ben yine yalnızdım.. Sonra üşümeye başladım o denli üşüyordum ki çenem titriyordu ve diğer arkadaşlarımın anneleri üstündekileri çıkartıp çocuklarına giydiriyordu bana bakıp aralarında konuşup yazık yavrum nasılda üşüyor üstüde incecik annesi yok mu acaba diyorlardı ve ben bir kez daha yıkıma uğruyordum.. Karne günü herkesin ailesi gelip alıyordu çocuğunu.. O soğuk buz gibi sınıfta tek ben kalmıştım..Yalnız saatlerce beklemiştim elimde karne ile camın kenarında bir umut babam gelir alır diye ama gelmedi.. Sonra kendim gitmiştim ağlaya ağlaya..

Aradan yıllar geçti yeni eve taşındık okulum değişti ortaokula gidiyordum artık darmadağın hissediyordum kendimi iyice mahvolmuştum o kadar mutsuz o kadar yalnız ve savunmasızdım ki.. Başarımda düşmüştü paramparçaydım.. Annem ise üzülürdü halime hep ağlardı.. Ve hala şiddet görüyordum yine azarlayıp bağırıp küfür ediyordu babam..

Sonra ben tamamen kötü oldum hep ağlıyordum sağlığımda bozulmuştu sürekli bayılıyordum tansiyonum düşüyordu.. Böyle 2,5 yıl geçti hayatım tamamen berbattı.. Başarılı değildim mutlu değildim küçük yaşta çocukken henüz büyük yükler taşıyordum.. Çocukluk diye birşey kalmamıştı zaten.. Çevremde ki kişilerde eziyordu beni arkadaşlarım öğretmenlerim bile.. Suçum neydi peki.. Yaşamak mıydı ? ! daha sonra kitaplar okumaya başladım araştırmalar yaptım psikolojim nasıl düzelir diye.. Hep çabaladım mutlu olabilmek için.. Ne mal mülk tek istediğim huzurdu.. Sonra bir çok şey değişti acılarla nasıl başa çıkabileceğimi öğrendim.. Yine içime attım sustum.. Ama artık ağlamıyordum eskisi gibi.. Çünkü alışmıştım acılara.. Ne kadar kalbim paramparça olsada içim kan ağlasada.. Ağlamamayı güçlü kalmayı öğrenmiştim tek başıma.. Sonra başarım arttı çok başarılı bilgili bir öğrenci haline geldim değiştim baya.. Kırgınım , yorgunum.. Ama bunları bir kenara koymaya çalışıyorum.. Beni dinleyen hocalarım arkadaşlarım ne kadar olgun bir insansın sanki 35 yaşında ki bir insan gibi düşüncelerin derlerdi hep.. İşte başlıkta ki gibi ;

Büyümeden yaşlandım ben.. !!

Sonra insanların derdini dinlemeye başladım onlara yardımcı oluyordum ve gerçektende dertlerinden kurtuluyorlardı bana milyonlarca kez teşekkür ediyorlardı.. Bu beni mutlu ediyordu en azından.. Sonra babam değişmeye başladı eskisi gibi öldüresiye dövmüyor sadece tokat atıp elime koluma vuruyor.. Ama maalesef azarlamaları küfür etmeleri hala aynı.. Ve aşık oldum erkek arkadaşım vardı artık mutluydum yaralarım kapanacak diye heyecanlıydım umudum vardı.. Söz verdik evleneceğiz diye , çocuklarımızın adından tutun evimizi bile hayal etmiştik.. Çok seviyorduk.. Adına şiirler dahi yazıyordum.. Arada tartışsak dahi bir kaç saat küs kalır sonra barışırdık.. Ve hayatımda ilk defa o kadar çok mutluydum ki.. Güzel günlerdi..

Ve bir gün bana ayrılmak istediğini söyledi..Peki dedim.. Direnemedim gücüm yoktu.. !

Bu kadar severken terk etmesi kahretti beni.. Sanırım benden sıkılmıştı.. Yaralarım iyileşir derken yaralarımın üstüne bir yara daha açılmıştı.. Haftalarca ağladım mahvoldum.. Yine darmadağındım.. Ama artık o yoktu unutmak zorundaydım maalesef unutamadım.. Ayrılırken sadece bir cümle söyledim ;

Benim bıraktığım aşkla alırsan kalbine bir başkasını , helal etmesin Rabbim kalbine aldıklarını..

