Doğu Bölgesi İle İlgili Bilinen 5 Yanlış

Modern yaşam da diğer değişimler gibi habercilik sektöründe gelişmelere yol açtı bu da haberlerin sosyal medya ve internet haberciliği ile aktarılmaya başlandı bunun olumsuz yönünü de en çok doğu tarafında ki insanların yanlış gösterilmesi oldu.

Çok eşlilik

Doğu bölgesinde her erkeğin 3-5 eşi olduğu medya tarafından batı insanlarına aktarılıyor. Böyle bir durum kesinlikle yoktur. Doğu insanı o kadar da nefsine düşkün bir bölge insanı değildir.

Terörizm

Doğu bölgesinde yaşıyoruz diye herkes terörist olacak değil. Burada da milliyetçisi de var vatan yurt sevgisi de var. Yani sizin bildiğiniz gibi elde silah sokaklarda gezen insanlar yok.

Kürt-Türk

Doğu tarafında yaşayan her insan Kürt olmadığı gibi batıda yaşayan her insan da Türk değildir. Ön yargılı insanlarımız her doğu da olanı kürt sanıp ona da terörist damgası vuruyor. Bu ırkçılığa da bu ön yargıya da son verilmeli kanısındayım.

Aşiret

Eski düzen bozuldu burada tek tük aşiretler vardır en fazla onların da soyu tükenir nitelikte. Öyle ağadır dayıdır aşiret başıdır durumları kalktı.

Evlilik

Doğuluyuz diye insanlıktan anlamadığımızı sanırlar.Biz evliliklerde görücü usulü ile evlendirildiğimiz ve evlendirdiğimiz için gerici zihniyetli olduğumuzu düşündüğünüzü de biliyoruz. Doğuluyuz diye her 9 yaşında ki kızı 40 45 yaşında ki adamlara vermiyoruz o insanlar nefsin kurbanıdır. Bizde görücü usulünde bile beğenme beğenirse evlilik olur taraftarıyız. Bu işe gericilik olarak bakan kişiler araştırsın bakalım boşanma oranları batıda mı çok doğuda mı :)

Medya' nın her dediğine inanma !


2|0
22

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...