Her Daim Genç Hissetmeniz İçin Öneriler

Her Daim Genç Hissetmeniz İçin Öneriler

Zaman hızla ilerliyor. Zaman geçtikce yaşlanıyoruz. Aslında ben yaşlanmak kelimesini sevmiyorum. Yaş almak diyelim biz buna. Yaş almak kaçınılmaz. Elbet hepimiz birgün yaş alacağız. 18'e kadar her zaman çocuk ya da genç olacağımızı zannederiz. Ama 18'den sonrası öyle hızlı geçer ki anlayamayız bile.

Tamam yaş alırız. Ama içimizdeki çocuğu kaybettik mi işimiz yaş demek. O çocuk oldukca her daim genç, zinde olacağımızdan şüphe yok. O yüzden yeniliklere hep açık olmak gerek. Asla kendimizi dış dünyaya kapatmamamız gerek.

Bir de birkaç önerim daha var. Bunları yaptıkça bizim sırtımız yere gelmez.

Asla Hayal Kurmaktan Vazgeçmeyin!

Çocukken, gençken ne çok hayal kurardık öyle değil mi? Büyüdüğümüzde hayatın koşuşturmasıdan hayal kurmayı es geçeriz. İşte bunu yaptığımız zaman yaş almışız demektir. O yüzden asla hayal kurmaktan vazgeçmeyin.

Kötü Alışkanlıklardan Kurtulun.

Kötü alışkanlıklar genç hissetmenizi ve genç görünmenizi engeller. O yüzden hayatınıza çeki düzen verin. Alkol ve sigaradan uzak durun ve sağlıklı yiyecekler tüketin.

Hobileriniz Var Mı? Öyleyse Hobilerinize Vakit Ayırın.

Her ne olursa olsun mutlaka kendinize vakit ayırın. Bu vakit ayırmalarınızda kendinizi dinleyin, hobilerinize vakit ayırın. İster bakımınızı yapın, isterseniz resim yapın, dikiş dikin, film izleyin vs vs. Nelerden hoşlanıyorsanız onu yapın.

Egzersiz Yapın!

Vücudunuzun daima genç kalmasını istiyorsanız sporunuzu aksatmayın. Sporu hayatınızın merkezine koyun.

Bakımdan Vazgeçmeyin!

Yaşınız kaç olursa olsun bakımınızı ihmal etmeyin. Mutlaka hergün yüzünüzü yıkayıp kremlerinizi sürün. Yaş aldığınızda bile parıl parıl parlayacaksınız.

Teknolojiye Ayak Uydurun!

Anneannelerimiz, dedelerimiz nasıl bilgisayardan ya da telefondan anlamaz. İşte biz de o yaşa geldiğimizde var olan teknolojiden anlamayacağız. O yüzdendir ki yenilikleri takip edin. Kullanmasızda bir fikriniz olsun. Çocuklarınız, torunlarınız zamanı gelince size sorduğunda böylelikle fransız kalmazsınız. :)

Aslında pek çok nokta vardır. Benim bunlar aklıma geldi. Kendinizi daima sevin.

Teşekkür ederim.


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

  • güzel biz hep genciz :)

    0|0
    1|0
  • Guzel bir paylasim :)

    0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...