Feminizm İhtiyacının Çıkış Noktası

Genelde kadınları korumak mantığı ile ortaya çıkan feminist hareket bence sağlam aile temelini kurmadan (gerek ekonomik olsun, gerek çiftlerin birbirini tam tanıyamamasından) dünyaya yeni bir birey getirilmesinden kaynaklanıyor.

"Kadın kadındır çiçek babandır" sözünde aslında kadını korumak değil babalık makamına karşı bir saldırı olduğunu görmek çokta zor olmasa gerek. Bir çok avrupa ülkesine göre ülkemizde feminist hareket gösterilen mücadeleye göre gerekli yere ulaşamamıştır. Bunun sebebi ise islamın kadına verdiği değerdir.

Feminizm ihtiyacının çıkış noktası

"Kız çocuğunun eğitimini ve ahlakını tamamlayıp güzel bir aile kurmasını sağlayan baba cennetliktir" hadisinden tutunda "cennet annelerin ayaklarının altındadır" hadisine varana kadar bir çok noktada kadına pozitif ayrımcılık sunan bir dinimiz var.

Erkeklerimizin dinini tam yaşamıyor olması islamın noksan olduğunu göstermez. matematik öğretmeni çarpım tablosunu ezbere bilmiyorsa bu matematiğin değil öğretmenin kusurudur.

Şimdi bir çokları diyebilir haremlik selamlıktan tutunda kadının islama göre köle gibi kocasının izinden gitmek zorunda olduğunu v.s bu da kadınlarımızın islamı düzgün öğrenmemesinden kaynaklanıyor.

Çünkü ALLAH sadece kadına evinin namusunu korumasını emreder.

"Kadın çocuk doğurmak zorunda olmadığı gibi, Kadın doğurduğu çocuğa bakmak zorunda da değildir. Bunları yaparsa evinin huzuruna katkıda bulunmuş olur. erkeğin bu konuda bir baskı bir zorlama yapma hakkı yoktur."

Buna karşın eğerki kadın bunları yaparsa ALLAH katında müfakatını sadece yaradan verecek..

Sabah Sabah ben bu feminizme bu kadar niye takıldım bilmiyorum. ama hem müslümanım diyip hem islam'a saldıracaksan biraz aç hem kendi hakkını öğren hem karşıdakinin hakkını ondan sonra saldır.


0|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Güzel bir paylaşım.

  0|1
  0|0
 • Hic yorum yapılmamış

  0|1
  0|0
  • Teşekkürler.. Malesef doğrulardan ziyade hayallere odaklanıyor insanımız ondan olsa gerek..

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...