Motosiklet dünyasının fenomeni "Altın Elbiseli Adam" hayatını kaybetti! Barkın Bayoğlu'nu takip ediyor muydunuz?

Yıllar önce youtube kanalını keşfetmiştim, motorum olmamasına rağmen tüm videolarını sıkılmadan izledim. O kadar samimi bir üslup ve bilgilendirici kişiliği/yapısı var ki motosikleti olmayan insanlara bile motoru sevdirebilir.

Dün gece geçirdiği talihsiz bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Altın Elbiseli Adamı takip ediyor muydunuz?

Motosiklet dünyasının fenomeni

"95 yaşında her tarafıma boru sokulmuş olarak hastanede "artık bu acı bitsin" demek yerine böyle ölmeyi tercih ederim."

1|0
3241

En İyi Kız Görüşü

• Takip etmiyordum. Vefat haberini Twitter'dan öğrendim ve çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin tekrardan

2|2
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Nice güzel insanın dünya ya kattığı değerin "cahil" olana fazla olmasının sebebiyle kaybettik yine !

konuyla ilgili yorumumu yazmıştım ama ;

Yeter ulan yeter!

Çok şey istemiyoruz biz, insan olduğumuzun farkına varın artık.

Anladık siz o cahilliğiniz ile "bisiklet, motosiklet, hatta paten" için "canlı" değil diye düşünmeyen bir beyne sahipsiniz. Anladık sizden başka kimsenin babasının malı değil o yol !
    ---------------------------------------------------------------------------
    Ama bu cahilce hareketleriniz birilerinin ailesini yok ediyor, birilerini hayattan kopartıyor, geride gözü yaşlı "canlı" lar bırakıyor. Bunun da mı farkına varamıyorsunuz yahu !

Size insan demeye dilim varmıyor ama...

Çıkma lan o yola beynini kullanmıyorsan, uykuluysan, egoistsen, alkollüysen, sinirliysen, görgüsüzsen, aptalsan, senden başka canlılar olduğunun farkında değilsen, kısacası insan değilsen, bu yollar benim diyorsan, çıkma !

Senin cahilliğinin bedelini ödeyen bu insanların beşikteki bebekleri annesiz babasız kalmamalı !

AEA sizin gibiler yüzünden gitti, sizin gibi karakter yoksunları yüzünden gitti. Sizinle aynı ülkede hatta aynı gezegende olmaktan bir kez daha utandım, ama mesele benim değil sizin "utanmıyor" olmanız da.

Allah inancı olan insan bunları yapmaz, sizin inandığınız her ne ise, o sizi alsın bu dünyadan.
    ---------------------------------------------------------------------------

1|4
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 31

• gene mi tam unutmuştum gene hatırladım sanki ailemden biriydi samimiyetin harika noktası motor ile birleşiyor aklında motora dair nokta kadar bir şey olmayan adam motor istiyordu, kendine has tabirleri özgün yorumları ve samimiyetiyle gönlümde bir tahta sahipti hala sahip. Çıkacağım youtube aboneliğinden diyorum bildirim geliyor sürekli elim varmıyor. Olmadı böyle, gitmeseydin keşke..

0|1
    0|0
  • Gördüm ne yazık ki bu kadar tedbirli bir adam dahi saçma sapan bir kavga eden insanlar yüzünden ölmüş.

0|2
    0|0
    • Yıllarını bu işe adamış bu kadar bilgili bir insan trafikteki iki cahil yüzünden ölüyorsa düşünün ülkenin halini

• Hayır, allah rahmet eylesin

0|1
    0|0
  • tanimiyorum

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin. Takip etmiyordum ama denilenlerden iyi biriydi herhalde diye düşündüm.

0|1
    0|0
  • Ben tanımiyordum ilk defa bugün duydum. Allah rahmet eylesin🙏🙏🙏

0|1
    0|0
  • Motosikleti daha da sevdiren adam :( Allah rehmet eylesin :( Lise yıllarımda deli gibi takip ederdim :(

0|1
    0|0
  • Senelerdir takip ediyordum bana motoru sevdiren adam kendisi ilk firsatta alacagim umarim

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin. şahsına münhasır biriydi. bu denli deeneyimli birinin böyle vefat etmesi 200 lük motorla hele üzücü

0|1
    0|0
    • Ağabeyimiz deneyimli birisiydi ama toplumun çoğunluğu deneyimsiz olunca deneyimli olmanın avantajı kalmıyor. İlkelerini her zaman için sevmiştim. Nur içinde yatsın.

