Masonluk Nedir? Masonluk Hakkında İlginç Bilgiler!

Öğrtmenadayı

Merhabalar! Bugün masonluğun ne olduğundan söz etmek istiyorum sizlere KScanlar. Masonluk insanlar tarafından oldukça merak edilen ve farklı farklı söylentilere maruz kalan bir örgüttür. Mason ve masonluğun ne demek olduğuna detaylı bir şekilde bakalım hemen!

Masonluk Nedir? Masonluk Hakkında İlginç Bilgiler!

Mason Nedir?

Mason kelimesi ingilizcedeki 'freemason' kelimesinden türemiştir ve 'hür duvar işçisi' anlamına gelir. Mason, masonluğun ilke ve kurallarını benimseyerek kabul etmiş kimse demektir.

Masonluk Nedir?

Masonluk; kardeşlik duygusuna dayalı, tanrıya inanç temeli üzerine kurulu, inisiyatif, hiyerarşik ve hümanist bir kurumudur. Kimileri için duyduklarından ibaret olan karanlık bir örgüt, kimileri için de iyiliğe, barışa, eşitliğe hizmet eden yüce bir kuruluştur. Hür ve kabul edilmiş masonlar büyük Locasının internet sitesinde yazılanlara göre masonluğun, evrensel bir kardeşlik olduğu belirtilmekle beraber bu birliğin ; insanlar arasındaki sevgiyi, toleransı, kardeşliği, barışı, huzuru ve adaleti hedeflediği belirtiliyor. Masonlara göre masonluk ise; akılcılık, bilimsellik, ve insanlığın oluşumundan bu yana ortaya çıkarak, insanlığım gelişimine ve bilgi birikimine katkıda bulunmuş bir kültür ve fikir üst yapı kurumudur.

 • Üyeleri arasında büyük bir dayanışma bulunur.
 • 6-7 üyeden oluşur ve lonca denen bölümlere ayrılır.
 • Bu kurum, ezoterik ve sadece üyelerine açıktır.
 • Dünyanın birçok ülkesinde farklı biçimlerde 5 milyon üyesi bulunmaktadır.
 • Çeşitli ülkelerde mason örgütleri ortak amaç ve ülkede birleşme bakımından evrensel, kendi yurtlarındaki yönetsel kuruluşlarında ise tamamen ulusal ve bağımsız kurumlardır.
 • Masonluk tarihi 16. yüzyılın sonu, 17. yüzyılın başlarına kadar dayanmaktadır fakat 24 Haziran 1717 tarihinde Londra'da bir araya gelen 4 locanın girişimiyle İngiltere Büyük Locası kurulmuştur. Bugün varlığı halen sürdürülen, masonluğun ilk büyük locasıdır.
 • Üyelerinin birbirlerini masonluğa özgü imgelerle tanıdığı, gizliliğe önem verdiği söylenen bir tür örgüt, dernek olarak bilinir.
Masonluk Nedir? Masonluk Hakkında İlginç Bilgiler!

Masonluk Bir Yahudi Örgütlenmesi midir?

Günümüzde pek çok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Masonluğun Siyonizmin destekçisi ve hatta bir aracısı olduğu söylenmiştir. Ancak günümüz İsrail'inde masonluğun yaşanması oldukça güçtür. İsrail teokratik bir ülkedir ve masonluğun yaşayabilmesi için özgürlükçü bir yönetim şekli olması gerekmektedir. 19. yüzyılda ise yahudiler, dinlerinden ötürü masonluğa kabul edilmemiştir. Nitekim; masonluğun yahudilikle bir ilgisi yoktur.

Kimler Mason Olabilir?

 • Masonluğun amaç ve ilkelerini benimsemiş ve maddi açıdan yeteri kadar güce sahip olmalıdırlar.
 • 21 yaşından küçük ve aynı zamanda yaşı fazla ilerlemiş de olmamalıdır.

Masonluğa kabul edilmek için ise Tekris Töreni denilen ve insan ruhuna hitap ettiği söylenen geleneksel törenden geçilmelidir.

Önemli bir bilgi daha vermek istiyorum arkadaşlar:

Masonların şifresini çözmek isimli kitabın yazarı Robert Cooper şöyle bir açıklama yapmıştır:

'Gizli bir örgüt olsak nasıl haberiniz olur bizden? Burası herkese açık bir bina, internet sitemiz, Facebook ve Twitter sayfamız var. Hatta basına reklam veriyoruz. Ama yine de dünyayı yöneten 'gizli örgüt' oluyoruz! Asıl gizli örgüt mafyadır, Çinli organize suç şebekeleridir. Onların bizim gibi kütüphanesi ya da müzesi yok.' demiştir.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler arkadaşlar. Peki sizler ne düşünüyorsunuz bu örgüt hakkında?

