Yarın maçım var.... Özellikle erkekler cevaplasın....

Arkadaşlar yarın maçım var maçtan önce enerji içeceği değilde enerji veren yiyecekler var mı çabuk yorulmamam için ? bide halısahada çabuk tıkanmamak için ne yapmak gerekir ? Düzgün cevap yazan herkese +1+1+1

Güncellemeler:
Arkadaşlar çikolata falan gibi şeyler enerji vermez mi ? el yapımı değilde hazır alınabilcek bişey söyleseniz.

0|0
915

En İyi Erkek Görüşü

• Maçtan 3-4 saat önce bol bol karbonhidrat tüketmelisin.yani patates püresi ve makarna olabilir.Bunlar sana enerji verecektir.Maçtan öncede bol bol su iç aşırıya kaçmadan.Halısahada tıkanmamak içinde kondisyona bakar o iş.Nefesini iyi ayarla koşulacak yerde koş dinleneceğin zamanda derin derin nefes alarak dinlen.

0|1
    0|0
    • eyvallah sağol kardeşim de maça okuldan gideceğim için makarna falan yiyemem. Hazır alınabilecek bişey var mı bu tarz ?

• teşekkürler :)

• Kardesim boza içmeni tavsiye ediyorum seni enerjik tutacaktır.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Maçtan en yakın yarım saat, en uzak 2 saat öncesine kadar süt, yumurta, et; protein.

0|1
    0|0
    • yuh artık öldürcenmi çocuğu :D proteinlerin sindirimi zordur ve zaten maçtan en az 3-4 saat önce yemeğini yemiş olacaksın :) yarım saat önce yemek mi yenir :D

• @theguj, aslında bu protein ağırlıklı beslenme düzenli sporda ek ilaç, vb olmadan doğal kas oluşumu için kullanılan bir yöntem, maç öncesi için karbonhidrat daha doğru bir tercih olabilir.

• ben de aynı şeyi söyledim fark ettiysen ;-)

• bayan olmama ragmen bnde bir futbolcuyum bence kesinlikle malzemesi bol olan atom icmelisin muts enerji verior :-) .

0|2
    0|0
  • Kahvenin metabolizmayı hızlandırdığını enerji verdiğini biliyorum.

0|2
    0|0
  • erkek değilim ama enerji veren besinleri biliyorum :) özellikle ceviz, badem ve türk kahvesi çok iyi gelir :)

0|1
    0|0
  • İçecekler hiçbir işe yaramaz eczaneden vitamin al olmadı ucuza Renee diye bir vitamin var 2 tane yut ondan maçtan 1 saat önce

0|1
    0|0
  • Enerji içeceği tavsiye etmem sağlığın için. Ceviz ye ceviz.

1|1
    0|1
  • yiyecek değilde erkenden uyu süper enerjin olacak!:)

0|1
    0|0
  • Surekli futbol oynamadiginiz cok belli oynuyor olsaniz bu soruyu sormaz yapmaniz gerekenleri bilirdiniz ya da amaciniz farkli bu siteyi kullanarak. ayni zamanda yasinizda buyuk sanirim sizden gecmis siz simdiye kadar nasil yasadiysaniz oyle devam edin yeni heyecanlar size gore degil

0|0
    0|0
  • baklava diyorum.. erkek arkadaşım maçtan önce yerdi. sonra bana saçma sapan mesajlar atardı neymiş yerinde duramıyomuş çok fenaymış sdaflkjsdfla :D:D:D:D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Öyle pat diye bir şey yapamazsın ki. Önceden kondisyonun olmalı.

0|1
    0|0
    • kondisyon var neler yapılmalı tıkanmamak için.

• sıkıntı yok o zaman. bide maç sırasında tükürüğüm köpük gibi oluyor sürekli su ihtiyacı duyuyorum bunun nedeni ne

• O herkesde olur ya terliyorsun haliyle vücut su gereksinimi duyuyor

• Hocam bir anda istediğin olması imkansız kondisyon önceden sahip olman gereken bişeyy Ama kondisyonu kazanabilirsinn Koşuyla başlıyabilirsin mesela kesilmemek içinn ;) Ama illa diyosan bişey yiyimm ;) Kara üzüm yee :D ama sonrası daha kötüü

0|1
    0|0
    • Sonrası kötü derken ?

• tamam sağolasın

• Eyvallah ;)

• Aslında yanlış düşünüyorsunuz Enerji içeceği size fazladan bir enerji vermez kaybettiğiniz enerjiyi getirir yani maçtan önce içmenizin hiçbir faydası yok . Devre arasında belki işe yarayabilir maçtan önce hafif şeyler ye sebze meyve ağırlıklı karnını tam şişirme . Halısahada çabuk tıkanmamak için kesinlikle ısınmalısın ısındıktan sonra açma germe hareketleri yap 2 3 tane tamamdır işte birde boş toplara fazla koşma yani yetişemiyeceni bile bile tazı gibi koşan artis herifler oluyor bazen :D

0|1
    0|0
    • aynen haklısın :) koşarsam yetişirim zaten hiç öyle bir top olmadı koşupta yetişemediğim :) devre arasında içebilirim evet fiyatı ne kadar acaba :) teşekkürler cevap için.

• maçtan 2 saat önce kesinlikle yemek yeme

0|1
    0|0
  • Çabuk yorulmamak içim karbonhidrat alman lazım(makarna,pilav vb) Eğer kondisyonun varsa maçtan önce 15 dk ısın maçta tıkanmazsın.

0|1
    0|0
  • düzgün uyu maça giderken gaz veren müzik dinle aynı gün içinde pcden tvden uzak dur masturbasyon yapma iyi ısın

0|1
    0|0
  • 1 günlük yapılacak bişey değil bu kondisyonunu olması lazım.

0|1
    0|0
  • Arkadaşlarla öyle oynadıgımızda halısahada Redbull+votka karısınca bende acayip bir etki yaratıyor. deliler gibi yorulmak bilmiyorum. nasıl oynadıgımı bıle hatırlamıyorum gerçekten canlı bomba gibi oluyosun. :D

0|1
    0|0
  • somon hem enerji verir hem de kalbe iyi gelir aynı zamanda yaşlanmayıda geciktirir

0|1
    0|0
  • Bunun en iyi yolu antrenman yapmak. Kondisyon aletleriyle de çalışabilirsin. Ama pek zaman kalmamış.

0|1
    0|0
  • vücut ilk karbonhidrat yakar daha sonra yağ yakmaya başlar. yağlar yandikca yorgunluk artar. karbonhidrat ne kadar çok olursa yağ yakmaya o kadar geç baslarsin. (bokunu cikarma) ayrıca kondisyon yoksa ne yersen ne icersen boş ;-)

0|0
    0|0
  • eğer kick boxa çıkıyosan eldivenin içine demir gibi birşey ya da taş koy işe yarıyo ben hep öyle yapardım

0|0
    0|0
  • meyve ye

0|1
    0|0
  • Allaşkına birde en iyi cevap seçmişsin.

Yahu sen futbol oynayan adamsın hiç mi bir şey bilmiyorsun.

Hem maçtan 2 3 saat önce yemek yememen lazım.

Hele ki makarna vs vs gibi şişirecek şeyleri hiç yememen lazım.

Sen makarnayı ye o sahada 10 dk ye yorulrusun.

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;