İstanbul'da Rus Olmak

Aslında konumuz sadece Slav kökenli olmak değil, birazcık farklı gözüken her kadının başına gelen trajikomik olaylar.

1. Okula başladığınız anda kıskançlıkla tanışmanın verdiği umutsuzluk

İstanbul'da Rus Olmak

7 yaşında okula başladınız, minicik bebelersiniz iki üç kendini bilmez sizi kıskanır sonra yetmezmiş gibi sizi sürekli kötüler. Neden? Çünkü farklısınız. Bilmezler ki o farklı sandığınız çocuk sümüğünü falan yiyor. Akşam altına işiyor. Sizden rezil bile olabilir yani.

2. İnsanların sizi kolay bir kadın olarak görmesi

Bu kadar sinir bozucu bir şey yaşayamazsınız. Daha 2 dakika önce tanıştığınız insanlar memleket muhabbetinin ardından sizi kafasında etiketleme başlamıştır. (rus, kadın, memeleri olan şahıs, meme, o da beni istiyor, are u cola?)

3. Bitmeyen tacizler

Söylenecek söz bile yok. Bu taciz konusu tüm kadınların derdi ama sizin ırkınız farklı olduğu için tacizci nedense 1-0 önde görülür. Çünkü siz rahatsınız. Yok öyle bir dünya arkadaşlar.

4. Sürekli kıyaslanmak

Türk kadınları ya da insanların tatil beldelerinde en fazla 2 hafta boyunca tanıdığı diğer turistler ile karşılaştırılıp “ Aaa sen neden böylesin?” lafını duymak. Burada yaşayan herkes az çok bu ülkenin kültürünü benimser, tatilci değiliz sonuçta. Hele dış görünüşün kıyaslanması paha biçilemez. “Sen neden sarı değilsin?” , “Boyun kaç?”, “Eminim şöylesindir yok böylesindir.” İnanır mısınız bilmem ama bazen kızıl bir aile içinden tek bir esmer çıkabiliyor. Ya da esmer bir aileden sapsarı bir bebek dünyaya geliyor.

5. Arkadaşlarının seninle hava atması

Daha çok küçük yaşlarda yaşanan kalp kırıcı durum. Yine farklı olduğunuz için insanlar sizi zorla arkadaş ilan eder. Herkes yüzünüze gülümser ama kimse dostunuz olmakla uğraşmaz. Hayatınız boyunca bir tane dost edinebildiyseniz çok şanslısınız demektir. Benim çok iyi bir dostum var hatta canını yediğim çok seviyorum.

6. Kültür farkı olduğu için adam yerine koyulmamak

Bu ülkede Edirneli bir aile Karslı bir ailenin kültürüne alışamamışken bizim kültürümüzü tabi ki dikkate almaz ve adam yerine koymazlar.

7. Sürekli damgalanmak

Apartmanda istenmezsiniz, internette hayatında oturduğu semtin dışına çıkmamış kişilerin hakkınızda yorumları vardır. Osmanbey, Laleli gibi semtlerde tekstil mağazalarının camlarında bulunan “36 Beden rusça bilen eleman aranıyor.” İlanlarını hep yanlış anlarsınız.

8. Gün sonunda eve tek parça halinde dönmeyi başarmanın verdiği haz

Her an yaşayabileceğiniz korku dolu olaylar. Çünkü insanlarla konuşmak zorundasınız. Eğer konuşmak istemezseniz yiyeceğiniz laf direkt şudur. “ Yaaa abi bu kız Türkiye’de yaşaya yaşaya bizim Kezbanlara dönmüş.” En sevdiğim laf çünkü sanki ben call center elemanıyım ve sürekli sizin memnuniyetinizi sağlamak zorundayım. Ben de kezbanım. Bizi Kezban bilin. Bu şehirde öyle insanlar var ki tramvaya bindiğiniz zaman çat pat İngilizcesi ile cinsel ilişki yaşanacak bir dostluk vadederek çantanıza not bırakır. Fakat yazısı o kadar kötüdür hiç anlaşılmaz ve verdiği e-mail adresi bile hatalıdır.

9. Sürekli turist zannedilmek

Acı verir. Özellikle tatil beldelerinde dolaşmaya çıkarsanız grup halinde, garsonlar anlamadığınız dillerde size bir şeyler anlatmaya çalışabilir. Kolunuzdan tutup zorla masaya oturtmak isteyebilir. Ya da anne babanız çatır çatır dilini konuşurken siz çat pat bir şeyler geveleyebilirsiniz. Acı veren kısmı genelde bu oluyor.