• Estafurullah özür dilenicek bir şey yokta her saniye sürekli bildirim geliyor

• Yaklaşık 1 1.5 yıl kadar öncesinden takip etmeye başlamıştım..
    Ölüm haberini duyduğum sabahın önceki gecesinde videolarını izleyerek uymuştum hatta... Motor sevgim onunls başladı halen daha devam ediyor.. Başımız sağ olsun. Şimdiden özledim seni Barkın abi.

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin motor aski var zaten ben de

0|2
    0|0
  • Allah rahmet eylesin cok uzuldum

0|2
    0|0
  • he ya Allah rahmet eylesin

0|2
    0|0
  • Motor tutkunu değilim fakat takip ediyordum çok güzel anlatıyordu en son videosunu atamadan gitti adam. Tinni şad, mekanı uçmağ olsun

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin, tanımıyordum öyle ki altın elbiseli adam deyince metehan geldi aklıma.

0|2
    0|0
  • allah rahmet eylesin

1|2
    0|0
  • Allah rahmet eylesin

0|2
    0|0
  • Ay yaaa 😣

0|1
    0|0
  • Çok üzüldüm:/ allah rahmet eylesin

0|2
    0|0
  • yaaa ben bu adama bayiliyrdum mekanin cennet olsun guzel insannnn

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 40

• Çocukluğumdan bu yana otomobillere ve motosikletlere hiçbirzaman ilgim olmadı. arabalara hala bu yaşımda bindiğimde diken üzerinde seyahat ederim, zaten hız fobim var. hele motora hayatım boyunca hiç binmedim. binmeyide düşünmüyorum. sandalyenin üzerinde yolculuk etmekten farksız.

1-2 yıl evvel elektrikli bisiklet almak için youtubeda dolanırken, barkın beyin videolarına denk geldim. çok sevimli, ufak, düşük cc'li bir motor tanıtıyordu. hemen izlemeye koyuldum. o kadar lezzetli bir anlatımı vardı ki, motor almayı hiç düşünmediğim halde bir günde 20'den fazla videosunu izlemiş bulundum, yetmedi trafik kurallarıyla ilgili çok komik bir videosunu anneme bile izlettim.

şimdi öldüğünü öğreniyorum. gerçekten çok üzüldüm ve üzülmekle birlikte motosikletin ne kadar güvensiz, korumasız bir araç olduğunu bir kez daha anladım. bana kalırsa motosikletler hiçbirzaman üretilmemeliydi. 2017 yılında çıkan son derece donanımlı, çarpışma testlerinden beş yıldız alan otomobiller bile bana göre yeterli değilken, motosiklete binmek ekstra güvenliksiz.

Barkın bey; hitabet yeteneği son derece güçlü, muhteşem lezzetli ve mizahi anlatımı olan şahane bir insandı. ışıklar içinde uyusun...

0|1
    0|0
  • Türkiye'de kimsenin yapmadığı/yapamadığı bir şeyi yaptı o. Motosikletin "ölüm makinesi" olmadığını insanlara gösterdi. Her kamera önüne geçtiğinde "Önce ekipman ve eğitim!" diye bas bas bağardı. Korunmanın sadece ucuz bir kaskla olmadığının; sırtlık, dizlik, eldiven, bot, ceket gibi ekipmanların da şart olduğunu anlattı. Sürücü kurslarının ne kadar yetersiz olduğunu, iyi bir kurumdan eğitimin mutlaka alınması gerektiğini söyledi. Her programda ya eğitim ya da ekipman hediye etti. Onun gibisi gelmez bu dünyaya. Belki kendisi de farkında değildi ama yüzlerce, hatta binlerce insanın hayatını kurtardı.

0|1
    0|0
  • 10 yıldır motosiklet kullanırım, uzun zamandırda takip ederdim kendisini. Biz motorculara çok şey katmışlığı vardır, türkiyede verilmeyen eğitimleri verdi, öğretti. Viraja nasıl girilir, nasıl çıkılır, fren nasıl yapılır, panik anında neler yapılır. Daha yüzlercesi, Hepsini ondan öğrendik. Allah Rahmet etsin.

0|1
    0|0
  • Evet takip ediyordum. Motor almaya heveslendiren adam'dı Cenazesine'de gittim. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olur inşallah. Güzel konuşması ile birçok bilgiyide aktarırdı insana onun sayesinde birçok şey öğrendim.

0|2
    0|0
  • He ya.. Hep takip ettiğim can dostu güzel bir insandır kendisi. Bir defa gerçek hayatta tanışma şerefine nail olmuştum ondan sonra da ara sıra olsa sağolsun yoğun soru bombardımanıma rağmen of demeden cevaplamıştır herşeyi. Huzur içinde uyusun.

