Çocuklara Hiç de Uygun Olmayan Çocuk Masalları!

FelFire

Masalları sever misiniz?

Ben eskiden severdim fazlasıyla, sonra yavaş yavaş analiz etmeye, incelemeye yeter hale gelmiş olsa gerek beynim, bir tuhaf gelir oldular. Sonra buna ilişkin onlarca yazı da olduğunu görünce tamam dedim, doğru yoldasın.

Adı çocuk masalına çıkan bu eserlerin bazılarının ardında çok tuhaf hikayeler yatıyormuş ve öyle çocuklara uygun, şirin, şeker hikayeler de değilmiş bunlar. İşlerin karıştığı nokta ise öğprenebildiğim kadarı ile Disney'in işin içine girmesi olmuş, nedense bu masalları evirip çevirip şirin mi şirin şeker mi şeker hallere sokmuşlar.

Masalların Travmatik Versiyonları!

Çocuklara Hiç de Uygun Olmayan Çocuk Masalları!

Artık bu aktarılan eski versiyonların ne kadarı doğru ne kadarı uydurma bilemiyorum ancak işin aslı şu yaşımda dahi içim ürperdi.

Peki ben ne yaptım bu ürperti üzerine? Elbette sizin içinizi de ürpertmeye karar verdim.

Hadi gelin beraber ürperelim!

Pamuk Prenses Ve 7 Cüceler ile İşkence Metotları!

Çocuklara Hiç de Uygun Olmayan Çocuk Masalları!

Evet, ilk sırayı en ünlülerden birine verdim. Aslında masal bildiğiniz gibi başlıyor, avcı götürüyor Pamuk'u ormana, kıyamıyor öldürmeye, bir domuzu öldürüp onun kalbini götürüyor Kraliçeye. Sonra ayna çenesini tutamıyor, kraliçe elmayla zehirliyor falan.

Sonrası biraz farklı. Cüceler kızın ölüsünü bir cam tabuta koyuyorlar, ormanda giderlerken yakınlardan geçen bir prens görüyor Pamuk'u ve aşık oluyor. Daha sonra cücelerle konuşuyor, anlaşıyorlar ve tabutu prensin hizmetçileri devralıyor. Artık ne üzerinden anlaştılar, ne konuda anlaştılar bilemiyorum!

Ancak bu hizmetçiler tabutu iki adım dahi taşımayı beceremiyorlar ve aralarından biri ağaç köküne takılınca cam tabut yere düşüp kırılıyor, Pamuk fırlıyor içinden birkaç takla atıyor yerde. O esnada boğazındaki elma parçası da çıkyor ve nefes almaya başlıyor.

Sonra prens ile evlenmeye karar veriyorlar falan derken, Kraliçe de davet ediliyor, gelinin kim olduğunu bilmeden katılıyor düğüne ve düğünde Pamuk, Kraliçenin tüm yaptıklarını ortaya döküyor.

Sonrası mı? Bir çift demir ayakkabı getiriliyor, Kraliçe'ye zorla giydiriyorlar ve ölene kadar dans ettiriyorlar.

Bu nasıl bir işkence şeklidir yahu? Ayrıca zehirli değil miydi bu elma? Zehirlenmedi mi yahu bu kızcağız? Nasıl oldu da elma parçası boğazından çıkınca kurtuldu? Bu ne saçma iştir?

Çözemedim ben!

Hansel ile Gretel'den Fırında Az Pişmiş Cadı Tarifi!

Çocuklara Hiç de Uygun Olmayan Çocuk Masalları!

Bu masalda ise mide bulandırıcılık ve kötü ebeveynlik harmanlanıyor. İğrenç bir anne tarafından kıtlık zamanında evden boğaz eksiltmek amacıyla ormana bırakılan iki kardeşin öyküsü.

