Babam annemi aldatıyor. Annem biliyor ama ayrılmıyor. Ne yapmalıyım?

tekumudumumutsuzluk
Küçüklüğümden beri kavga ederlerdi. Neden ayrılmadıklarını hala anlayamıyorum. O kadar kötü anlaşıyorlar ki... Şimdi babamın annemi aldattığı kesinleşti. Hatta o kadını kiracı olarak alt katımıza getirdi. Annem yıllardır antidepresanlar kullanan bir kadın. Ve babamdan ve ailesinden de çok çekmiş zamanında. Onu çok iyi anlıyorum. Babama da hak veriyorum çünkü o da bir ''kadın'' istiyor. Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır. Yıllardır ayrı yatıyorlar. Ama dünkü kavga artık canıma tak etti. İkisinden de bıktım. Ayrılmalarını istiyorum ama annem nafaka alamam diye ayrılmıyor. Babam da sen benden ayrıl diyor. Babamın annemi aldattığına dair bir kanıtımız yok. Ben çocukları olarak annemin psikolojisinin yerinde olmadığını ve bu yüzden doğru karar veremediğini düşünüyorum. Babama çektirmek istiyor. Parasını yiyeceğim diyor ama yıllardır sürünüyoruz. Ne yapmam gerek ? Benim üniversiteye gitmeme bu seneyi saymazsak bir yıl kaldı ben ne yapabilirim ?
Babam annemi aldatıyor. Annem biliyor ama ayrılmıyor. Ne yapmalıyım?