"Tek Partili Dönemde Cami Düşmanlığı Yapıldı" Yalanı

Cumhuriyet'in İslamı yok etmek için uydurulmuş bir proje olduğunu zanneden cahillikte nirvanaya çıkmış olan yobazlar hem ATATÜRK'ÜN sağlığında hem de ölümünden sonra Cumhuriyet'i yok etmek için ATATÜRK'Ü halkın gözünde küçük düşürmek için yalan üreten bir fabrika gibi çalışmışlardır.

Yalanlarında en çok kullandıkları ham madde ise İslamın kutsal mekanı olan Camilerdir.

Cami yobazlar için vazgeçilmez bir din sömürücüsü aracıdır Cumhuriyet tarihi yalanlarına bakarsak bir çok yalanda camilerin kullanıldığını görürüz

Cumhuriyet'in ilanından sonra Camilerin yıkıldığı ahır yapıldığı kilit vurulduğu gibi bir çok yalan günümüze bile tarihçiliğin yalan söylemek zanneden tarihçiler tarafından tekrarlanmaktır.

Bazısı tamamen uydurma bazısı ise tarihi bilerek çarpıtmaktan başka bir şey değildir.

Bugün ATATÜRK cami düşmanıydı diyenlere verilecek en güzel cevap işgal döneminde İngiliz ve yunan askerlerinin camilere verdiği hasarlardır.

En çarpıcı örnek ile başlayalım Ayasofya'yı müze haline getirdiği için '' ATATÜRK Ayasofya'yı kapattı ezan seslerini susturdu '' diyenler acaba işgal döneminde İngiliz askerlerinin Ayasofya'da Futbol maçı yaptığını biliyorlar mıdır?

İşgal askerlerinin saygı duymadığı tek camii Ayasofya değildir Anadolu'da bir çok cami Yunan askerleri tarafından yıkılmış yakılmış harap bir hale getirilmiştir.

Orhan gazi Cami-i şerifi.

Afyon Umur bey camii

İşgalin tüm faturasına üstlenen Cumhuriyet Anadolu'da yakılan binlerce Camiyi tamir etmek görevini üstlenmiştir 1922 yılında 1 yıl içinde toplam 126 cami tamir edilmiştir.

ATATÜRK'ÜN 1 Mart 1923 tarihli meclis açılışı konuşmasından

Kurtuluş savaşı sırasında başlayan camilerin tamir çalışmaları Cumhuriyet'in ilanından sonra da devam edilmiştir. 1 Nisan 1941 tariginde yayınlanan iktisadi Yürüyüş dergisinin 32 sayısında Cumhuriyet döneminde tamir edilen camilerin listesi verilmiştir Dergideki yazının ilk cümlesinde şu ifadeler yer almaktadır : '' En gayri şartlar altında Vakıflar umum müdürlüğü abidelerimizin tamiri işine 1.000.000 lira tahsis eylemiştir.

iktisadi Yürüyüş dergisi

Dergide yayınlanan makalede tamir edilen ve tamir edilecek olan camilerin isimleri şunlardır :

Tek parti döneminde camiler ahır yapıldı kapılarına kilit vuruldu diyen ATATÜRK düşmanı tarih yalancılarının acaba aşapıdaki belgelere vereceği cevabı var mı merak ediyorum.

İşte ATATÜRK ve İnönü döneminde tamir edilmesi için para yardımı yapılan bazı camilerin isimleri ve yardım miktarları

SultanbAhmet Camiisinin tamiratı için 30.000 lita 23 Ekim 1929İstanbul Eyüp sultan camiisi kurşun ve sıva tamiratı 1999 lira 70 kuruş 9 Aralık 1931

Çankırı Ulu camiinin tamiratı için 12965 lira 68 kuruş 26 Ağustos 1937

Üsküdar şemsi paşa camiinin tamiratı için 22348 lira 16 kuruş 14 Temmuz 1938

Bugün gösteriş için Cuma namazlarında poz verip AVM için cami yıkanlar dindar müslüman cami sever fakat kurtuluş savaşının en zor şartlarında 126 camiiyi tamir eden Cumhuriyet döneminde 2 Dünya savaşındaki sıkıntılara rağmen 1.000.000 lrie ek bütçe ayırarak camileri tamir eden ATATÜRK din düşmanı öylemi ?

İsmet Paşa'nın da söylediği gibi.

'' HADİ CANIM ORADAN SEN DE '' ...

@SarısınaKırmızı


0|0
13

En İyi Kız Görüşü

 • Çok çok çok doğru bilmeden etmeden konuşmayı biliyorlar anca beyinleri yikankide haberleri yok

  0|1
  1|1
  • Onların inandığı bir takım tarihçiler var adam tescilli deli raporu dahi var ama gel gelelim ondan vazgeçemiyorlar

  • Ya akılları fikirleri yok mu bir kişinin lafı ile hareket edilir mi herkesin interneti var açsın araştırsın

   Yazamamışım bile sinirden " yıkanıyor da haberleri yok " :D

  • makarna ekmek yemekten düşüne bilme kabiliyetlerini kaybetmiş olmalılar :D

En İyi Erkek Görüşü

 • Eline koluna emeğine sağlık kardeşim, Doğru söyleyeni kovarlar eee nihayetinde ÜLKEMİZİ BUGÜNLERDE VAR OLMAMIZA VESİLE OLAN kim kardeşim? Mekanı cennet olsun ATAM'ın.

  1|1
  1|2

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

 • Camilerde hocaların vaaz verirken açık açık söyledikleri yalanlar var ondan sonra camiye gitmeyi kestim çok haklısın cami yobazların vazgeçilmez sömürüsüdür..

  0|2
  1|2
 • kardeşim din düşmanlığı yapınca zaten bunların bütününü kapsıyor bu..

  0|1
  0|0
Yükleniyor...