Evet doğru okudunuz, anneleri bu iki kardeşi evde yiyecek yemek kalmaması sebebi ile ormana bırakmaya karar veriyor, annelerinin bu konuşmasını tesadüfen duyan kardeşler yol boyunca yere beyaz çakıl taşları atıyorlar ve bu şekilde eve dönüş yolunu buluyorlar. Ancak anneleri aynı şeyi ikinci defa yapıyor. Bu defa şansları terk ediyor onları ve dönemiyorlar eve. Ormanda gezerken de o ünlü evi buluyorlar, hani çikolatadan, şekerden yapılan ve cadıya ait olan ev. Cadı bunları gayet kibar karşılıyor, ilgileniyor.

Elbette cadı bir yamyam, çocukları yemeye çalışıyor daha sonra. Ancak çocuklar gayet dişli çıkıyor ve cadıyı fırına atarak canlı canlı yakıyorlar.

Tam da çocuklara anlatılacak türde bir masal aslında, her çocuk bir cadıyı nasıl öldürmesi gerektiğini öğrenmeli!

Külkedisi ve Psikopat Güvercinler!

Çocuklara Hiç de Uygun Olmayan Çocuk Masalları!

Cam ayakkabı olayını bilirsiniz değil mi?

Öncelikle şunu belirteyim, orjinal hikayede peri yok, bu eşyaları getirenler güvercinler. İkincisi, balo bir gece değil, üç gece sürüyor. Ayrıca Külkedisi hemen cam ayakkabılar giymiyor, ilk gece ipek terlikler, ikinci gece cam ayakkabılar ve son gece ise altın ayakkabılar giyiyor. Prens de onu ararken cam olanı değil altın ayakkabıyı kullanıyor.

Buradan sonrası vahşet. Prens aramaya çıkıyor elinde altın ayakkabı ile, Külkedisi'nin evine geliyor. İlk gelişinde kediciğin ayakkabıyı deneyen ablası ayak parmaklarını kesiyor, prens olacak ahmak bunu her ne hikmetse göremiyor. Anlaması için güvercinler tarafından uyarılması gerekiyor. İkinci gelişinde diğer abla ayağının topuğunu kesiyor, yine aynı şey, prens olacak zeka küpü yine uyarılıyor. Son gelişinde şükür ki başka bir kız kalmadığı için Külkedisi giyebiliyor ayakkabıyı ve düğünlerine geçiyoruz.

Vahşet bu kadarla kalır mı Aaaa hiç olur mu canım! Düğüne ablaları da geliyor Külkedisi'nin ve o şirin, sevimli güvercinler bu iki kıza saldırarak gözlerini kör ediyorlar. Ne kadar romantik değil mi?

İşte böylece sizin de çocukluk anılarınızın büyük kısmını kirletmiş oldum. Artık hepimiz daha kirliyiz, bu kadar kiri yıkayabilene aşk olsun!

Okuyan yüreklerinize sağlık, sağlıcakla kalın!

#felfire

Çocuklara Hiç de Uygun Olmayan Çocuk Masalları!
11
5
Görüşünü yaz
11Kız Görüşü
5Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Kız Görüşü

 • MezunOlamayanKız
  Masallar kadar çizgi filmler de çocukları çok kötü etkiliyor. Masalların anlamsız kurgusu bir yana verilmek istenen mesajlar korkunç. Özellikle anne babalar izlettikleri çizgi filmleri iyice analiz etmeli. Okuyacakları masalları ilk önce kendileri okumali. Geçen yıl kendini yazar zanneden bir sapık ,çocuklara güya hikaye kitabı basmış. En çok satanlarda. En sonunda ebeveynler kitabı bir açıp okumayı akıl edebilmişler. Kitapta çocuğa tecavüz açıkça anlatılyor. Daha fenası olabilir mi.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • ωιтcнєя
  Abicim toplumda kaostan ve acıdan beslenen bir kitle var. Bunu internet deep web gibi bir yapı olarak düşünebilirsin. En güzelden bile. En kötüyü bile çıkartabilirler. Bu ister çocuk masalları olsun ister ilahi hikayeler olsun. Yani insanın görmek istediği gibi pazarlıyorlar.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

104
 • marjinalgirl2367
  Ben bu hikayeleri biliyorum ama sonlarını hiç bilmiyordum. Gerçekten çok kötü bitmiş sonu. Her hikayede kadınların güzellik için para için birbirleriyle kıyasıya mücadeleleri var en kötüsü de bu
  • FelFire

