Sizce iyi gidiyor muyum? İlk halim budur? Fitness yapanlar?

Ama şu an nerdeyse 1 ayın sonuna geliyoruz. Baya bir istekli çalışıyorum kalçalarımın sıkılaştığını ve toparlandığı hissetmeye başladım. Ve diyette yapıyorum tabi ki... Yumurtaya ağırlık verdim. Yağ yakıcı şeyler yiyorum, yoğurt yiyorum. Biz arkadaşımla çok ilginç bir şey yapıyoruz spor hocam da onayladı hatta daha önce duymuş.

Biberiye yağı sürüyoruz her yerimize, erimesini istediğimiz. Sonra her yerimizi streç filmle sarıyoruz. Teri oda tutuyor. Sonra kalın giyiniyoruz. Hatta spor hocam dedi ki bel bandı alın bir de daha iyi dedi. Baya iyiye gidiyoruz. 250 tane mekik, 150 tane squat yapıyorum.

Sizce iyi gidiyor muyum? İlk halim budur? Fitness yapanlar?

Gerçi bunlar ilk zamanlar, hatta o zaman adetimin ilk günüydü hoca farkeder tabi ki şişsin şu an demişti. Normal de o göbiş azcık daha yok :) Sizce en ağırlıklı ne calısmalıyım, böyle giderse bu fizik düzelir mi? Özellikle bacaklar gitsin...

15 Mayıs da tekrar günceller foto atarım. Bakalım fark nedir :)

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Düzgün bir beslenme ve aksatılmadan yapılan antremanlar ile 2-3 ay sonra gözle görülür bir fark oluşur. Yeter ki azimli ve disiplinli spor yapın. Ayrıca asla moral bozma. Gitmiyor olmuyor vs. diye düşünme, yapacağım olacak diye düşün ve sabırlı ol. Çünkü bu sporda iş ilk olarak kafada bitiyor.

1|0
    0|0
    • Peki karbonhidrat, protein ağırlı mı olmalı? Mesela spordan sonra biz ton balıklı salata yedik arkadaşımla. Bazen kücük kaçamaklar yapıyoruz ama çok az. Moral bozmuyorum ben çok çabalıyorum ama arkadaşım sıkılıyor yoruldum bosver fazla yüklenmeyelim diyor. Hocam da öyle mesela. Çok üye oldugundan mı bilmiyorum, hani ben kendi programımı kendim hazırladım. Ona göre fazla yüklenmemek gerek.

• Protein içeren besinler; beyaz et, kırmızı et, balık, yulaf, yumurta (sarısını 4te1ini yiyin asıl beyazı lazım bize), peynir (yağsız veya az yağlı tercih edin), yoğurt (yine az yağlı tercih edin), barbunya-fasulye, patates, muz , makarna-pilav ( ama yağsız ve az miktarlarda kullanmak gerekiyor. 1 tabak dolusu yemiyoruz yani)
      Karbonhidrat içeren besinler; kepek ekmek veya tam tahıllı ekmek (günlük 1 veya 2 dilim büyüklüğüne göre), pirinç-mercimek, mısır, fasulye-soya-bezelye, muz-elma tarzı meyveler, ceviz-badem tarzı çerezler.

Yukarıda saydıklarımdan bazılarında hem protein hem karbonhidrat var. Bu besinleri tercih edebilirsiniz. Örneğin ben kahvaltıda 100 gr yulaf ezmesi içerisine yarım bardak az yağlı süt ve 1 adet muz koyup karıştırarak yiyorum. Yanına da 5 veya 6 adet haşlanmış yumurta beyazı yiyorum. (2 günde 1 kez de 2 adet yumurtayı sarısıyla kullanıyorum. Diğer günler sarısını kullanmıyorum. Hem yağ var hem de fazlası kolestrolü arttırıyor)

• Harikasınız...

En İyi Kız Görüşü

• Gayet iyi olmussun azmin elinden biseyin kurtulmadiginin ornegisin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 46

• O ney laynnn vücuduna streç folyo mu sardın bir dahakine alimünyum folyo sar Fırın da Hindi kibin olursun tam.

1|0
    0|0
  • İlk attığın resimde zaten harika çıkmışsın

1|0
    0|0
  • Meme de gördük cok şükür

1|0
    0|0
  • pıttığına kurban :) güzel güzel devam

1|0
    0|0
  • Sıkılaşma çalışmaları yaparsan ve haftada 4 antrenman yaparsan olumlu sonuçlar almaya devam edersin.

1|0
    0|0
    • hocalar ilgilenmiyo uyuz oluom

• Kendini hocanın yerine koy bir , her gün onlarca kişi geliyor salona ve çoğunluğu da havalar ısınmadan geliyor. Sonra hocam ne kadar zamanda kilolarımdan kurtulabilirim diye sorarlar. Hocadan hareketleri öğren sonra tek başına devam edebilirsin ;)

• iyi yoldasın devam bence

1|0
    0|0
  • Bayağı iyi ya 😍

1|0
    0|0
  • iyi iyi

1|0
    0|0
  • iyisin

1|0
    0|0
  • denizden veya duştan resim yolla kare kare pek belli değil

1|0
    0|0
  • Şimdi bile çok iyi valla

1|0
    0|0
  • dana biftek kg 54,99

0|0
    0|0
    • bu ilk halim zaten böyle başladım. son halimi 15 mayısta atıcam :)

• kilo ile alakalı demedim, streç filmle ilgiliydi yorumum

• he zayıflatıyo ama :)

• Guzelsin

1|0
    0|0
  • fena değilsin. tabi bacak şekillenmeli biraz daha. squatı ağırlıkla gir ve lunge da yap hem de leg curl yap. bel antrenmanı da yapmalısın tabi. bir de tayta dikkat et sanki biraz kaçmış gibi araya :D

0|0
    0|0
    • of ya hocam cok yüklenmeyelim diyo çıldırıcm mal karı

• çok yağlı değilsin ki sen. hem antrenman yağ yakmaya da yarar zaten hafif ağırlık çok tekrar yapmak.