10. Esnafın kazıklamaya çalışması

Bir önceki madde ile bağlantılı gelişen durum. Normalde 50 TL gelen hesap 130 TL civarına fırlayabiliyor. Karşı çıkarsanız “Özür dileriz bir hata olmuş.” Eminim hatadır yoksa ne kazıklaması? Kara kucak deyimi Türklere Ruslardan geçmiştir zaten.

11. Erkeklerin gereksiz cömertlikleri

Evet ırk olarak paraya düşkünüz. Paranız varsa dizinizin dibinde bitiyoruz. Bazen ne yaparsanız yapın zorla güzellik olmuyor. Paradan daha önemli kriterler var. Cüzdanınızın arkasına saklanmayın lütfen.

12. İş hayatında zekanız ile değil cinsiyetiniz ile yükseldiğinizin düşünülmesi

Genelde istediği gibi terfi alamayan elemanların oluşturduğu bel altı dedikodulardır. Onlar arkadan konuşmaya devam ederken siz bölüm müdürü olmuşsunuz ya da çoktan başka bir şirkette işe girmişsinizdir.

Tabi ki yazdıklarım herkes için geçerli değildir, sadece gördüğüm komik olaylardan bahsettim biraz da olsa ön yargılarınızı kırmak için. Hepinize teşekkür ederim. :)


0|0
1029

En İyi Erkek Görüşü

 • Benim nadide Türk kızlarım varken Rus kızlarına bakmam. Bu benim görüşüm. Abazlık yapan zaten Türk kızlarına da abazalık yapıyor sadece başka bir mileltten olduğu için abazalığını daha da belli ediyor ve damgalıyor çünkü şöyle bir düşünce var yabancılarda ar namus yok bu ister rus olsun ister amerikalı. İkinci olarak ben Türk kızları Rus kızları kıskanıyor mu belki olabilir ama bunun yersiz olduğunu düşünüyorum çünkü Rus kızlarının dünya güzeli olduğu şeklinde bir kanı emin olun Avrupa ve Amerika da yok. Çünkü rusyada gördüklerinizden çok daha güzel kızları görebilirsiniz buraya bu kanının oluşma sebebi ayrıca Türkler değil (etiketleme) çoğu rus kadının buraya hayat kadını olarak gelmesi ve bu işi yapmakta olması.

  6|0
  0|0
  • Yani özetle cümlelerim baya düşük olmuş. Sapıklık Rus kızlara değil ar namus olmadığı gibi bir tavırla tüm yabancılara karşı yapılıyor. Etiketleme ise genelde rusların türkiyede hayat kadını olarak çalışmaları bu gerçekten üzücü ve önlenmesi gereken bir mesele. Son olarak Türk kızları hiç de kıskanç olmasınlar çünkü dünyada bir rus furyası yok rusların sizden bir fazlası da bence yok.

  • Hepsini Göster
  • Kesinlikle katılıyorum fuhuş çok kötü bir şey ve insanların cinsiyetinden ötürü obje olarak görülmesi hele hele bunun bir ırka mal edilme çabası çok kötü. Rus olmanın zorluklarından bir tanesi de bu belki. Beni kırmadınız asıl ben sizi kırdıysam sizden özür dilerim. Sözüm kesinlikle Rusların hepsini tümden aynı kefeye koymak değil. Böyle bir algı var Türkiye'de bu algı ile mücadele edilmesi lazım. Ayrıca samimiyetiniz ve düzgün uslübunuz sebebiyle size çok teşekkür ederim

  • Ben size cok tesekkur ederim burada farkli bir gorusu savunurken bazi insanlar gibi cirkinlesmediniz kendi kalitenizi koruyup guzel bir sohbet sundunuz.

En İyi Kız Görüşü

 • Ne kadar saçma bir bence... Ya turksun rus fakeligi yapıyorsun ya da gerçekten russun ve Turkiyede bazı abaza erkek grupları rus rus diye yirtindigi için kendini güzellik kraliçesi sanıyorsun. Çok önemli bir şey belirtmek isterim ki rus kızlarına duskunluk sadece Türk erkeklerinde var nedeni de diğer yabancılar gibi ruslarinda burada fuhuş yapması. Hiç unutmam Brezilyalı bir arkadaşım gerçekten Türk erkekleri Rusları begeniyormu demişti bende evet dediğimde baya dalga geçmişti.