Çok sevdim , çok değer verdim.. Ama gitti.. Ve sonra bana gülüşüyle yüzümde kelebekler açtıranın gidişiyle öldürdüğü kelebekleri gömecek yer bulamadım.. Yine içime attım sustum.. Aşk'a olan bağlılığımı ilgimi kaybettim.. Yine mutsuz adam işi olan şairliğe yeniden başladım çok yazdım içimden gelenleri döktüm kağıda.. Doğrusu kömür yerine göz yaşlarım dökülüyordu sayfalara.. Artık Hayattan bir beklentim yok sadece insanların derdini dinlemek onları iyileştirmek için yaşıyorum.. Bu yüzden psikolog olmak istiyorum.. Benim yaşadıklarımı kimse yaşasın istemiyorum.. Ben herşeyimi kaybettim onlar kaybetmesin istiyorum.. Cıvıl cıvıl neşeli olsun hayat dolu olsunlar istiyorum.. Beni sorarsanız.. Ne mutlu ne de mutsuzum nötr şekilde yaşıyorum.. Ne gülüyorum ne de ağlayabiliyorum..

'' Hayallerim hayal oldu.. ! ''

Biliyorum çok uzun oldu ama içimi dökmek istedim yine paylaşmak istedim sizlerle teşekkür ediyorum okuyan okumayan herkese.. Umarım hayatınız dertsiz kedersiz ve hep huzurlu mutlu geçer iyi günler..

#Psychologist_

@Psychologist_


2|1
1313

En İyi Erkek Görüşü

 • Anlattığın hikayede benim yaşadığım şeyler de var. Benim, senin ve bizim gibi durumda olan bir çok kişinin hikayesi.

  Benim de babam hiçbir zaman yanımızda olmadı. Annemi sürekli döverdi fakat şimdi büyüdüm. Zaten çocukluğumdan beri yılda sadece 1-2 ay gelirdi daha da gelmezdi. Sabah uyandığımda babam gelmiş diye sevinirdim çocuk aklı işte. Annemi banka olarak görürdü kadını sömürürdü şerefsiz herif. Şimdi büyüdüm bizden ayrı kılına bile dokunamıyor annemin. Kolunu bacağını kırarım çünkü. Beni de döverdi, azarlardı. En çok kanıma dokunan yıllarca annemi köpek gibi kullanıp dövmüş olması. Şimdi belasını bulsun yalnız başına kahrolup gidiyor. Çok iyi para kazandığı işi vardı fakat hiçbir zaman bize para vermezdi. Hala kazanıyor, hala yiyor. İçkiyle, kadınla yerdi parayı uğramazdı dediğim gibi sadece yılda iki kez falan uğrardı. Babasız büyüdüm kısacası ben de baba sevgisi ne bilmiyorum fakat bir yandan iyi oldu. Hayatın gerçeklerini öğreniyorsun ister istemez. İşe girdim çalıştım bir yandan da okulumu aksatmadım elimden geldiğince. Bu durum insanı olgunlaştırıyor bir yandan da. İleride çocuğum olduğu zaman en azından aklımda şüphe kalmaz onun gibi davranmayacağım el bebek gül bebek büyüteceğim. Çektiğim acıların birini bile yaşatmayacağım. Hâlâ aklıma geldikçe düşünürüm baba sevgisi falan diye.. Sürekli babasıyla parkta oynayan çocukları görünce içim tuhaf olur. İlkokulda falan şiir okurken babamın gelmesini gözledim hep her karne günüm yalnız geçti benim de. Hayata daha sağlam adım basar oldum. Zaten bir süre sonra insan hepsini unutuyor büyüdükçe acılar gömülüyor fakat zihnimizden atamıyoruz kötü anıları. Dimdik ayakta durmamızı sağlayan şeyler de bunlar zaten. Psikolojim altüst olmuştu zamanla bunları da atlattım. Yalnız başına ağladığım çok günler oldu. İnsanlardan uzaklaştığım günler falan. Lisede maddi durum sıkışınca açıköğretime geçmiştim ve işe girip çalışmaya başlamıştım. Baya zor günlerdi onlar benim için neyse ki şimdi hepsi geçti. Şimdilik sıkıntı yok :)

  1|0
  0|0
  • Sizin adınızda sevindim geçmiş o kötü günler ve anladığım kadarıyla mutlusunuz..

