Korkakların Sahte Silahı “Tehdit”!

superpsikolog
Hemen hemen herkesin başına gelen bu olayı hep beraber irdeleyelim.
Hemen hemen herkesin başına gelen bu olayı hep beraber irdeleyelim.

Neden tehdit ediliriz?

Karşımızda olan korkaklar ellerinden bir şey gelemeyeceğini saklamak için bizi tehdit ederler. Tabiki bunun tesirini bizde görmeleri şart. Eğer korktuğumuzu düşünürlerse, tehditin dozu artacak ve daha fazla üzerimize geleceklerdir. Ama tersi olursa? Elinden geleni ardında koyma dersek ne olur? İnanın hiçbir şey olmayacaktır. Zaten yapmak isteyen kişi bunu hemen yapar. Tehdit, karşı tarafı olacaklar hakkında uyarmaktır ve kimse planı bilinsin istemez.

Günümüzde dijital platformların yaygınlaşması sonrasında tehditler yerini sanal ortamlardan, mesajlardan veya fotoğraf, video vs kalemlerine kaydırdı.
Günümüzde dijital platformların yaygınlaşması sonrasında tehditler yerini sanal ortamlardan, mesajlardan veya fotoğraf, video vs kalemlerine kaydırdı.

Doğrudur, sana güvendim ve bu hatayı yaptım. Peki elindeki azıcık şeyle hayatımı karartmaya çalışırken sana neden daha fazla koz vereyim? Oradan bakınca çokmu akılsız görünüyorum?

Unutmayın, sanal veya reel her ne yaşadı iseniz ortaya çıkması durumunda bu zarar tek taraflı olmayacaktır. Sizi tehdit eden kişiyi Emniyet güçleri dahil tüm çevreniz bir anda en adi ve önemsiz yaratık olarak hedef alacaktır.

Siz korktuğunuz sürece tehditler üzerinize daha çok gelecek ve daha fazla etki yaratacaktır.

Gerçek olan biz, sahte olan tehdit eden ve tehditleridir.
Gerçek olan biz, sahte olan tehdit eden ve tehditleridir.

Şunu asla unutmayın, “tavşan korktuğu için kaçmaz, kaçtığı için korkar”. Bizlere düşen hatalarımızı kabul etmek, daha fazla hata yapmamak için orada dur demeyi bilmektir. Yaptığımız her hata uçuruma doğru bir adım atmaktır. Bu durumda uçurumdan kurtulacağım diyerek uçuruma doğru koşmanın adı akılsızlıktır. İnsana düşen aklıyla hareket etmesidir.

Bizi tehdit edenler gölge, bizler ise gerçekleriz. Kanunların tehdit karşısında bu kadar sert olduğu bir ortamda sizi tehdit eden kişi hayatından vazgeçmiş demektir. Veya tehdit edilen olarak ailenizi yok sayıyor, sizi bir ot gibi yalnız başına yerden çıkmış sayıyor demektir. İşte bizlere düşen, bir ot olmadığımızı, aklımız ve kanunlarla ayakta olduğumuz, kanunların yanısıra tüm ailemizle o kişiye hayatın ne demek olduğunu anlatmak.

Sizi tehdit eden kişi ile irtibata geçmeyin, size ulaşmasına izin vermeyin ve acilen Emniyet güçlerine durumu bildirin. Ona diyeceğimiz şey elinden geleni ardına koyma olacaktır. İnanın, emniyet tarafından tespit edildikten sonra sizin onu affetmeniz için her türlü yalakalığı yapacaktır.

Hayat bu ve hepimiz insan olarak hataya açığız. Hatanın en büyüğü ise tehdit edilme durumunda geri adım atmaktır.