  1|0
  1|0
  • Gel bir gun sana bir kahve ismarlayayim

  • Hepsini Göster
  • Ankara için söz veremem olsun yolun düşerse istanbula kahve sözüm var sana unutma

  • Never forget

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 28

 • Sanırsam bu aralar Türkiye'de Suriyeli olmaktan bir tık daha iyi Rus olmak. Aslında geçmişte Türkiye'de de kozmopolit bir yapı vardı. Osmanlı'nın son dönemlerinde ve Cumhuriyet'in ilk yıllarında bu yapı yok oldu.

  Ama artık sınırlar eskisi kadar engel olamıyor insanlara. Artık mahallede saat satan Nijeryalılara, kapı komşum İngilizlere, iki sokak ötede yaşayan Rus-Türk aileye, kebapçıdaki Türkmenistanlı garsonlara, Taksim'deki Suriyeliler'in açtığı ve yemeklerin inanılmaz leziz olduğu lokantaya, Mardin'de Suriye'den gelmiş Süryani tostçuya, iş yerimde yan masada çalışan Iraklı mesai arkadaşıma alıştım.

  İnsanlarımız da umarım yavaş yavaş alışır, yabancı ülkelerden gelenlerin farklı fiziksel görünüm ve kültürel farklılıklarının olmasına rağmen bizim gibi insan olduklarına, bizden daha iyi veya daha kötü değil, sadece detaylarda bazı konularda farklı olduklarını kabul ederiz.

  Ruslarla mevzumuz ise ta Osmanlı dönemine gidiyor. O dönemde şimdi olduğundan çok daha fazla bir Rus Türkiye'ye geldi. Hatta İstanbul'da, sahilleri gören Rus kadınları ilk defa denize girmeye başladı, bunu gören Türk kadınları da bizim başımız kel mi diye bu kültürü aldı ilk defa, onlar da plajlara akın etmeye başladı.

  Bazılarının fiziksel görünümünün farklı olması yüzünden yukarıdaki klişeleri yaşaması cidden feci bir durum. Bir arkadaşım, sadece sarışın ve kadın olduğu için benzer sorunlar yaşıyor, kız Rus falan da değil, bildiğin Erzurumlu :)

  1|0
  0|0
 • İnsandan İnsana Değişir Her Konuştuğu Ya da İletişim Kurduğu Kadını Cinsel Obje Olarak Görende Var, Doğru Dürüst İletişim Kurmaya Çalışan da Bazı Lavuklar Yüzünden Erkeklerin Adı Çıkıyor.

  1|1
  0|0
 • Türkiyede kadn olman yeter sana 2 harfli gözüyle bakmaları için

  3|1
  0|0
 • Eline sağlık gerçekten çok güzel bence yazmışsın.
  Öncelikle bu yazdıklarının çoğu İstanbul için değil sadece türkiye genelide olan önyargılar özellikle türklerde ki aptal her rus kızı nataşadır, nataşalarda fahişedir mantığı çok iğrenç ve ırkçılık bildiğin. Halbuki rus kızlarının çoğu günümüzde ki çoğu türk kızlarından daha ahlaklı ve karakterliler ben bunu bilirim. Kendilerine bakım yapmaları, hoş giyinmeleri türk kızlarından farklı olmaları maalesef türkiye de aşağılanmaları için bir sebep oluyor. Kız erkek demeden herkesi bir birey olarak değerlendirsem ve ona göre hareket etsek öyle bir dünya ne güzel olurdu ama türkiye de çok zor.

  1|0
  0|0
  • Cok haklisiniz kelimesi kelimesine dogru dedikleriniz uzerine ekleyebilecegim tek bir laf yok

  • Maalesef insanların önyargıları kalıplaşmış artık çok zor değişir veya hiç değişmez.

 • Sen galiba çorbacıya gidiyosun ki garson bir yabancıyı kolundan tutup oturtuyo, en kötü işletmede bile garson seni kolundan tutup oturtamaz rus olman bişeyi değiştirmez meslek ahlakı olan insanlarla karşılaştığında.
  Çok abartı yazılar, Türkiye biz Türklerede cehennem merak etme bu ülkeden türküyle rusuyla çerkeziyle kurtulmayı nasip etsin allah.

