Çok güçsüzüm yaa :( ?

ağırlık çalışan 4 kız arkadaşız bugun bizde herkez calısmalarının sonucunu gösterdi en yapılı en kaslı benim peşine bilek güreşi yaptık hepsi yendi beni çok moralim bozuldu ya en güçsüz ben cıktım resmen :( rezil oldum alay konusu oldum burda :( nye yenemiyorum ben?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kas sinir sistemiyle de alakalı genetik bir nevi
    Ama ilginç geldi bana da yani en kaslı sensen yenilmen zor olmalı :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• anlatayım sana.. şimdi kaslı iri görünmek farklıdır kuvvetli olmak farklıdır.. yani her gördüğünüz iri yapılı boylu poslu kaslı insanı çok güçlüdür sanmayın bunun sebebi sinir sistemidir ve insandan insana değişiyor... bir ağırlığı kaldırdığımızda sinir sistemimiz devreye giriyor ve kas fiberlerinin kasılmasını sinir sistemimiz yönetiyor.. yani sinir sistemimiz nekadar güçlü ise okadar kas lifi kasılır, kaslar nekadar kasılır ise okadar güç kuvvet ortaya çıkar anlatabildim mi? örnek vermek gerekirse powerliftigler sadece güç antrenmanları yaparlar bunlar birleşik temel egzersizlerdir squati, deadlift, benchpress dir.. bu egzersizlerle max güç oluşturup sinir sistemlerini güçlendiriyorlar ve inanılmaz ağırlıklar kaldırabiliyorlar umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
    • Anladm yani benim si or sistemimde sorun var

• Tamam dikkate alicam soyledigini tesekkur ederim

• Kasla gücün alakası yok zaten. Güç sporları bunun için var vücut geliştirmenin gerçek yüzü bu işte görüntü var ancak içi boş.

Güçlenmek istiyorsan çok ağırlık az tekrar yapmalısın.
    Squat, Deadlift haricinde bilek hareketlerini de yapman gerekiyor. Bilek geliştirmek için egzersiz aletleri var pahalı bişey değiller 5-10 lira civarında bulursun. Ayrıca teknikte önemlidir. 2 teknik var benim yaptığım.
    1. taktik
    Sürekli var gücünle abanmak ileri baskı yapacaksın sürekli.
    2 taktik
    Rakibi yormak bunda savunmadasın sadece uzatabildiğin kadar uzun tutup rakibin gücünün tükenmesini sağlayacaksın. Eğer rakibinle eşit güçteysen savunmada olan daha az enerji harcar bu da avantaj sağlar saldıranın gücü yavaş yavaş tükenmeye başlayacak fakat bu profesyonellik isteyen bir şey.

Bide parmakları kavraması olayına dikkat et ben doğru tut diye rakibi uyar.

Omuz, bacak, bilek, ön ve arka kol çalışman yeterli.
    Ayrıca itiş gücü içinde şınav tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • dediğin bölgeleri calısıyorum ve baya kaslılar.. eşit güçte degılım sabit tutamiyorum

• anladım :(

• Sıkma canını moralini bozma çalışmaya devam bilek güreşinde iyi değilim dersin sende ağırlık kaldırma da kapışırsın :) Olur böyle şeyler bazı insanlar bir şeyde kötüyken başka şeylerde iyidir.

• bilek güreşi bilek gücü ve teknikle alakalı

0|0
    0|0
  • Ön kol çalış el yayı falan al kendine

0|0
    0|0
  • Herkesin iyi olduğu alan farklıdır. Sen zekisindir onlar güçlü. Doğuştan gelen güçte önemli

0|0
    0|0
  • Bilek güreşi pozisyon ve omuza da bağlıdır her şey bilek güreşi ile belli olmaz üzme kendini :) .

0|0
    0|0
    • en kaslı kollara sahip kız olup yenilmek çok moralimi bozdu ya

• bilmem ama sıktıgımda yumurta gibi cıkıyo :))

• Benden büyüktür :D :D. ( Çok kaslı olmayabilirim ama bilgiliyim :D :D )

• Takma kafana

0|0
    0|0
  • biceps calis

0|0
    0|0
  • Onların beyin gücü senden daha güçlü olay bu🙂

0|0
    1|0
  • Takma kafana bileklerini narin bence ve güzeldir 😉

0|0
    0|0