En İçten Dileklerimle Özgürlük, Anarşizm, İnsanlık!

Çoğunuz okumayacak biliyorum ama bana 2-3 okuyan kişi yeter fikir çoğalır gelişir daha büyük kitlelere ulaşır durdurulamaz.İmla'da pek iyi değilimdir onlarca imla yanlışı olacak kusura bakmayın.Ben fikirimi size ulaştırabildiysem imlanın ne önemi var.

Dünya geneline baktığımızda herkes birbiriyle yarış halinde şunu alayım evim olsun arabam olsun sonrasında rahatım der ama hep daha fazlasını ister kuzenimin 3 evi var bende yok. ya da herkes bunu giyiyor bende giyeyim bu giysi olayı İstanbul'da uzun süredir var onu giyeyim marka giyeyim param olsun modaya uygun gezeyim.Tamam bunlar zararsız insanlar zararlı'larına ne diyeceksiniz.Daha fazla yükselmek isteyen insanlar hep alttaki'nin kafasına basıp yükseliyor alttaki'ni eziyor alttakin'in üzerinden milyon paralar makamlar kazanıyor alttaki'ne hep daha az veriyor alttaki'de ne yapsın bir ailesi var onlar için dişini sıkıyor saçını döküyor sanatla ya da cinsellikle ilişkisi neredeyse kalmıyor 3-5 lira fazla kazansa sevinç'ten havaya uçacak ailemi sinemeye götürürüm diye ama üstteki milyon liralar kazanırken bile tatmin olmuyor hep daha fazla gemi alayım uçak alayım en iyi arabam olsun sürekli seyahet'de olayım alttaki şikayetler fazlalaşınca şükretmeyi öğreteyim şunları can damarın'dan vurayım diyorlar.Geçmiş'te ki insanlar'dan gördüler ki çalıştırdığı insanlar hakkında ne kadar az bilgili olursa o kadar savunmasız yıkılmaya mahkum olursun.Eee bunu bildiğine göre gidip onların hakkında işe almadan önce tonla bilgi öğrendi ev telefon uğraştığı şeyler günlük hayatı bazı şirketler bunu da aşıp sosyal medyadaki sayfasında ki paylaştığı şeylere dahi bakıyor mesela 1 işçi çalıştığı fabrikanın bazı usulsüzlüklerini sitem ediyor sosyal medya'da paylaşıyor bunu takip etmek için bile eleman alıyor artık çoğu şirket ve çıkarılma dönemlerin'de ilk başta onu şutluyorlar bunu gören diğer işçiler ise çocuklarını ailesini düşünüp mecburen susuyor susturuluyor.Onu bırakalım belediye işçi'lerin %90'ı işten atılma korkusuyla akrabasıyla dahi siyaset konuşamıyor belediye başkanı neyi savunuyorsa onu savunmak zorunda kalıyor çünkü adam çocuğunu besleyecek büyütecek emekli olacak.O insanlar emekli olunca rahatım diyor ama gel gör ki emekli'lere bile kirli ellerini sürüyor bu emperyalist düşünce, kesinti yapıyor maaş'ları düşük veriyor yapıyor'da yapıyor en alttaki'ni daima ezerek üste çıkıyor kendine destekçi olarak ta orta halli burjuva ya da en üstteki kendi gibileri ve beslediği kargaları alıyor.Daima bir şeyleri diretiyor yaptım olacak diyorlar.Şimdi bunları okudunuz kardeşim ne alaka bize anarşizm'le ilgili insanlık'la ilgili bilgi vermedin bu nasıl bence diyeceksiniz önce karşıt görüşü ele aldım ki daha iyi kavrayabilesiniz her türlü görüşe açık olmalı insan konumuza dönelim.Not : Emperyalizm kurbanlarını görmek istiyorsanız internet'den erişebileceğiniz bir film var kanlı elmas daha iyi kavrayabilirsiniz. ya da o sömürge içinde kalmış ülkeleri araştırabilirsiniz ya da çok uzağa'da gitmenize gerek yok ülkemizde ki asgari ücretli'ye emekliye'de bakabilirsiniz.Benim etrafımda çok fazla var parasızlıktan açlıktan kafayı yiyecekler.
Anarşizm deyince aklınıza ne geliyor? muhtemelen çoğunun kafasında şöyle bir şey?En İçten Dileklerimle Özgürlük, Anarşizm, İnsanlık!

