Zulüm Pâyidâr Olmaz

Zulüm Pâyidâr Olmaz

Tarih boyunca zulüm hiçbir zaman âbâd olamamıştır, mutlaka zulüm düzenleri yıkılmıştır. Binlerce yıldır yeryüzüne Nemrud'lar, Firavun'lar, Nebukadnezar'lar gelip geçmiştir. Bir Nemrud ve Firavun hükümranlığı bütün dünyaya şamildi. Yani bu zalimler bütün dünyanın kendi zamanında tek kralıydı. Saltanatının bekası için masum bebekleri öldürten Firavun 400 yıl hayat sürdü ve denizde boğuldu. İbrahim peygamberi canlı canlı ateşe atan Nemrud ise topal bir sivrisineğin burun deliğinden girmesiyle kafasına tokmaklar vurdurarak öldü gitti.

Dünyanın son zamanlarında en güçlü ülkesi Almanya ve bu ülkeyi yöneten Hitler'de yıkılıp gitti. İnsanları etnik kimliği nedeniyle fırınlarda yakanlar da belasını buldu. Allahu teala hiçbir zulüm düzenine razı gelmez, mutlaka mazlumların bedduası tecelli eder ve işleri tersine çevirir.

Yunan zulmü de yerde kalmadı, soydaşlarımıza yaptıkları soykırımları, gebe kadınların karınlarını dirgenlerle deşen bu zalimleri unutmayın. İkinci dünya savaşında Almanya'nın Yunanistan'ı ablukaya almasıyla Yunanistan sokaklarında açlıklan ölmüş insanların cesetleri çürümeye terkediliyordu. Eden bulur demişler, bir de zulmün bu tarafı vardır, yani kaybetmekle de kalmayıp bedel ödeme tarafı da vardır zalimler için. Hala ekonomik krizlerden kurtulamıyorlar, iki yakaları bir araya gelemiyor.

Bunun gibi nice örnekler vardır, uzatmaya çok gerek görmüyorum. Demek istediğim şu; zulmeden devletlerin idarecileri yaptığı zulümlerin karşılığını bulmuştur. Halkına meydanlarda, eylemlerde, sokaklarda, ekonomide, vergi ve harçlarda, asgari ücret ve emekli maaşlarında zulmeden bir hükümetin idarecileri bu düzenin böyle gideceğini sanarak aldandılar. Bir yandan yolsuzlukların da yapılması ve hiçbir şey olmamış gibi halkın gözüne bakarak alay edilmesi bu çöküş sürecini hızlandırır.

En önemli etken müsrif ekonomidir arkadaşlar. Ülkede insanların acil olarak iş ve para aradığı, piyasaların canlılık ve hareket aradığı bir dönemde siz katrilyonlarca lira harcayıp saray yaptırırsanız, milyon dolarlar vererek -halkın parasıdır- uçaklar, otomobiller alırsanız zulmetmiş olursunuz. Sizin seçmeniniz buna razı olabilir ancak öte yandan ezilmiş insanlar da vardır ki bir tekinin bedduası size yetebilir. Allahu teala iki duayı asla reddetmez.

“İyi biliniz ki Allah’ın laneti za­limlerin üzerinedir.” (HUD SURESİ – 18. AYET)

Öyle ise güçlü ve kuvvetli kimse, gücüne ve kuvvetine güvenerek başkala­rına zulmetmemelidir. Örneğin devlet makamlarını kişisel çıkarları doğrultusunda kullanarak dersaneleri kapatmak, polisleri, hakimleri, savcıları tutuklamak, hiçbir suçu olmayan polis öğrencileri okullardan sebepsiz ve apansız okullardan atmak zulümdür. Mazlu­mun bedduası, kendisine zul­meden padişah da olsa taht­tan indirir.

Karakol basarak, pusuya düşürerek askerlerimizi şehid eden veya rehin alan bir terör örgütüne taviz vererek çözüm süreci başlatmak da zulümdür, şehid kanına saygısızlık ve ihanettir. Bir parti düşünün ki şehid haberlerinin oy kaybına neden olduğundan dolayı bölücü hainler karşısında çaresiz kalıp masaya oturuyor. Bir manevra ile son seçim ayakta kalabilse de son seçim tablo açık, herşey ortada, anlatıp uzatmaya pek gerek görmüyorum.

Not: Ben bu yazıda A şahsı, B şahsı, X partisi veya Y partisi'nin ismini vermediğime dikkat çekmek istiyorum. Lütfen eleştiri şablonumu bir kalıba sokmayın ve şahıslara veya siyasi örgütlere indirgemeyin. Konu: Herhangi bir devletin halkına zulmetmesidir, konu a partisi veya c partisi değildir.


0|0
23

En İyi Kız Görüşü

 • söylediklerine katılıyorum başta senin gibi düşünmesem de sonradan gözlerimde ki perde kalktı halen birşeylerden emin değilim, ama fakirin halkın dünyadada ezildiği kanaatindeyim hepsini okudum ve ne yazık ki gittikçe kötü bir duruma gidiyoruz gerek gençlerimiz gerek yaşlılarımız kim olursa olsun bireysel düşünür olmuş ve sadece popüler kültürü örnek alıp sadece nasıl daha iyi yaşarız bunu düşünüyorlar. onlarda haklı sonuçta göz boyadıkları ekonomi yerlerde ben de böyle bir bence yaptım ama kimse okumaya tenezzül bile etmedi halkımız okumayı öğrenmeyi reddettikçe kurbağa ölümü yaşamaya daha da yaklaşıcaz eline sağlık https://www.kizlarsoruyor.com/haberler-medya/a29990

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Polis kolejinin kapatılması o zülüm yapanlara dokunmadı. Onların yine keyfi yerinde. Olan oraya giden çokuk çocuğa oldu. Hepsini fişleyip gönderdiler. Bizim mahalleden de çocuk vardı. Yazık ettiler. Emeğe yazık. Yıllarına yazık. Şimdi sikindirik bir bölüm okuyor. Öyle denklik mi olur?

  Bir sürü zulüm edip yanına kâr kalan var. Bu dünya için en azından. En yakın örneği, kenan evren. Peres vs vs. Belki başka bir dünyada

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Ben hala Bosna halkina zulmedenlerin cezalandirilmasini bekliyorum. Direnmek lazim herdaim, zulme boyun egmeden dimdik...

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 2

 • Ben Arakandaki budist zulmünün durmasını istiyorum, yapanların da en kısa sürede belalarını kat be kat bulmalarını istiyorum.. Sadece bu...

  0|0
  0|0
 • Nurcu musun?

  0|1
  0|0
  • Hayır, değilim. Milli Görüş.

Yükleniyor... ;