#Öğrtmenadayı

Masonluk Nedir? Masonluk Hakkında İlginç Bilgiler!
9
2
Görüşünü yaz
2Kız Görüşü
9Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ncsancak
  bence iyi bir kuruluş akıllı başarılı insanların toplandığı bir yer böyle olması insanlar içinde iyi çünkü küçük sıradan insanlar dünya ile falan uğraşmak istemez uğraşamaz çorbam kaynasın yeter der ama birilerinin ileriyi her şeyi düşünmesi hesaplaması gerek tek olmaz bu kuruluşlar da bunun için var toplanır ülke hakkında ekonomi insanlık için konuşulur mesela dünyada 7.600 milyara atıyorum insan var her sene 500 bin insan dünyaya geliyor hesaplamalara göre 9 milyar insana ulaşılırsa dünya gıda olarak enerji olarak tükenir bir kaç sene içinde yok oluruz bu bilgide benden olsun ve sınırdayız bunları basit insanlar düşünmez umurlarında olmaz sadece cahil cahil şeytan onlar atıp tutarlar ve acaba son çıkan bu telefonu mu alsam diye düşünürler sadece ellerinden bir şey gelmez ama bu kuruluşlar insanlara yardım edebilir nasıl mı gıda markaları bankalar tüm kuruluşlar ağ gibi bir birine bağlıdır ve gıdalara yaptıkları takviyelerle insanları kısırlaştırma ömürlerini kısaltma üzerine çalışmalar yaparlar bunların tabloları var araştırırsanız 10 yıl sonra 6 milyar gibi rakamlara yavaş yavaş düşecek neyse mesela başımızda ki virüs gibi bu kuruluşların şeytana hizmet ettiği kötülük yaptıkları düşünülse de öğle değil birilerinin bu günahı üstlenip bu çalışmaları yapması gerekir ve bunları gizli yapmaları gerekir devletlerce desteklenir suç bu örgütlere kalır insanlarda bilmeden kötüler kötülerder aslında iyilik yapıyorlar yani yetenekli ustaların mimarların mimar sinan gibi bir daha gelmeyecek adamları üye olarak alırlar seni izlerler ilk olarak asıl amaçları usta çırak ilişkisi olduğu için o zamanlar ustaların yeteneklerinin boşa gitmemesi amacıyla kurulmuş bir kuruluştur ustalar hem kendilerine bir şeyler katar yeteneklerini tartışır bir yandan da çeşitli ustaların anlaya bileceği resimler objelerle yeteneklerini nesilden nesle böyle aktarırlarmış onlar olmasa gelişmezdik bu kadar o yüzden bilip bilmeden şeytanlar falan yazan cahiller önce bir araştırsın şeytanda bize çok şey öğretmiştir sanat gibi aşk nereden baksanız her şey ve doğru bilmediğiniz çok şey dünyada öğretmen hanım mavi kan olayını da araştırın isterseniz dünyada hala yaşamakta olan dünyayı yöneten ademle havva olayından bu yana bir yarışma vardır mavi kanlar bizden daha iri daha akıllı melez varlıklardır ve dünyada çok değişik şeyler oluyor hiç bilmediğiniz araştırın derim cebinizde ki parayı bile kim basıyor bilmiyorsunuzdur bahse girerim o şeytan dediğiniz adamlarındır ülkelerin merkez bankaları hisseleri onlarındır dünyada 3 tane devlet harici tüm bankalar özel ailelerindir şeytan dediğiniz aileler sizin her şeyinizi yönetiyorlar yiyeceğiniz gıdayı ülkenizin durumunu ıq seviyenizin ortalama kaç olması gerektiğini bir ülkenin kaç yıl yaşayacağınızı bile konudan konuya atladım kusura bakmayın ama aslı tüm yapı bir yere bağlı onu da siz araştırın bir zahmet ben yolu gösterdim :)
  Görüş hala geçerli mi?
  • Teşekkür ederim zaman ayırıp düşüncelerini paylaştığın için. Katılıyorum, bence de araştırılması gerekiyor detaylıca🙂

