İnsanların Yaptıkları En Büyük İsraflar

Hayat-Güneşi

İsraf...

İnsanoğlunun en iyi bildiği şey. Neleri israf etmiyoruz ki. Lakin bazı şeyler var ki bunların kayıbının asla telafisi, geri dönüşü yok. Neler mi?

Zaman

İnsanların Yaptıkları En Büyük İsraflar

Zaman; aslında bize verilen nefesin adı. Ve bizler bunu bilmemize rağmen yine de har vurup harman savuruyoruz.

İnsanoğlunun en büyük israfı. Kendisine verilen bu nimeti hoyratça kullanmakta üstümüze yok. Halbuki bunun geri dönüşü asla yok. Neden mi?

Çünkü harcanılan bu zaman size verilen ömürün diğer adı. Ve bizler bunu bilmemize rağmen yine de harcamaktan çekinmeyiz.Sanki bu dünyaya tekrar gelecekmişiz ya da zamanı durdurabilirmişiz gibi.. Ya siz ?

Size verilen zamanın kıymetini biliyor musunuz?

Gençlik

İnsanların Yaptıkları En Büyük İsraflar

Ah gençlik..

Ne güzel yıllar değil mi? Herşey güzel,cıvıl cıvıl. Herşeyi yapabilme,başarabilme gücünü hissedersin. Çünkü gençsin. Yeterli enerjin ve dinamiğe sahipsin. Kendinde bu gücü bulursun. Eğer ki bu gençliği değerlendirebilir, hakkını verebilirsen ne güzel. Ya veremezsen ?

Ya sana verilen bu gençliği heba edersen ? O güzelim yılları bir hiçlik için kullanırsan ? Vay ki ne vay..

Sağlık

İnsanların Yaptıkları En Büyük İsraflar

Sağlık varsa herşey var.Sen varsın. Gençliğin var. Arzuların,hayallerin,hedeflerin var. Başarmak istediklerin var. Ya doğuştan değil de sonrasında bize bahsedilen bu sağlığı biz kendi ellerimizle yok ediyorsak?

Yaptığımız tercihler buna sebep oluyorsa? Ve bizler bunu bilmemize rağmen yapmakta ısrar ediyorsak?

Asla bu sağlığa sahip olamayanlara haksızlık olmaz mı? Onlar için de bu sağlığı koruyamaz mıyız?

Güven

İnsanların Yaptıkları En Büyük İsraflar

Güvenmek.. Dünyanın en zor zanaatlarından birtanesi. Hele ki bu zamanda bu hisse sahip olmak. Ama bizler akıllanmayız. Bütün hakları hak etmeyenler için kullanırız. Ve birgün karşımıza gerçekten bu hisse layık birisini gördüğümüzde, bulduğumuzda ortada ne güven kalır ne de güvenecek bir Sen. İşte kendimize yapacağımız, yaptığımız bir kötülük daha..

Sevgi, aşk

İnsanların Yaptıkları En Büyük İsraflar

Bazılarının bol keseden dağıttığı, bazılarının ise kıymetini bildiği bir his. Sevmek, aşık olmak güzel. Hele de aynı şekilde seviliyorsak. İşte o zaman herşey bir anlam kazanır. Ya seni sevmeyeni sevmek

Seni haketmeyene, seni bilemeyen,tanıyamayan kişiye bu hissi duymak. İsraf değil mi? Senin için atmayan bir kalbe kendini sığdırmak neden?

Seni sen olduğun için değil de ,sen de olan için gelene bu değerli hisleri vermek yazık değil mi? Sana haksızlık değil mi?

Neyse lafı fazla uzattım. Umarım bize verilenlerin kıymetini biliriz.

Bir başka Bence'de görüşürüz KS canlar. 🤗🤗

İnsanların Yaptıkları En Büyük İsraflar
27 Görüş