  0|0
  0|0
  • Yorumun icin tesekkur ederim fakat yazdigim yazilar abarti degil yasanmis olaylar. Tabi ki her gittigim yerde kolumdan tutup cocuk gibi oturtmuyorlar fakat ornek veriyorum marmariste bunu cok yapiyorlar adamlarin is anlayisi bu sekilde olabilir bilemem. Ayrica corbaciya gitmek kotu bir sey mi?

  • Çorbacının garsonları köprü altından toplama bişey bilmeyen meslek bilmeyen insanlar olur çoğunlukla ondan diyorum, ben ankarada otelde garsonum ismini vermiyorum ruslar milliyetci ingilizce konuşmuyolar 3 defa denk geldim ilk çok şaşırmıştım şefim söyledi onlar ingilizce konuşmaz diye siz çok normalsiniz sanki :) .
   Kimse siz istemeden kolunuzdan tutamaz bu vücut bütünlüğünü bozmaya giriyo dava bile edebilirsiniz

  • Corbaciyi simdi anladim corbacilarda oyle bir sey gelmedi tabi basima :D. ben zaten genelleme yapmadigimi yazinin sonunda, trajikomik olaylari anlattigimi yazinin basinda belirttim. Siz isinizde oldukca profesyonel olabilirsiniz ben her garson boyledir demedim ve yazlik bir mekandan bahsettim. Ortakoyde bile nargile kafelerin onunden gecerken cok yogun israr yapiyorlar gelen gecen herkese gidip kimseyi kotulemedim suclamadim hepiniz boylesiniz diye. Size denk gelen rus kisileri tanimadigim icin yorum yapamam ama sizde boyle bir dil kullanmayin cok normalsiniz sanki diye. Boyle bir olay icin adama dava acmama gerek yok merak etmeyin hakkimi biliyorum zaten :D

 • Yahu arkadaş millet başladı Türkiye'de şu olmak bu olmak zor. vs. Arkadaşım sevmiyorsam ülkemi çek git. Ne bekliyorsun bu ülkenin insanı fakirlikle yoğurulmuş yıllarca geçim mücadelesi vermiş dolayısı ile eğitim seviyesi düşük. Bakın Hindistan'a daha fakir ve eğitim çok zayıf kadınların başına neler geliyor. Kimin yüzünden yıllarca bu toprakları sömürenler yüzünden. Bırakın bu lafları beğenmiyorsan çek git ülkene. Benim güzel ülkemi ve insanlarımı aşağılamaktan vazgeçin. Eğitim seviyesi yükseldikçe zamanla bunlar kaybolacak zaten.

  2|0
  1|0
  • Haklisiniz tabi. Fakat yazida dustugum bazi notlari dikkate almamis olabilirsiniz. Tum kadinlar icin gecerli olabilecegi ve genelleme yapmadigim gibi. Ona bakarsaniz turk oldugunu soyleyenler turk kadinlarina neler yapiyor turk kadinlari da mi ulkeyi terk etsin? Devlet vatandaslik verdikten sonra kimse bir yeri terk etmek zorunda degil. Tekrar ediyorum zaten genelleme yapmadigim icin bu kadar alingan olmaniza gerek yok.

  • Hepsini Göster
  • Aman ne bileyim olsun yuzyuse tartisiyor olsaydik konusmayi tatliya baglamak icin agziniza fistikli baklava sokardim boyle de bir insanim ozumde.

  • Fıstıklı baklava iyiymiş valla😅Komik birisin galiba.

 • :) eh bunların dezavantajı olduğu gibi avantajılarıda var ki sen avantajları kaçırdığnı düşünmüyorum

  1|0
  0|0
 • Bunu okuyunca biz neyin diye düşündüm :). Babamın tarafı İranlı arab. Annemin tarafı. Rus Kımlıkte Ardahan yazıyor. Dogma. Büyüme. İzmir :) Beyin. Eror.

  3|0
  1|0
  • Hahahahahaha :D zaten cogu kiside var bu durum bir arkadasimin kutugu bayburt olmustu bakip bakip gulesim geliyordu.