• heh bugun hocamla konustum. yav dedi deli misiniz kafanıza göre yapmayın. o dediğin 2 hareketi yapabilirsin tabi dedi sorunca söylüyorlar yani. bir zararı yok. ancak benim yağ oranım biraz fazla çıktı. hani %7 kadar. 1 ay dedi cardioya ağırlık ver... yağları erit sonra squat felan yap. bu sefer dedi kas zayıflatırsın ya da bu sefer eriyemezsin vücut şaşırır dedi. haklı mı?

• apla çok çalışman lazım ya aşure kazanı gibi G. T ün var :D

0|0
    0|0
    • kötü mü :( ben memnunum aslında

• bugun hocamla konustum aynı senin dediklerini dedi önce dedi erimen lazım daha sonra squat mekik ağırlık verirsin dedi.

• tamam da hatun bunları zaten söylememiş miydi :D ben söylemiştir ama tazelim diye şeeeeet miştim :>) neyse umarım forma girer fit olursun iyi geceler

• yağlarını biraz dah eritmelisin yani daha fazla kardiyo yapmalısın. squad idmanlarına ağırlık vermelisin.

0|0
    0|0
    • 1. ayın sonunda görcez... Çok çalışıyorum inanın. Sizce işe yaramış mıdır?

• evet.
      neden yalan söyleyeyim arkadaşım durup dururken.
      kendine olan inancını kaybetme diyetini aksatma başarı gelecektir :)

• çok su içiyorum ve yoğurtta yiyorum. bunlar iyi bir şey değil mi?

• İyi gidiyor.

0|0
    0|0
  • Dipdiri ve Lezzetli gözüküyorsun, vücudun böyle lezzetli bir yemek gibi paketledin mi, orası anlaşılmıyor, fakat belli ki pastozo bir vücut.

0|0
    0|0
  • adet gününü söylemen beni azdırmadı neden böyle bişey yaptın bilmiyorum bir ayda bişey değişmez çalış sonra gel

0|0
    0|0
  • bırakma sporu fit olsanda.. güzel vücudun var..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    26

Kızlar Ne Diyor 7

• Bacak ve belde fazlaliklar var ama goze batacak kadar kotu durmuyorsun kollarda tuzluk denilen sarkiklar var kalca sikilaşmamis yan durusta kalcayi cikaracagim derken göbüşü çikarmissin ve karnini icine cekiyor oluşun cok belli fakat yeni oldugun icin fazla elestirmeyecegim 250 mekik iyi kac sete ayiriyorsun hergun yapmani tavsiye etmem yag yakmak yerine kas yakarsin. Oncelikle p90x programi dumbell lungess, side raise, sumo squat calismalisin squata agirlik ver full squatmi half squatmi calisiyosun? Her gun ayni program calisma back squat front squar zerchers squat anderson squat cesitlerinin kombinasyonu isine yarayabilir ve tabiki protein agirlikli beslen başarilar tatlim :)

0|0
    0|0
    • karnımı içeri çekmedim. dik durdum. yemin ederim. ayrıca hocanın verdiği programa göre uyuyorum çok yüklenme diyor sinir ediyor haklı mı?

• burdakiler pek ilgilenmiyor sizce nden. bugün aerobik dersine girdim öldüm :D

• ha bu arada kaçıncı ayda artık nefes nefese tıkanmadan spor yapabilcem ya da hareketleri zorlanmadan yapıcam. mesela artık çok seviniyorum sadece 10 saniye dinlenip 100 mekik çekebiliyorum :)

• o bacaklar nasıl çarpık nasıl şekilsiz sen tayt giyme ya

0|0
    0|0
    • napim çarpıksa doğuştan böyle Allahın andavalı. tamam sana sorarım tayt giyerken :(

• gizliyim nolcak :D

• gizli olman vücudunu sergilediğini değiştiriyor mu?

• Önceki halini merak ediyor insan 😊

0|0
    0|0

• tamam ablacım neden kızıyosun?

• Kızan kim tontişim 😊😊

• Daha çok yol va.

0|0
    0|0
  • İyi iyi ama fazlalıklar daha var at hepsini
    Popoyuda biraz buyutebilirsin 😊

0|0
    0|0

• Devamm

0|0
    0|0
    • bugun öldüm yorgunluktan :D

• 150 squatı ne kadar sürede yapıyorsun?

0|0
    0|0
    • süre yok. tabi ki arada dinleniyorsun ama 10 saniye dinlendiriyor hocam.

Yükleniyor... ;