LGBT'den Neden Nefret Etmemeliyiz

Lokiningecesi

Ülkemiz ve benzeri ülkeler sosyodemografik sebeplerle farklı insanları kabullenememe dışlama eğilimi gösterir. Buna göre seçilen hükümete yaranmak isteyen medya LGBT karşıtı kara propaganda yapar. Olumlu özellikleri eleyip olumsuz birkaç şeyi cımbızlayarak halkı nefrete sürüklerler. Bu yazıyı okuyan onlarca LGBT düşmanı olduğunu biliyorum. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun, geniş perspektifle okumaya çalışın. LGBT ülkemizde çoğunluk tarafından neden sevilmiyor üç maddeyle inceleyelim.

LGBTden Neden Nefret Etmemeliyiz

Terörizm ve LGBT

Bildiğimiz üzere LGBT siyasette solculuğa daha yakındır. Bunu bilen bazı fırsatçılar - bu fırsatçılar muhafazakar kitle ve terör yanlısı kitleyi örnek verebiliriz- LGBT üzerine kara propaganda yürütme niyeti taşırlar. Amaçları arasında kendi görüşlerine destekçi bulma, LGBT'yi karalama gibi durumlar vardır. LGBT cinsel kimlik ve yönelimle alakalıdır ve terörizmle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Siyasetle de sadece ilgi alanları kapsamında ilişkileri vardır.

İslam ve LGBT

İslam'da LGBT hakkında nadir hadis geçer. Birini örnek vereyim

  • Kadın tavırlı olmaya çalışan erkekler ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlar Peygamber Efendimiz tarafından lânetlenmişlerdir.
  • Tavır ve davranışlarında olduğu gibi giyim-kuşamlarında da karşı cinse özenen ve benzemeye çalışan erkek ve kadınlar lânetlenmiştir

Ancak bu hadisler translığa karşı değildir. Bilimsel olarak, erkek bedeninde doğmuş bir kadın kadındır. Buradan yola çıkarak bu kadın kadınsı kıyafet giyince dine aykırı davranmış olmaz. Aksini savunursanız bilimle dinin çeliştiğini savunmuş olursunuz. Birçok dindar trans tanıdığımı da eklemek isterim.

Lut kavmi olayında ise helakın sebebi din alimleri arasında tartışmalıdır kesin bir bilgi yoktur.

Ayrıca bunlar dışında hala dininizin LGBT ile çeliştiğine inanıyor olabilirsiniz. Ama İslam'da hoşgörü kavramı olduğunu unutmayın. Onaylamadığınız, desteklemediğiniz bir şey olsa dahi size zarar vermiyorsa önüne geçmeye çalışmayın. Emin olun çocuğunuz özenip trans veya homoseksüel olmayacak. Bu doğuştan gelen bir durum. Her koyun kendi bacağından asılır bırakın kendi bacaklarından asılsınlar.

LGBTden Neden Nefret Etmemeliyiz

Farklılıklara Dayanamamak

İnsanlar toplumlaşmalarından itibaren kendilerine benzer insan arayışına koyulmuştur. Kutuplaşma, sürüleşme eğilimine sahip olmuşlardır. Bu yüzden kendilerinden bariz farklı olanı dışlama eğilimindedirler ve bu günümüze kadar taşınmıştır. Bir şahsın farklı görünmesi, farklı cinsel yönelimi olması insanları içgüdüsel olarak rahatsız eder. İnsan bunu içinde yaşamalı hayvani bir içgüdü olduğunu unutmamalı. Farklılıklar renktir.

LGBT'den Neden Nefret Etmemeliyiz
18 Cevap