İnsanları İlgilendirmeyen Konular


İnsanları İlgilendirmeyen Konular

1- Nasıl göründüğünüzü kimseyi ilgilnedirmez. Kimsenin sizin bedeniniz konusunda söz hakkı yoktur.Nasıl görünmekten hoşlanıyorsunuz. Zayıf mı, kaslı mı yoksa balıketli mi? Kime ne? Siz kendinizi sevdiğiniz halinizle güzelsizin. Başkasının size yakıştırdığı halle değil. Boyunuz, kilonuz, yüzünüz. Bunlardan kime ne? Kaçımız bir super modeliz ki.
2-Nasıl giyinmekten haz aldığınız da kimseyi ilgilendirmez ve bunun hakkında konuşma gibi bir hakları yoktur. Son zamanlarda çok fazla bence görür oldum. Bir kız nasıl giyinmeli bir erkek nasıl giyinmeli. Nedense herkes başkasının nasıl giyinmesi gerektiğini iyi biliyor ve nasıl giyinmemesi gerektiğini. Size yapılan eleştirilerin kaçı ünlü modacıladan, mankenlerden geldi. O yüzden arkadaşlarım ne giydiğiniz kimseyi ilgilendirmez ayrıca başkasının ne giydiği de sizi.

3- Kimin nereli olduğu hangi ırka mensup olduğu da kimseyi ilgilendirmez. Ha tabi ki milletinizi, ırkınızı sevebilir onların geleceği için çabalayabilirsiz ama bu kimseye başkalarına hakaret etme hor görme hakkı vermez. Elinizi vicdanınıza koyup kendiniz şu soruyu sorun,
Doğduğum toprakları kendim mi seçtim?

4- İnanç, neye inandığınız nasıl inandığınız ve inanmadığınız. Bunun hakkında konuşma gereği bile duymuyorum aslında.

5-Cinsiyetiniz. Kimse sırf cinsiyetiniz yüzünden bellibir davranış kalıbına girmeye zorlayamaz. Kadın nasıl olmalı erkek nasıl olmalı yazılarını hatırladınız mı? Kimse onların kafasında ki mükemmel kadın-erkek olmak zorunda değil. Bir kadın güçlü ve atletik olabilir bir erkek te duygusal ve kırılgan. Bunun için de kimseye hesap vermek gibi bir yükümlülüğünüz yok.

6- Cinsel Seçiminiz! Gerçekten kime aşık olduğunuz, kiminle öpüştüğünüz, kimi sevdiğiniz neden başkasısnı ilgilendirsin ki. Bana soracak olursanız dışarıda bu kadar tecavüzcüyü, katili, Hırsızı, sübyancıyı alkışlarken sizden edilen nefret belki de olabilecek en saçma şey.

7- Kimi sevdiğiniz insanları genel olarak ilgilendirmez aslında. Kimin umrunda ki zaten. Gülerlerse gülsünler, eğlenirseler eğlensinler. Tek yapman gereken kendini ona kaptırmak. Bırak zaman aksın ve sonu hüsranla bitecek olasa da aşkını yaşa. İlişkiniz başlarının canınımı yakacak. Cehenneme kadar yolları var. Hepimiz orada bulaşacağız zaten.

Aslında bu lisete çok ama çok uzun. Özetle kim olduğunuzine giydiğiniz, neye inandığınız sizi ilgilendiren konular insanların bu konular hakkında söz hakları yok. Herkes öncelikle kendi yırtığını diksin. Kendini mükemmel kılsın. Sen sadece kulaklıklarını tak ve yoluna devam et.


0|0
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Eline sağlık, beğendim.

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;