Türk Toplumunun Favori İçecekleri

İçmeyi Çok Sevdiğimiz İçecekler

Türk Toplumunun Favori İçecekleri

Çay

Çaysız bir içecek listesi düşünür müydük ? tabii ki hayır. Milli içkimiz budur aslında ama neyse ayran dediydiler öyle olsun artık :D Börek, çörek, püskevit, simit, kısır ve daha nicesinin yanına giden ve yadırganmayan yegane içecek

Oralet

Türk kahvehanelerinin başlıca içecekleri arasındadır. Babanızla bir yere gittiğinizde (ve eğer yaşınız küçük ise) genelde onlar çay içerken size bu turuncu içeceği verirler. Bir sevinirsiniz, bir böyle enerji dolarsınız..Milli içkiler arasına bunu da katalım uleyn :D

Türk Kahvesi

Kız isteme merasimi itemidir.İçerisine tuz koymadan damata ikram etmeyiniz.Edeni durdurun olur mu canım öyle şey aaa!Kokusuyla bile insanın canını çektiren yine milli içkimiz olmaya aday bir içecek.Bu da en çok çikolata ve lokumun yanına gider..

Meyve Suyu

Hasta yanına götürmelik ziyaretçi itemi. kayısılısını pek seven olmaz, şeftalili olanı ve fişnelisine bayılırız ama! Pikniğe filan mutlaka götürülür, kola da şart tabii. Ondan da bahsedeceğük!

Maden Suyu

Hazımsızlığa birebir maden suları listemde olmasa, olmazdı. Kimisi diyor sağlıksız, kimisi der iyi geliyor falan. Ben onu, bunu bilmem bendeki kıstas babamdır. Ülser bulunuyor kendisinde ve arada rahatsızlanır. Bir koşu aldırır bize. Aile babalarının vazgeçilmez içeceği bence :D

Süt

Bak bu da hastaya götürmelik ziyaretçi itemidir. ya da ne bileyim lohusa kadınlara filan götürülür bu. İçiniz, içirtiniz. Sağlıklı yahu..

Ayran

Milli içkimiz olmadan olmaz. Bir dönerin yanına, bir simitin yanına, bir ızgara etin yanına ve daha nicesinin yanına ayran olmadan olur mu? Cıkkk cıkk.. Olmaz o bizim milli içeceğimiz..

Şalgam

Bre zalımın üyeleri şalgamsız olur mu? Hayır tabii ki. Şalgam da genelde etli, butlu yiyeceklerin yanına iyi gider. Acılısı makbuldür. Acısız olanına üvey evlat muamelesi ediniz. Hası ve özü acı olanıdır.

Kola

Kola tüketen biri değilim. Ama tabii toplumu ele alırsak belkide ilk sıraya oturacak içecek...Pikniklere götürmeliktir, bazen salarsın suya soğusun diye oh mis...Cips ve bilimum fast food yiyeceklerin yanında olmazsa olmazdır. Sigara içenlere de eşlik eder.

Bira

Hee şimdi ben bunu da içen biri değilim amma velakin ki, türk toplumu için öyle değildir. Neticede kimsenin içtiğine gimse garışamaz.

Haydi bre zalımın üyeleri...Afiyet olsun !


0|1
1925

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 24

Kızlar Ne Diyor 18

Yükleniyor...