Son sözümüz bu olsun :)
Son sözümüz bu olsun :)
Korkakların Sahte Silahı “Tehdit”!
23
16
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Kız Görüşleri

 • PapatyaTaaneleri
  Kötülük yapmak isteyen insan tehdit etmez. Yapacağını yapar. Tehdit korkakların silahıdır. Çok haklısınız
  Görüş hala geçerli mi?
 • _Agapi_
  Çok doğru tespitler. Emeğinize sağlık 😊🍀
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2116
 • Tehdit acizlerin işidir.
 • Hayatistanbull
  Harika olmuş patron klavyene emeğine sağlık👏👏👏
 • Bravhearts
  Tehdit ederek insanları sindiren ve istediklerini yaptıran çok insan kılıklı var özellikle sanal ortamda kadınlara yönelik bu tip şeylere çok denk geldim.
  Kadın güvenir bir şekilde paylaşım içine girer, foto atar bilgi verir falan filan...
  Araları bozulunca ve istediğini alamayan kişi yavaş yavaş gerçek yüzünü göstermeye başlar bundan çekinip tehditle bir çok şeye razı gelen kullanılan kadınlara rastladım. Ama öyle bir sinenler var ki aile baskısı, toplum baskısı yüzünden bunları sineye çekiyor ve yasal yoldan ne gibi hakları var neler yapabilir bunlardan bir haber onun için zaten medyaya çok kızıyorum saçma sapan cinayet haberlerini manşete taşıyacağına bu dediğim bu platform içinde geçerli salak saçma soruları popüler seçiyor faydalı olan paylaşımları resme. Sümen altı ediyor. Bu tip özellikle kadınlara yönelik taciz, şantaj, tehdit gibi konularda neler yapılabilir nasıl bir yol izlenebilir kime ne ceza verilir gizlilik nedir aile içi şiddetten tut her türlü konuya dair yazılar ve paylaşımlar daha çok gündeme getirilmeli ve masumlar daha bilgili suça yönelecek kişinin de ne yapılmasını sağlar? Biraz daha geri adım atmasını ve temkinli davranmasını sağlar...
  Ama nerede saçma salak şeyler var onlar gözümüze sokuluyor ve bana göre suça teşvik var bir nevi...
  Ha bunun için biz bir şeyler yapıyor muyuz hayır.
  Çevremize dokunana kadar düzenin içinde sessiz çoğunluk olarak görmezden geliyoruz...
  Bu aralar biraz yoğunum ama bir ara seninle ortak bir çalışma yapabiliriz bu konularla ilgili...
 • öncelikle beni tehdit edecek kişinin elinde beni bitirecek insan içine çıkılamayack veya hayatımı mahvedecek bir şey olmalı.. olamaz!!! ben hayatta adımlarımı hep sağlıklı atarım kararlı atarım ve doğru atarım.. tehdıte fırsat vermem.. olduya hani bir denk geldi bence önemsiz onca çok acaip birsey yakladı yapmazsa babası belli değildir:) rahat olmak çok güzel..
  • Bu sizin farkınız üstadım. Zaten tehdit edilen kişilerinde karşıda önemli bir kozu olsa tehdit edilmezler. Sadece onların bu korkularını yönetebilecek olduklarına inanınca tehditler başlıyor.

  • namuslu insanlarda namussuzlar kadar cesur olmak zorunda.. bu dünya namussuzlara terkedılemez yaptıkları zorbalık yanlarına bırakılamaz.. tehdıte bır kere boyun egersenız sonu gelmez..

  • Aynen öyle.

 • Her tehdit küçümsenmemeli.. Mlsf bazı ciddi tehditlerde bizi devlette polis te koruyamaz. Biz ise tabii ki korksak ta bunu belli etmeden tedbirlerimizi almalıyız. Ve bana göre risk yüksek ve kaçmakla, şikayetle çözmek mümkün degilse en iyi savunma saldırıdır.
  Tehditlerle beraber şantaj da gelebilir. Benim tavsiyem ise şantaja asla boyun eğmemektir. Çünkü ipleri kaybederseniz kendinizi tamamen santajcinin insafina bırakmış olursunuz.
 • seval001
  Okuduğum en faydalı ve doğru bencelerden biriydi.. okurken aklıma sanki deli deliyi görünce çomagini saklar ata sözü geldi... korkunun ecele faydasi yok derler.. korkan her gün olur...
 • K__Li1983
  Hayvanlar aleminde bile vahşi hayvan içgüdüsel olarak avının en güçsüz olanını seçiyor. Tehdit edildiğinde, karşındaki seni güçsüz görüyordur. Edememesi için ne yapacağız? Güçlü olacağız 😃
  • K__Li1983

   Ha bir de ‘tavşan korktuğu için kaçmaz, kaçtığı için korkar mı?’ 😃 kendin mi çıkardın bu sözü yoksa bilinen bir şey miymiş?