 • ikinciye çok güldüm. gerisine hak verdim.
  ama bir rustan daha güzel varsa o kesin ukraynalıdır:)))
  türkle kıyaslamak anlamsız

  1|0
  2|0
  • Oyle demeyelim insanlari birbirleriyle kiyaslamak anlamsiz diyelim kimse tipini secemiyor sonucta ki bazi insanlar bu kiyasi cok abartmiyor mu sizce?

  • okadar haklısınki:)) mizahında kalmak kaydıyla bu tip atışmalar keyifli. ama bizim hastalıklı kültürümüzde maalesef neyi doğru yapıyoruzki? herşeyi yasakladığımız kızlarımız nasıl kendilerini gerçekleştircekler?

  • Kanadalıları görmemiş garibim :/

 • Biraz abartı gibi

  1|1
  0|0
 • 3 te adam hem kadını hem diğer adamı taciz ediyor :D:D

  1|0
  0|0
 • sana tamamen katılıyorum , bizim türk kızlarının bitmek bilmeyen kaprislerine katlanıyorsunuz bir de. Antalyada yaşıyorum uzun zamandır ruslarında içindeyim. gerçekten türkiyede kötü bir damganız var :/

  1|1
  2|0
 • Çabuk armi gelmeden arka kapıdan kaç =)

  2|0
  1|0
 • Türkiye'deki kadınların anlamadığı olay şu eğer biri size yazıyorsa kendilerini dünyanın en güzeli zannetmeleri... Gözardı ettikleri olay o erkeklerin onların tipiyle hiç ama hiç ilgilenmemesidir, amaç bellidir. Yukarda Slav olduğunu iddia eden hanımefendiye gelince şunu söylemek istiyorum eğer sırf parası var diye 2 lafı bir araya getiremeyen angutlarla muhatap olursanız tabiiki bu tarz muamele görürsünüz. Toplu taşıma araçlarındaki sapıklara gelincede böyle bir tacize maruz kalınca sesini çıkarırsa kadınlar kesin çözüm oluyor. Bir defasında böyle bir sapık v biçiminde oturmuş koltuğunda kadının birinin sıkıştırıyordu. Kadın topla lan bacaklarını benim tarafıma geçmesin diye bağırdı. Kadın tepki gösterince insanlarda destek oldu. Sapık felaket panikledi bu tepkiyi hiç beklemiyordu hemen indi otobüsten. Kısacası sesinizi çıkarın, yoksa sapıklar bunu hoşunuza gidiyor olarak algılayacaktır. Ayrıca şunu söylemek istiyorum Slav arkadaşa ister kabul et ister etme, fakat senin ırkın ve hemcinslerin bu topluma çok zarar verdiler. Ahlaken yozlaştırlar, aileleri dağıttılar ve bir çok şey... Siz mümkünse buraya hiç gelmeyin. Ülkelerinizdeki köyler bile boşaldı. Biz geliriz sizin oraya,, mesela yılda 1 Ukraynaya gidiyoruz arkadaşlarla 1-2 hafta takılıp geliyoruz, fazla birşey de tutmuyor 2500-3000 tl civarı (neler yaptığına bağlı). Ha geldikten sonra göz zevkimiz bozulmasın diye buradaki kızların yüzüne bile bakmak istemiyoruz bu da işin güzel yanı. Sapıklık genetik bir sorundur ve burada sapıkların sayısı çok fazladır ve bu genetik problemli bireylerin sayısı sağlıklı insanlara göre çok daha fazla artıyor. Bu gerçekle burada yaşamayı istemiyorsan ülkene dönmelisin bence.

  0|0
  0|0
 • Güzel şeyler :P

  1|0
  0|0
 • "are u cola" Cem Yılmaz efsanedir ya

  1|0
  0|0
 • Helina dünyaya hiç bir Rus gözünden bakmamıştım teşekkür ederim paylaşım için :)

  1|0
  0|0
 • gerekli bir bence olmuş umarım faydası olur

  2|0
  0|0
 • Sen birde rusyada Türk ol
  Cehennem la bura bizim ki daha zor 😄

  1|0
  0|0
 • Bu yazılanların senin Rus olmanla pek bir ilgisi yok bence. Çünkü bütün bu saydıkların ortalamanın birazcık üzerinde güzel her kızın başında olan şeyler.