  • Hepsini Göster
  • Bu arada söylemeyi unuttum. Pek fazla duygusal şarkılar dinleme insanı iyice yıpratıyor. Depresyona sokuyor. Çık dolaş evde durmak kötü yapıyor insanı uzun süre yaşadım bunları.

  • Ben depresyonda değilim tamamen ruh halim böyle. Arkadaşlık yapabileceğim insanlar yok.

En İyi Kız Görüşü

 • Bende buyumeden yaslananlardanim ama benimki dayak degildi anlatmak istemiyorum. s ustelik ben senin kadar kolay toparlanamadim da şu an cok iyiyim ALLAHa coook sukur bazen hala o ruh haline burunuyorum şu an tek istedigim üniversiteyi bitirip yoluma devam etmek amacim cok rahat ve mutlu olmak ama bu sefer sevdiklerimle :)

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 12

 • Cümlelerime şöyle başlamak istiyorum ellbet hepimiz bir gün evlenip yuva kuracaz bende her ne kadar geç evlenmek istesemde geleceğin bir baba figürü olucam. Bizim toplumumuzda nedense kadınların başaramıycağı algısı var. Ben bunu cahillik olarak algılıyorum tabi sen nasıl düşünürsün bilemem. Sırf bu algı yüzündden kız cocuklarına daha ilgiyle bakarım erkek çocuklarınıda severim yanlış anlama ama kız çocuğumun olmasını çok istiyorum. Baban malesef babalık görevinden sınıfta kalmış, umarım ben sınıfta kalmam

  1|0
  0|0
 • Herkes kötü şeyler yaşıyor ama önemli olan onları olgunlaşmaya alet etmektir sen bunu iyi bir şekilde yapmışsın 35 yaşında görebilmişler bu arada
  ağlayan yazılarını kağıda yazmak aklıma bir soru getiriyor nasıl olurda o kağıt ıslanmadan durabilmiş o yazıları taşıyan bir kağıt ıslanır sen ne kadar üzgün olduğun halde o kağıtlara zarar bile vermemişsin bu demektirki sen üzgünde olsan zarar vermiyorsun işte bu dahada güzel birşey insanlara yardım ediyorsun sana teşekkür ediyorum bu arada neden hemşire olduğunu anladım insanlara sözlerinle yaptığın iyiliği ellerinlede yapmak istiyorsun şunu asla unutma hayat oyunlar oynar bunu yutup yutmamak bize kalmış ailen yaşadıklarında hayatın bir oyunu bunu çözüp güzel bir bakış açısıyla gittiğin heryeri yeşertiyorsun.

  1|0
  0|0
 • inanın roman okuduğumu sandım ellerinize sağlık diyeyim ilk önce. açıkçası babanızın tavrını kınıyorum şu an ailenizlemisiniz merak ettim doğrusu ama çok güçlü bir kadınsınız helal olsun size yürekten diliyorum bundan sonraki hayatınız hakettiğiniz tazminatı fazlasıyla alıp mutlu olursunuz ve kuracağınız ailenizde çocuklarınıza bunu kesinlikle yaşatmazsınız ayrıca psikoloji okuyorum dediniz bende açıkçası sizi buradan takip etmek istiyorum bazen zamanınız varsa yazışmak isterim çünkü benimde az çok her insan gibi psikoljik destek bilgi almaya ihtiyacım var tekrardan ellerinize yüreğinize sağlık

  1|0
  0|0
 • evlat dünyanin en değerli en önemli varliği sana önem vermemişler evet ama hiç tanimadiklari birine öylebir iyilik yapmişlarki bu kişi senin çocuğun ona görmediğin değerle birlikte hak ettiği sevgiyide vereceksin ve iki kat daha mutlu olacak bilmeden nasil bir anne yetiştirdiklerini bir bilsen...

  1|0
  0|0
  • Haklısınız ama keşke bunlar olmasaydı bana çok şey kattığı gibi çokta yıprattı..