  • Çok teşekkür ederim.
   O tavşan ile ilgili sözü nereden okudum hatırlamıyorum.

  • K__Li1983

   Tavşan korktuğu için kaçar bence 😃

  • Hepsini Göster
 • HürreemSultaaN
  Tehdit eden zaten korkağın tekidir. Korkusunu gizlemek için tehdit ederek güçlü, hükümdar gösterir kendini. Tehdit edene karşı kişi gücünü göstermeli, böylece tehdit eden tırsar 🌺
 • Meczupbiryazar
  Çok güzel olmuş emeğine sağlık 👍🏻
  Tehdit aklını kullanamayan acizlerin baş vurduğu bir yol yazık gerçekten
 • Mad_Soldier
  Son sözüne katılıyorum. Zira üstadımın yumrukları güneş söndüren cinstendir. Yumruğunu yiyen bir daha güneşi göremez :D
 • Sakaryalim
  Başkan, tehdit =blöf tür.

  Aklına, emeğine, bu benceyi yazan ellerine ve kalbine sağlık. 👏👏👏👏
 • Pan_Zehir
  Korksan bile karşındakine bunu belli etme kullanırlar derlerdi. Bir kere zaafını görürse tehditlerin sonu gelmez. Güzel anlatım olmuş.
 • Neyimbenmayki
  Tehdit etmek korkaklık ve acizliktir. Emeğinize sağlık.
 • Yazdıklarınıza genel olarak katılmakla birlikte “elinden geleni ardına koyma” tarzı cevapların da bazı durumlarda karşıdaki kişiyi “tahrik” ettiği ve korkak olmadığını, dediği şeyi yapabilecek biri olduğunu ispat etmeye yönlendirdiğinden daha çok istenmeyen şeyler yaşanabilmektedir. Onu dememek de düşünülebilir bu nedenle! Elbette sessiz kal, kork ve geri çekil demiyorum, ama öfkeli biri karşısında öfkeyi artıracak bir davranışta bulunmadan hukuken yapılması gerekenleri yapmak daha faydalı sonuçlar doğurabilir.
  • Güzel uyarınız ve olumlu yorumunuz için çok teşekkür ederim.

 • Luccᴀ
  Dediğiniz gibi; tehdit, korkakların silahidir. Çok güzel yazı olmuş, emeğinize sağlık
 • sağduyulu1691
  Güzel bir "Bence" olmuş, Üstad'ım. Konu güzel, içerik güzel, detaylar güzel olmuş...
  Tehdit, karşıda ki insanı korku yolu ile kontrol etmek. Akabinde alacağı ne varsa onu ele geçirme eylemidir. Tehdit, adi ve acımasız bir yoldur. Tehdit eden her zaman aciz ve korkak olmayabilir. Fakat genel itibariyle tespit ettiğiniz gibi, korkakların silahı olagelmiştir.
  Tehdit durumunda, karşı tarafa koz vermeden, korkuyu kontrol ederek (panik olmadan), sabırla, akıllı davranarak, güvenlik görevlilerini de devreye sokarak hareket etmek...
  • Harika eklentiler yapmışsınız. Çok teşekkür ederim üstadım.

 • Sitare_
  Emeklerine sağlık... Harika olmuş.
  Tehtide boyun eğmemek gerektiğini bir kez daha görmüş olduk.
 • Siyaah_Beyaaz
  Korkak insan tehdit eder. Korkuları olan insan tehdite başvurur. Tehditlere, şantajlara boyun eğmemek gerekiyor. Asil, kaliteli insan tehdit etmez ki. Tehdit edenin maksadı korkutmak ve istediğini almaktır. Tehditlere boyun eğen kişi tehdit edenin kölesi olur ama tehditlere boyun eğmeyip gücünü gösterirse, hukuka başvurursa tehdit eden iyice köşeye sıkışır, korkar ve yalakalık yapar.
  "Tavşan korktuğu için kaçmaz. Kaçtığı için korkar"
  Çok doğru bir söz kesinlikle.
  Tehdit edene istediğini vermemek gerekiyor. Eğer tehdite maruz kalan kişi (hangi konuda olursa olsun dik durabilirse) ailesini, hukuku yanına alabilirse tehdit edenin maskelerini indirir. Asıl korkması gereken tehdit eden kişidir. Tehdit eden insan, insan değildir
  • Gerçekten güzel vurgular olmuş. Çok teşekkür ederim.