   Ve kahraman bir erkek. Mulan gibi olamamia hicbiri 😊

  • Evet ya bence bu bile kadınlar arasındaki savaşlar için bir algı

 • Hissiz72
  Çocuklarımıza artık masallar değil gerçek hayattaki pislikleri anlatmak zorunda kalıyoruz bunlar hiç kalır...
  Mecburuz.. daha şimdiden bazı şeyleri bilmek öğrenmek zorundalar ki bi umut kendilerini koruyabilsinler diye...
  Öyle lanet bir haldeyiz masallar ne ki...
  Emeğine sağlık..
 • Kamelyalikadin09
  Yine anlatırken eğlendirdin emeğine sağlık 🙂
  Biz gerçekten bunlarla mı büyümüşüz ve büyümeye devam ediyoruz yazık
  • FelFire

   Teşekkür ederim, şükür ki bunlarla büyümemişiz, elden geçirmişler bize yedirmeden önce 😂

 • UDixon
  Kırmızı başlıklı kız da var erotizmi çağrışıtıyor.
  En iyisi binbir gece masalları
  • FelFire

   Hepsi birbirinden rezil bu hikayelere bakarsak 😂

 • LEYYA_GS
  Tozpembe bildiğimiz masallara bak sen :))
  Keyifle okudum emeğine sağlık.
  • FelFire

   Pembe değil de kömür karaymış bildiğin 😂 Teşekkür ederim 😊

 • FloraBacchus
  Merhaba...
  Her gece sıkılarak, torularak, uygulayarak, eğlenerek, şakalaşarak anlattığım masalların arka yüzü beni de çok korkuttu.

  Disney işin içine girince masallar güzelleşmiş, kimse çoçuğuna bunu masal olarak anlatmaz tabii ki.
  Disney güzel olanını yapmış.
  Pamuk gibi yumuşacık prenses, birbirine sadık iki kardeş, iyiliğin karşılığını alan bir insan çıkarmış karşımıza.

  Bu saatlerde bu kadar korkunç ben eler paylaşmadan iyi olur.

  Ellerine gözlerine emeğine sağlık.
  Sevgilerimle flora🥰
  • FelFire

   Kaçırılan ve bir daha haber alınamayan 130 çocuğun öyküsü de var, Fareli köyün kavalcısı 🙄

  • Bu gecelik yetti teşekkür ederim😂 uyumak için güneşin doğuşunu beklemek istemem.

 • Yoğunbakım
  Masallarda hayat gerceğinden çok daha zor. Anca aşk kurtarıyor seni. Aşk kazanınca cadılar da kötüler de yok oluyor... nii-ha-ha-ha-haa🎃☄
 • YourName333
  Merhaba, Külkedisinin Avrupa'da sadece 600'ü aşkın versiyonu var.
  Filmi, animasyonu, çizgi filmi, kitabı ve masal fasikülü hâli de dahil bu masalların büyük kısmını keyifle okumuş biriyim ben. Genel itibariyle de tanıklık ettiğimiz versiyonlar sizlerinkilerle pek uyuşmuyor. Birileri çıkıp pekâlâ nefsî ve kötü duyguları ile başkalaştırmış olabilirler. İncin indi de safî mı kaldı? Bunca insan masalı değiştirmeyecek?
  Ondan mütevellit, iyi bakalım, iyi görelim.
  Masallar güzeldir, bu yaşta bile olsa çok severim, izler ve okurum. Zira masallar öğüt verir, mesaj verir ve güzel sonlanır.

  Emeğinize sağlık, şahsi fikrimi eklemek istedim.
 • meyvelisedaaaaa
  çizgifilmler içinde geçerli bu..
 • DorothyBabe
  Az pişmiş cadı tarifi çok iyiymiş
 • CrazyOffer
  çok doğru bir tespit eline sağlık
 • yukseliiyorum
  nedense hoşuma gitti hahahks ellerine sağlık
 • Pempom
  Bizim kendi masallarımiz daha güzel
 • Masumadamm
  butun cocuk masallari ozunde korkunc zaten
YÜKLENİYOR...