 • senin hayatın benimkisine benziyo biraz ve seni anlıyorum emeğinize sağlık :) umarım yaşadığın mutsuzlukların yerini başka güzel günler alır :)

  1|0
  0|0
 • Gizlese de her insan böyle acı seyler yaşıyor hayatında. Önemli olan pes etmemek ve sonuna kadar direnmek. Sonuçta herşey bir imtihan.

  1|0
  0|0
 • Erkekliğimden utandırdı...

  1|0
  0|0
 • hayallerim hayal oldu. gerçeklerim hayal...

  1|0
  0|0
 • şu an ne işle meşgulsun veya okuyorsun hepsini okuyamadım ama çok güzel bir bence

  1|0
  0|0
 • emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Gerçekten çok güzel bir bence idi

  1|0
  0|0
 • zenginlik mi bu zamanın zenginlerinin%85 i çakal

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 12

 • Kendi hayatınızı bir kenara bırakın ve çevrenize bakın. Fazla uzağa değil hemen şuraya. İnsanlar ne büyük acılar atlatıyor, ne büyük hayal kırıklıkları yaşıyor bir bilseniz. İşte hayat; palyaço olup acılar içinde yaşarken insanları güldürmeye çalışmak kadar acımasız.

  1|0
  0|0
  • Herkesin derdi kendine ağır büyük.. Ben dünyanın en büyük acısını derdini yaşadım demiyorum sadece yaşadıklarımı anlatmak istedim.. Ayrıca benim amacım başta diğer insanlara yardımcı olup mutlu olmalarını sağlamak.. İnsanların derdini dinleyip onlara çözümler buluyorum.. Bencil bir insan değilim.. Aksine her insanın mutluluğu benim için önemlidir.. Görüşünüz için teşekkürler..

  • Hayır hayır lafım sana değildi. Senin gibi insanları tanımayan kişilereydi

  • Anlıyorum sizi size söylesem zaten teşekkür etmezdim :)

 • Ne zormuş tırnaklarinla kazıdığın aşkta, tırnak kadar değerinin olmamasi 😢😢😢 Bu söz bitirdi beni , çok üzüldüm senin için canım 😟

  1|0
  0|0
 • çok zor şeyler yaşamışsın. Ama güçlü kalmayı başarmışsın, umarım bundan sonra hayatın yoluna girer mutlu olursun.

  1|0
  0|0
 • Küle döndüysen güle dönmeyi bekle...

  1|0
  0|0
 • neden hiç evden ayrılmayı düşünmedin

  1|0
  0|0
  • Evden ayrılmak imkansız beni evlatlıktan reddederlerdi ve benim tutunacağım bir dal kimsem yoktu.. Halada öyle sadece ailem var..

  • Hepsini Göster
  • Sevindim sizin adınıza

  • Sende yapabilirsin bunu ailem var diyorsun ama ailenin sana faydası yok

 • Geçmiş olsun. Umarım babandan kurtulmuşsundur.

  1|0
  0|0
 • Hayatının devamında mutlu ol

  1|0
  0|0
 • Baya korkunç şeyler yaşamışsın geçmişi geçmişte bırakmanın zamanı gelmedimi sence? Güçlü ol!

  1|0
  0|0
  • Öyle ama maalesef bende bıraktığı yaralar çok büyük ve maalesef her seferinde üstüne bir yara daha açılıyor..

  • Geçmiş olsun ama güçlü olmak zorundasın

 • Her şey bir imtihan.
  Büyümeden yaşlanan çok... Buna bende dahil..

  1|0
  0|0
 • Gecmisi unutamaz insan hele babalarin yaptiklari?
  Kendini toplamana sevindim
  Hayatin acimasizligini erken tadmissin guclu karektere sahibsin
  Inslh hep mutlu olursun

  1|0
  0|0
 • Yazının içeriği, görseller, yürekten anlatımın Bence'ni sonuna kadar okumama neden oldu.
  Duygulandım, üzüldüm senin adına inşallah bundan sonra her şey güzel olur senin adına.
  Yüreğine, kalemine, emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Başlık, yazı, şarkı... Tamamen harika. Emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
Yükleniyor... ;