  • Ncsancak

   rica ederim düşünüp görüş daveti göndermişsin araştırmayı seven birisin o yüzden bu mavi kanlar olayı çok heyecanlı bence seveceksin ve gerçek olaylar olması daha da heyecan verici hayat hakkında da bazı fikirlerin bakış açın değişecek bazı konularda eminim sözüm olsun hatta beğenirsen bu konu hakkında bir filmde önermek isterim film yorumcuları hatta diyorlar ki bu film için şeytan hakkında bu kadar detayı sadece ona çok yakın biri bu kadar fazla detayla verebilir ama ilk bir araştır bakalım filmde kaldırılmadıysa biraz bilgi edinip izlenmesi gerekir çünkü hediyem olur umarım korku filmlerinden etkilenmiyorsundur :)

  • Evet seviyorum araştırmayı. Öneriniz dikkate alacağım, teşekkür ederim. Etkilenmiyorum pek 😇

 • Slayer_83

  Masonların Akasya adıyla yayınlanan dergilerinin 1908 yılında yayınlanan 62. sayısındaki şu sözler de, masonlarla
  yahudiler arasındaki bağın en açık bir işareti olarak sık sık ileri sürülür:
  Yahudisiz hiç bir mason locası yoktur. Yahudi Havralarında hiç bir mezhep mevcut değildir. Orada Farmasonlarda olduğu gibi yalnız semboller vardır. Bundan dolayıdır ki İsrail Mabedi bizim tabii müttefikimizdir. Ve bu sebebledir ki Masonlar arasında geniş miktarda yahudiler vardır.
  Aynı Akasya Dergisinin gene 1908 yılında yayınlanan 98. sayısındaki şu sözler de
  Farmasonluk, Yahudi düşmanlığından uzaktır. Yahudiler müsavi haklarla localara girmekte serbesttirler.

  Eline sağlık bu yahudilerle olan ilişkileri yeni mi değişti hocam o zaman?
  Görüş hala geçerli mi?
  • Araştırırken böyle bir detay buldum lakin internetteki bilgiler doğru olduğu kadar yanlış da olabiliyor. Tekrar araştırdığınız ve önemsediğiniz için teşekkür ederim :)

  • Slayer_83


   Rica ederim

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

27
 • BilgisayarTeknikeri
  Masonluk daha Mısırın piramitlerinin yapımı zamanında kurulan bir tarikattır. Kurucusu Hiram Usta adında bir taş ustasıdır. Masonlar genelde aralarına alt tabakadan insanları kabul etmezler. Avukat, doktor, hakim ve savcılar ya da politikacılar gibi kişiler vardır aralarında ya da ünlü iş adamları. Orta okuldan bu zamana kadar araştırdığım ve kafayı ciddi manada bu konuda bozduğum bir tarikattır.
 • ZynpEylül
  Neden bilmiyorum ama bana fazlaca ürkütücü geliyor.
  • Karanlık ve gizemli bir tarafı olduğundan da söz etmiştim, evet. Biraz öyle görünüyor dışardan bu sebeple.

 • Sbnynr61
  Bizi bilgilendirdiğin için teşekkürler emeğine sağlık😊
 • BurayaYazzz
  sondaki açıklama bence çok güzel olmuş kısaca özeti gibi geldi bana açıklama cidden çok yerinde :)
 • Coollife01
  Din ile ilgili hiç merakım ve dünyadaki tarikatlar ile ilgili en ufak bilgim yok, tek bildiğim ünlü oyuncuların bu tuzağa düştüğü
 • Sirednod
  Aylık geliri 15 binlira üstü bir kazanan isen üni mezunuysan ve sans referans olacak bir mason yakının barsa olabiliyordun mason
 • CaptainKerem
  Şeytanlar 👿💩💩
 • Gizli Üye
  Allah bizi hür yarattı sistem esir etmesin no masonluk
 • Gizli Üye
  Ilgi duymuyorum ama dünyayı ele geçirmeye çalısan hakim olma cabasında olan topluluk diye biliyorum.
  Şu görseldeki resim bile karanlık işler cevrildiginin göstergesi.
  Şeytanın işbirlikçileri bana göre.
  • Evet, katılıyorum. Gösterilenin aksine bir topluluk olduğunu düşünüyorum.

  • Fakat kötü yorumlar olduğu kadar iyi yorumlar da karşıma çıktı araştırınca.

YÜKLENİYOR...