Mutlaka Okuyun. Otomatikman cevap yazmak isteyeceksiniz. Betimleme yapabiliyor musunuz? Ispatlayın...

1- Buzdolabından bir erik aldım ve tuza banarak yedim...

2- Buzdolabının kapağını açtım... Tabakta üzerleri çiğ damlaları ile kaplı tazecik erikleri gördüm. Hemen bir tane aldım ısırır ısırmaz agzimin içine dolan hafif tatlı, hafif eksi ama bol sulu erik tadı aklımı başımdan aldı. Hemen tezgahin üzerinde duran tuzu hunharca masaya döktüm. Eriğin ısırdıgım sulu tarafını tuza banarak hepsini ağzıma attım. Dolapta buz gibi olmuş erigin ekşi/tatlı suyu ağzımdan taşıp dudaklarımın kenarlarından akarken gözüm diğer eriklere kaydı...

Gördüğünüz gibi eğer anlatıma duygu katabiliyorsak anlattıklarımızı empoze edebilme durumumuz ve inandırıcılık artıyor. Peki siz betimleme yapabilir misiniz? Örnek alalım... :)

Güncellemeler:
link

Yemin ederim sesli güldüm... Bu kadar cuk oturur... :) :) :)

0|1
238

En İyi Kız Görüşü

• Saygı duruşu ve İstiklal Marşı için ayağa kalktığım anda daha net gördüm karşımda duran posterden canlıymışcasına parlayan mavi gözleri. Çakmak çakmak bakarken hafif bir tebessüm vardı yanaklarında. Sabah, öğle, akşam veya aklıma her geldiğinde herhangi bir yerde resmini görüp, adını duyduğumda hissettiğim heyecan, saygı, gurur ve tebessümle seyrine daldım çakmak çakmak gözlerin. O gözlerin sahibiydi; yok edilmek, paylaşılmak üzere planlar yapılan bir devlet ve halkının kaderini değiştiren, yeniden doğuşuna liderlik eden, bağımsızlığını kazanma yolunda mücadele eden diğer uluslara da örnek olan.

11|3
    4|2

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 22

• Gölün hemen ilerisinde güneşin ısıttığı toprak kokusuna gizlenmiş göz alıcı renklerin süslediği rengarenk çiçekler diyarına adım atmadan karşıma çıkan sürpriz bir patikanın etrafını saran yemyeşil çamların, kalın gövdeli ağaçların varlığıyla insanı kendisine unutturan huzurun yaydığı coşkuyla aklımı bozmaya yeten sessizliğin bulaştırdığı puslu bir korkunun heyecanını duyarak karşımda gördüğüm ruhumu kandıran büyülü bir bahçe. :)

0|0
    0|1
  • Erik hiç sevmem o yüzden etkilenmedim.

0|1
    0|3
    • erik sevmrek zorunda olduğum için mi eksi aldım?

• sen erigi sevmesen de ben seni sevdim boşver :)

• sen erigi sevmesen de ben seni sevdim boşver :) :)

• dün gece rüyamda köydeydim

ağaçlar yemyeşil,eriğe yaklaştım dalını kırdım aldım

erikler doluydu harikaydı yemyeşildi

hatta daha olmamış acı çekrideğiyle birlikte yedim

demekki buna dalaletmiş:)

ciddiyim gördüm:)

0|0
    0|0
  • Herkesin canını erik istettin :D O ayrı bir şey tabi. Ama gerçekten iyi betimleme yapıyorsun. Ben pek beceremem ne yazık ki.

0|0
    0|0
  • balkonun kapısını araladım ...hafif serin ve ürpertici bir o kadar da kucaklayan beni içine sarıp etrafımda bir bumerang gibi dönen bahar havasının tazeliğiyle vücudum adeta yeni yeni uyanan çiçekler gibi tazelendi. ışık huzmelerinin kapının aralığından ok gibi yayılan parlak zerreciklerini görebiliyordum.

0|1
    1|0
  • onu ilk gördüğümde aklım ve kalbim bende değildi çoktan benden kopup ona doğru yola çıkmıştı sürekli onu düşünür oldum bir taraftan çok korkuyordum ya bana acı verirse diye ya diğerleri gibiyse ama o tatlı yüzü beni benden alan bakışları sıcacık gülüşü ve güneş gibi parlayan sapsarı saçları aklıma geldiğinde herşeyi unutuyordum..

0|0
    0|0
    • Başarılı... Duygudan zengin. Sen uğraşır misin birşeylerle? Şiir, hikaye vs...

• kısa hikayelerle dolu bir kitap projem var. Az kaldı. Çıkarsa haber veririm :)

• çok sevinirim :)

• Sabah sabah bu yapılırmı ya,canım erik çekti :(

Bırak şimdi betimlemeyi falan :)

0|0
    0|0
  • Ben erik bulup geliyorum betimlemeyi sonra yaparım :D

2|0
    0|0
  • ne pis yiyormuşun be :d gözümde canlandı..

0|0
    0|0
  • canim istedi iyimi :D

0|0
    0|0
  • çikolatalar vardı ve bizonları yiyorduk o an yaşadığımız duyguyu anlatamam ama hissettim anlatabiliyormuyum neyse siz hissetmeseniz de olur.

gizli betimleme var bak. yapıyormuşum.

0|0
    0|0
  • ben daha gözümü açamıyom ya

0|0
    0|0

• Betimlemeler kandırıkçı arkadaş.

0|0
    0|0
  • hahahah link süper :)

0|0
    0|0
  • he he;) güzel...

0|0
    0|0
  • Offf nasıl erik çekti canım yaaa :/

0|0
    0|0
  • Of baska betimleyecek bisey bulamadin mi :/

0|0
    0|0
  • ERİK İSTİYORUM SADECE :(

0|0
    0|0
  • Iyiki olsada yesem diyen biri degilim hamilelerde varmis yazik yaaa :))

0|0
    0|0
  • Çok kötüsüün

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 8

• valla emeğe saygı da şuan yukarda yaptığım edebi bir yazı ya da anlattın gibi betimleme değil konu erik ve tuz olmasa kusura bakmada kimsein ağzı sulanmaz pskolojik olarak limon tuz dada aynı tepki verilir oraya buzdolabından şeftaliyi aldım ya da enginarı aldım diye yaz bakalım kaç kişi etkilencek :D ve buzdolabından çıkan erikte çiğ damlası olmaz yağmur dindi en yakınımdaki dala uzanarak hala üzerinde çiğ damlaları duran erikleri toplamaya başladım desen daha inandırıcı mantıklı olurdu saygılar :)

0|1
    0|0
  • abicim naptın öyle ağzım sulandı yolla buraya 1 kilo erik karısmam sulandırdın madem erikde senden oldun :) :) :)

0|0
    0|0
  • Cevaplardanda belli kadinlar hep cevap vermis :) biz erkeklere gore degil bu kadar cinle sarfetmek

0|0
    0|0
  • link

erik dedin ağzım burnum kaydı yine:D

0|0
    0|0
  • betimlemeleri hiç sevmem

0|0
    0|0
  • Okumaz olaydim canim çekti :D not hamile bayanlar okumamali :D

0|0
    0|0
  • ulan eriği bir tek ben mi sevmiyorum ya _? nedir bu erik aşkınız allah allah

0|0
    0|0
  • ağzım sulandı yemin ediyorum :D

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;