Basketbol oynamak vücutta kas yapar mı?

Her gün düzenli 1-2 saat basketbol oynamak vücudu şekle sokar, hacim kazandırır ve ya kas yapar mı? Yararı nedir yani?

Güncellemeler:
basketbol kasları eritir mi yani zararı olur mu zayıflatır mı yoksa vucudu şekle sokar geliştirir kalınlaştırır mı?

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Yapar bence. Özellikle oomz ve kanat. Erkeğe en yakışan kas grubu

0|3
    0|1
    • o zaman devammm

• 22 ys

• Bundan sonra boyunun çok uzayacağını sanmıyorum kardeşim. Sıkıntı olmaz bence

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 27

• göreceli olmakla beraber kas gelişir ama bir vucut geliştirme sporları kadar değil, zaten basketbol oynalanlarda yan spor olarak agırlık falan kaldırırlar basketbolla kalmazlar yani...

0|1
    0|0
  • yapar heralde

0|1
    0|0
  • Valla basketbol kas yapsaydı Michael Jordan, Kobe Bryant , Lebron James oynaya oynaya iyice Hulk'a dönmüşlerdi. :)

0|1
    0|0
    • oha lebron james daha ne yapacakta hulka benzeyecek

• @jorge tamam profesör Dr kardeşim Özür dilerim yanlış bilgilerim için. Sen haklısın. En sevmediğim insan profili böyle işi kaosa sürükleyen... O yüzden daha muhattap olmak istemiyorum.

• ne olmuş burda ya :D

• 5 sene boyunca basketbol oynadım ve iyi bir altyapı olusturuyor, kas yapmaya daha müsait hale geliyorsun.

0|1
    0|0
  • Nayır

0|1
    0|0
  • Spor yaptıkça testosteron hormonu salgılanıyor vücutta. Özellikle bacak kaslarında böyle. Belirgin bir kas kütlesi kazanmasan da vücudun şekillenecektir.

0|1
    0|0
    • inşallah peki bu testesteron kıllarada etki eder mi iyice kıllı olmak istemiyorum da :D

• :D :D nası yaptın o kollarıı söyler misin lütfen bişey kullandın mıııı

• Protein tozu falan almadım. Açıkçası biraz yabanice yemen lazım protein için. Beslenmeni güzel yaptıkça hacim kazanırsın. Bu arada kilo almak için doyduktan sonra da yiyip düzenli olarak koşmalısın ki yağlar da erisin kilo alırken.

• Yani fitleştirir daha çok kilo kaybediceni düşünuyorum.

0|1
    0|0
    • hadi ya cok kilom yok zaten ondan korkuyorum ya

• basketbol vicut geliştirmez kardeşim her basketcide vicut var diye basket sayesinde oldu sanmayın :D millet salak mı ozaman fitness yapıyor

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Yapar ama cok degil futbolcular futbol oynarken nasil kas yapiyolarsa ayaklarinda sende kollarinda ancak ve hem fitnes hem basketbol yaparsan iyi vucudun olur boyunda uzar

0|1
    0|0
  • Fitness gibi kas yapmaz. Vücudunu fit yapar. Çevik yapar.

0|1
    0|0
  • Fitness kadar etkili olmasını bekleme ama illaki faydası olur

0|1
    0|0
  • Sporun hrt turlusu vucuta sekil verir

0|1
    0|0
    • basketbol kasları eritir mi yani zararı olur mu zayıflatır mı yoksa vucudu şekle sokar geliştirir kalınlaştırır mı?

• yapar hemde çok ve kaybolmayan kas yapar

0|1
    0|0
  • Pek yapmaz, o gördüğün basketbolcular bölgesel çalışıyor baya baya 😏

0|1
    0|0
  • vücudu diri tutar ama aşırı kas yapmaz

0|1
    0|0
  • Yok kardeş aksine komaya girersin sakın yapma 😵😵😵

0|1
    0|0
  • Yapmaz

0|1
    0|0
  • Kardiyo kas yapmaz, hacimlenmek için kasların dirence karşı koyması gerekir.

0|1
    0|0
  • pek değil ama esneklik kazandırır

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    7
Yükleniyor...