Yağ oranim çok yuksek çıktı , fikri olan?

Gizli Üye
Arkadaşlar genelde bel cevresi baya kalin olanların yağ oranı çok yuksek cikar diye biliyorum. benim belim 73 cm (aşırı kalin değil bence) son 8 ayda 10 -12 kilo aldim. 2 gündür sıkı bir diyete başladım eliptik bisikletle interval kardiyo da yapiyorum ve yag oranim 41.3 görünüyor normal mi bu kadar fazla olması? 35 ve üstü yüksek obeziteye giriyor diye biliyorum. Kilom 75 boyum 167-168 cm
Güncellemeler
+1 yıl
Arkadaslar ben belim kac cm olsun ne yapayim demiyorum , boy kilo dis görünüş ve bel olcume bakilirsa tartı da gördüğüm yag orani çıkması gerekenden yüksek gibi geliyor ( cunku fazlalığı olan biriyim ama obez gibi durmuyorum ve yuksek derecede obez birinin 73 cm den daha kalin beli olmasi gerektigi kanaatindeyim ). Bel ölçüsunun üstünde durma sebebim de yag orani olculurken onemli diye biliyorum. Bu konuda bilgi sahibi olan varsa sebebi konusunda tahmin yürütebilir diye sordum
Yağ oranim çok yuksek çıktı , fikri olan?