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  8

Kızlar Ne Diyor 9

 • İstanbulla ilgili değil Türkiye ile ilgili bir durum. Genel olarak Rusların buradaki insanların düşüncelerini taktığını sanmıyorum. En azından Rusya'da büyüyen Rusların ama şunu demeliyim ki erkeklerine her ne kadar ısınamamış da olsam ben her zaman için Rus kültürünü de Rus kızlarını da çok beğendim. Rus kızlarıyla arkadaş olabileceğimi düşünüyorum genel anlamda. Rusça dersi alıyorum zaten ve çok hoşuma gidiyor. Exchange ile de Rusya'ya gideceğim yani ön yargılar da kıskançlık da saçma. Yeterince gelişen insan böyle kompleksler içinde olmaz zaten.
  *Gecen bol olsun.*

  0|0
  0|0
 • Harika bir yazı, benim de çok sık karşılaştığım sorunlar var içinde, emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
 • cok hakli bir paylasim olmus gercektende kizlarin kisknacliklari bir yana erkelerin o bu slac biraz israr etsem kesin elde ederim gorusu red edilinceki caresiz hakeretleri ve sanki secim hakkn yokmus gbi muamele gormek cok kotu en kotusu de sanki turk erkekleri icin yaniyoruz hastasiyiz gibi bir yanilgi var kafalarinda hayir hayir demktr arkdasim naz yapmak degil...

  1|0
  0|0
  • Zamaninda birisi bir b*k atmis slavlar boyle diye hala ceremesini cekebiliyoruz.

  • Hepsini Göster
  • Bos ver sinirlenme beynini kullanabilenlerle konus. Sadece kufredip arkadan sallamayi biliyor papagan gibi :D

  • klavye erkegi iste anca burdan sallar zaten =)

 • Hiç bu açıdan düşünmemiştim. Daha doğrusu düşündürrmediler. Anlamlı güzel olmuş :)

  1|0
  0|0
 • Kolay gelsin..

  1|0
  0|0
 • bence türkiyede yaşanmaz ya

  0|0
  1|0
 • Hayir kim neden senin adina prim yapmaya calissin? Bu cok sacma. Rus arkadaslarim da oldu kimseye soylemedim sirf Rus diye ayricalikli mi oluyor? Surekli damgalanma olayi kisa bir sort giyen herkese yapiliyor sirf senin kimliginden dolayi degil. O kadar yabanci arkadasim oldu hepsi gayet sevilen insanlardi. Ne ayricalik yasadilar ne baska bir sey. Abartilmis geldi bana.

  0|0
  0|0
  • Dogrudur zaten genelleme yapmadigimi belirttim. Olaylari ben, kardesim ve bir arkadasimin basina gelenlerden derledim. Tabi ki herkes ayni demiyorum ki yazinin basinda irki farketmeden cogu kadinin basinda gelebilecegini belirttim.

 • Ha ha ha
  Egoya bak, ulan sizi ortadoğunun sümüklü kara erkekleri beğenir, bizi yarı tanrı gibi İskandinavlar beğenir.
  Türkiye de bu saydığın ilgiyi görmek için güzel bir kadın olmak yeterli ama sen eminim boka benziyorsundur, zaten rus olduğundan baya şüpheliyim bildiğin kezosun sen :/

  1|1
  3|0
  • Ablacim ben kezban olurum problem yok fakat keske yazinin basini okusaydin.

  • seni hangi iskandinav beğensin l*n kara kuru bişeysindir şimdi sen :D egoya bak , senin neyini beğenecekler? aptal aptal triplerini mi? boş konuşan çeneni mi? dedikoducu ahlakını mı? neyini yani? 250 gram vajinan var diye kendini bu kadar büyütme.

 • Cantananot atilmasinda rahatsizsin amanotu okumaya ugrasip mail adresinede dikkat ediyormyssun yani :D bir yuru git ya :D

  1|0
  0|0
  • Meraktan yaptim onu :D yani kim bu kadar aptalca bir sey yapabilir, gercek mi diye merak ettik ailecek. Sonucta gercek olsa dostluk kuracak halim yok ama merak ettim sadece :D

  • Hepsini Göster
  • Evet kadinlarin basina geliyor, benimde geldi ama bazisi rahatsiz olmak yerine "cok guzel oldugunu saniyor" laf atilip , asilinca :))))) boylesine tacizlerde komik filan degil..

  • Tabi ki size katiliyorum bu konuda fakat yazinin basinda da belirttim trajikomik diye. Yanlis anladiysaniz ozur dilerim sizden

Yükleniyor...