Batı Doğu Çatışmaları

Batı/doğu çatışmaları

Batı doğu karşılaştırmaları yüzyılı aşkın bir süredir sanatçılar,basın mensupları,politikacılar, devlet bakanları ve toplumda önde gelen kişiler tarafından yapılmıştır.

Batı/Doğu çatışmaları!

Bazıları;Doğunun dini/batıl inançlar etkisinde kalarak medeniyet dışı hareket ettiklerini dile getirmiştir. Hata yakın zamanda batıya yapılan ve cihatçı örgütlerin planlaması olan yarı başarılı eylemler buna örnek verilebilir. İnsanları çeşitli çarpışmalarda ele geçirip işkence/öldürme ve bunu kayıt altına alarak topluma/güvenlik güçlerine karşı yaptıkları caydırıcı saldırılarda bilinmektedir.

Bazılarıysa batının hammadde ele geçirme,dini inanç özgürlüğünden alıkoyma, inanlarla ve inançların kutsal varsaydığı değerlerle alaycı metin/karikatür yayımlatma (Hz.Muhhammed’in karikatürize edilişi ve sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanması), İslamafobi adlı tıbbi veriyi tüm doğunun ve Müslümanların üzerinde elinde kesin bir kanıt olmaksızın hastalık olarak yorumlaması, Gazze/Filistin/Irak adlı ülkelere saldırılar gerçekleştirmesi, Suriye’de yaşanan olayları lehine çevirerek yorumlaması gibi nedenlerden suçlamaktadır.

Aslında iş bu kadar basit değil.Doğu gerçekten bazı nedenler düzeltilene kadar dünya için tehdit kabul edilebilir.Yaşanan saldırılar,katliamlar,yargısız infazların dünya barışını tehdit etmesi aksi kati suretle ileri sürülemeyecek bir unsurdur. Doğru müdahaleyle düzeltilmesi mümkündür.

Diğer bir durum, batının da masum olmadığı. Özgürlükten bahsederken insanların inançlarıyla alay etmek, adaletten bahsederken hammaddelere göz dikmek, eşitlikten insan haklarından bahsederken Gazze’yi , Filistin’i taaruma etmek bu kadar kolay değil!

Doğu içindeki Cihatçı örgütlere karşı gelmedikçe, saldırgan eylemde bulunmadıkça, dünya barışını bozmadıkça masum kabul edilebilir! Batıya gelince insanların inancıyla alay edip daha sonra bombalanınca kalemi susturdular demek iki yüzlülüktür!

İki yüzlülükten arınmadıkça, üstüne vazife olmayan inançlara salça olmadıkça,hakkı olmayan toprakta hak iddia etmedikçe, bir hastalık teyit edip bunun tüm bir kıtayı etkilediğini ileri sürmedikçe masum kabul edilirler.

İsmalomofobi dinin ruhsal bir hastalığı olarak dile getirilmektedir. Bu tek İslam’a özgü değil dini inançları olan bütün zümre ve bireylerde görülebilir. Buna İslamofobi denilmesi de yanlıştır. Doğrusu din fobisidir.

Tarihe baktığımız da kimi zaman batı doğuyu, kimi zaman doğu batıyı yıkıp geçmiştir! Ancak doğu ne kazandı, batı ne kazandı bilinmemektedir! Bırakalım bunları, birbirimize saygı duyalım!


0|0
31

En İyi Kız Görüşü

 • İnsanoğlu her zaman aç gözlü ve güç meraklısı bir insan olmuştur.
  burada dinlere değil dinleri kullanan insanlara bakmak gerek.
  İslam dünyasına bakarsan zaten bir gerileme olduğunu cahilliğin yobazlığın en çok İslamda olduğunu görürsün Osmanlı da İslam altın çağını yaşarken Pozitif bilimler ile Şimdi Karanlık çağını yaşıyor İnsanların dini veya buna laiklik de diyebiliriz diğer kitleleri kontrol etmek için kullandığı bir yol oldu İnsan denen varlık hırs peşinde koşmayı bırakırsa zaten savaşlar son bulur Ama insan yok olmadıkça savaş acım yıkım hep olucak ve bunun sebepleri de buna ister İslam diğer dinler de ister Ortadoğu kaynakları

  0|1
  0|1

En İyi Erkek Görüşü

 • Bence doğunun tek suçu cahil olmasi.
  bir paragrafta doguyu suclamissin haksiz yere.

  0|0
  0|0
  • Her iki tarafında haksız yönlerine tarafsız gözle bakarak değerlendirmeye çalıştım. Benim vicdanım rahat! Siz bahsi geçen iddiayı neye dayandırıyorsunuz!

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • IsraHell 😬😬😬

  1|1
  0|1
 • Allah büyüktür bulurlar mustehaklarini elbet de ota boka agac için ses çıkarıp Ölen insanlar müslüman diye susanlar nası hesap verecek acaba. Ölen batılı olsa olurlerdi ama

  0|0
  0|1
  • Ben ateistim ben neyle vicdanımı rahatlatacağım. Siz "Allah cezasını verir."diyebiliyorsunuz. Ben neyle vereceğim?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...