Şimdi bu provekörler kısasa kısas yapıyorlar çünkü bir ülkede belli bir sistemin karşıt görüşü susturuluyorsa sorun var demektir. Anarşizm belli bir sisteme bağlı kalmamaktır self-control'dür.Kimsenin zorlamasına kimsenin diretmesine ya da kendi ideolojisini kabul ettirme gibi bir durum yok.Korku yok, savaş yok sadece insanı insan olduğu için sevmek var barış var.Yurtta sulh dünyada sulh.Kimse kimsenin türbanına giysisine ya da savunduğu görüşe karışmıyor herkes kendisinin iktidarı.1 kişinin sizi yönetmesi ne kadar saçma absürt bir şey ben kendi kendimi yönetemem mi Allah'a şükür beynim var ve sağlıklı çalışıyor elim kolum sağlam zaten belli bir sakatlık varsa yine aynı şekilde anarşizm'e yakın görüş humanist'ci ler vicdan sahipleri kendini dine adamış insanlar yardım elini uzatacaktır şahsen ben kimseyi incitmem ya da kırmam.Ama bazı akıl sağlığı yerinde olmayan ya da üstte bahsettiğim emperyalist güç tutkunu insanlar her zaman birilerini ezmeye çalışacaktır ben insanım ve insanı ezen insan gördüğümde susup oturur muyum (şimdi biraz milliyetçi oldun diyeceksiniz öyle bir şey yok humanist'liktir bu) o ezmeye çalışan insana psikolojik destek verip insanlara zarar vermeyecek şekilde tutmak daha mantıklı. anladınız siz hapishane.Evet hapistekilerin özgürlüğü kısıtlanıyor evet ama başkasının yaşama özgürlüğünü kısıtlayan birisinin özgürlüğü hak iddia etmesi saçmalık.Ama biz yine insancıl yaklaşıp onları amerikanınki gibi kirli şiddet işkence dolu hapishaneler yerine insanın yaşayabileceği bir yer isteriz.

Adamlar olayı çözmüş insanı kendiyle bırakıp sanatla kitapla müzikle ilgilenmesini ve yaptığı şeyin aslında çok saçma olduğu kanısına varması için neler yapmışlar.Sen bir insanı hapishane'de köpek bağlasa durmaz biçiminde ya da koyun sürüsünün ağılı gibi bir yere tıkarsan o adam çıkınca yine değişmez.İnternete norveç hapishanesi yazdığınızda görseller'de ki fotoğrafları görünce hapise girmek istiyorum diyebilirsiniz sakin olun :D.Adamların asgari ücretlisi emeklisi bizim mühendislerin aldığı maaş kadar maaş alıyorlar.Hapishanede bulunan insanlar bizim bir ilçemizde bulunan insanlardan daha az.Ülke monarşi ile yönetilse de kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlamıyor adamların black metal'ci si konservatuara girebiliyorsa ve destek bulabiliyorsa dışlanmıyorsa ha monarşi olmuş ha padişahlık olmuş ha dikdatörlük ne farkeder sonuçta sen kendi hayat görüşünü savunabiliyorsan uygulayabiliyorsan çokta önemli değil mantıklı düşünürsen.İskandinav ülkelerinin büyük bir çoğunluğu bu şekilde İskandinav♥Ben.

İnsanın doğa ile hesaplaşması ikinci insanın havvanın ortaya çıkmasıyla ötekiyle hesaplaşmasına dönüşmüştür. Korunmak için önce bedenini yaprakla örtmeyle başlamış, yapraklar giysilere- giysiler duvarlara duvarlara sınırlara sınırlar ise bugünkü katliamlara dönüşmüştür. Ötekiyle olan farklılığı kabul edip bunun güzelliklerini yaşamaya başladığımızda hayat daha da basitleşecek renklenecek. bizden sonrakilerin sınırların-kentlerin-sokakların ev numaralarının bile olmadığı bir dünyada yaşamasını arzuluyorum.

Bencemi sonlandırırken bir kaç film ve replik önereyim.

Dövüş Kulübü 9 kez izledim hala izleyesim var müthiş bir kült filmi.
Kaybedenler Kulübü
V For Vendetta
Açlık Oyunları(biraz çocuksu'da olsa barındırdığı düşünce yeter.)
ve yeni çıkan Mr.Robot dizisi ben dizi izlemem ama komünist bir arkadaşım tam bizlik dedi gerçekten güzel film dövüş kulübünün ayrıntılı hali gibi bir şey ama görüş'ler aynı olduğu için benzerlikler olabilir.

Dövüş kulübünden replikleri söyleyerek bencemi sonlandırıyorum.

Mülkümü yok ederek beni özgür bırakan kişi kendimi bulmamı sağladı.

Medeniyetin gittiği bu yönde maddi eşyaların önemini reddediyorum

Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde, nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler.


0|0
31

En İyi Kız Görüşü

 • Güzel paylaşım.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • guzel olmus aga

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • bunları yazarken hiç üşenmedin mi

  0|0
  0|0
  • Uzun süredir yazmayı düşünüyordum ama üşengeçlikten yazamıyordum içindekilerin daha yarısını anlattım diyebilirim.

 • Sorunlar o kadar çok ki az bile yazmışsın, ama bunun çözümü anarşizm değil. Kurallar, yasalar olmasa suçlar alır başını yürür.

  0|0
  0|0
  • Anarşizm tam anlamıyla kuralsızlık değildir ona da değindim. Sorunlar evet çok fazla ben içimdeki görüşlerin sadece yarısını yazıya dökebildim.

  • Hepsini Göster
  • peki siz insan öldürün.

  • ok tamam

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...