1|3
    0|0
  • ben bu adamı ocak ayında keşfetmiştim ve Şubat ayındaki motor expoyu ziyaret ettim tanışmak için ama denk getiremedim hayalim 2018 fuarıydı Barkın abiyle tanışmak için ama olamaycak, hala izliyorum videolarını ve bu saçma sapan bir kazayı kabul edemiyorum yani iki tane gereksiz tartışıyor şuursuzun biri o trafikte aracından inip bir bok varmış gibi karşı şeride geçiyor aklım almıyor arkadaş ne boktan bir ülkeyiz diyorum bilinçsiz... Allah gani gani rahmet eylesin çok güzel bilgiler sürüş teknikleri öğreniyorum ve kıçı kırık bir motorumla bile söylediği şeyleri deneyimliyorum daha bilinçli oluyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=wh6XEVSvfRs&t=2s ve şu videyu izlersen ne kadar donanımlı bir kişilik olduğunu anlayabilirsiniz.

0|1
    0|0
  • Uzun süredir takip ediyordum. Vefat haberini ertesi sabah iş yerinde aldım. Göz yaşlarımı tutamadım. Hatta şu an da gözlerim doldu. Bir çok konuda fikirlerimiz birbirine çok yakındı. Bu yüzden hiç tanışmamış olsakta kendime yakın hissediyordum.
    Özellikle kolejlerde üniversitelerde ki söyleşi videolarını severdim.
    Sanırım son çektiği video Hayabusa videosu oldu. Bu da bana manidar geldi.

0|1
    0|0
  • Adam uğruna adadığı işte öldü. Ben yakın zamanda bu adamı tanıdım tamamen tesadüf eseri o zaman ktm markasına ait naked motorlara bakıyordum. 1290 DUKE modelini anlatıyordu ya arkadaş 22.500 euroluk motoru alma isteği uyandırdı bende bu adam tabi o kadar param yok orası ayrı :)
    Ama iyi adamdı Allah rağmet eğlesin , ailesine sabır diliyorum. Kolay değil çünkü ama adını altın harflerle kazıdı bu adam bu sektöre unutulmaz kolay kolay

0|1
    0|0
  • takip ediyordum hatta tanışma vesilemiz oldu motoru bana sevdiren kişi idi
    kendine has jargon ve argolarına hasta olurdum
    ver babuş
    çiçekkk
    gibi

0|1
    0|0
  • Az ònce arkadasim haber verdi
    Motorcu oldugu icin takip ederdi
    Cocuk aglicak resmen
    Yaya carpis galiba
    Allah rahmet eylesin

0|3
    0|0
  • bu işe gönül adamış türkiyedeki ender insanlardan birtanesidir çok severiyouruz kendisini ruhu şad olsun

0|3
    0|0
  • ohaaa şok oldum. çok izlerdim aşırı üzüldüm Allah rahmet eylesin.. o bile öldüyse bize motor kullanmak haram

0|1
    0|0
  • İyiler fazla yaşamazmış derlerdi de inanmazdm doğruymuş Barkın abi kadar insanlara duyarlı heleki motorcular için birşeyler yapmaya çalışan bir insan tanımadım. keşke böyle olmasaydı be abi :(

0|2
    0|0
  • ölmemesi gereken bir insandı bana motoru seviren Şu an motosiklet almamı sağlayan biridir bazen konuşurdum bir şekilde her yerden mesaj atardım ama gel görki kendi hatası değil bir başkasının hatası yüzünden ölmesi

0|1
    0|0
  • Mekani cennet olsun

0|1
    0|0
  • tanımıyorum yine böyle tanımadığım 3 arkadaş yakın zamanda motosiklet ile tır altına girip hayatını kaybetmişti insanın içi burkuluyor ya gitmeseydi ya oradan geçmeseydi hayatta olurdu diye düşünüyorsun tanımadan böyle hissediyorsam tanısam ne olurdum kim bilir

0|1
    0|0
  • Çok üzüldüm gerçekten. Motor camiasına katkısı anlatılmaz. İnsanlara güvenli sürüşü öğreten kişidir kendisi. Ekipmansız sürmeyin diyen kişidir. Mekanı cennet olsun.
    " YARIŞI ERKEN BİTİRDİN BABUŞ "

0|1
    0|0
  • Hakk rahmet etsin.

0|1
    0|0
  • takip etmiyordum
    sadece kuzenimin programında gördüm
    sonra twittinde gördüm
    uzuldum

0|1
    0|0