 • MrMyopıc
  Aciz durumda olan insan tehdit eder güzel yazı olmus emeğine sağlık
 • halilim123
  Guzel ve ders alınıcak bilgiler olmuş.
  Ellerine sağlik.
 • яüүαмsı
  Her sözüne ayrı ayrı katılıyorum yapmak isteyen yapar tehtit etmez kaleminize yüreğinize sağlık
 • 👏👏korktuğumuz için kaçmayız kaçtığımız için korkarız
  Güzel anlatmışsın teşekkürler
 • Tehditler sadece havada uçuşur hiç bir zaman gerçekleşmez. Eline sağlık.
 • Melofiçiyuv
  Bir insanın yaşayabileceği en tiksinç duygu..

  Unutmayalım ki 'havlayan köpek ısırmaz' korkumuzdan faydalanıp bizi kontrol altına almak için ısıracağını söyler. Ki her zaman ısırılma riskimiz hayatta zaten mevcut.

  Korku hayatta kalma içgüdümüzü kontrol eden bir duygudur. Boyun eğmemiz/ kontrol altına alınmamız için değil hayatımızı devam ettirebilmemiz için var. Yani korkuyor olmak bir zayıflık göstergesi değil.

  Ve yine unutmayalım ki tehdide boyun eğmezsek sonucunda maruz kalacağımız hiçbir şey tehditkar birinin tutsağı olmaktan daha korkunç değil.

  Eğer boyun eğer ipleri onun eline verirseniz sizinle topaç gibi oynarlar. Tehdit ciddi bir suçtur ve cezası vardır. Eğer tehdit ediliyosanız kanıtları toplayıp sesinizi duyurun.

  Bu arada bilgilendirici harika bi şey olmuş emeğine sağlık 👌
  • Mükemmel eklemeleriniz ve uyarılarınız için ben teşekkür ederim.

 • Nur_033
  Çok doğru anlatmışsın bizi tehdit edenlere boyun egmicez ve onların kazanmasina izin vermicez
  • Zaten onlarda kazanacaklarına inanarak gelmezler.
   Teşekkür ederim.

 • Tehdit korkulardan beslenir, kaleminize sağlık.
 • Şeymaşeval
  Tehtit avizelerin ve korkanların işi paylaşımınız çok güzel olmuş elinize sağlık
 • 1-JessicaRabbit
  Tehdit edenin niyeti korkutmak
 • adrenalin64
  Haklısın. Redkit resmi anlamlı ve güzel.
 • ugurBYZEUS
  harika paylaşım eline emeğine sağlık :)
 • Son sözümüze bayıldım :) emeğinize sağlık 🌼
 • Güzel olmuş, eline sağlık.
 • AşırıHassasbirii
  Elinize sağlık. Okuyunca kendimi iyi hissettim. Tehdit edip yapmak acizlik ama etmeden yapmak daha büyük acizlik.
 • güzel yazmışsın eline sağlık
 • gbanshee
  Aynen
 • ErenEnd
  Katılıyorum doğru söze ne denir
 • Gizli Üye
  Süper psikolog bey. Bi sorunum var mutluluğu arıyorum bulamıyorum depresyondayım bi şekilde her gün sıkılıyorum bunalıyorum napmam gerek hiç dostum da yok
  • Hergün sıkılmak yerine kendinize bir uğraş bulmanız şart.

  • Gizli Üye

   Yok işte arıyorum sorguluyorum yok. Dun gece yatakta sorgulama yaptım eksik olan şey aslında gevrek bi dostmus onu fark ettim

  • Gizli Üye

   Gercek*

  • Hepsini Göster
YÜKLENİYOR...