Kendine güveni olan, başarılı ve güçlü bir kadını kabul etmek ve saygı duymak erkekler için niye bu kadar zor?

bu sadece ilişkilerdeki bir sorun değil, toplumsal/sosyal bir sorun . ve ne yazık ki günümüzde bile hala geçerliliği var.

güçlü, kendine güveni olan, rahat yetişmiş özgür ruhlu kadınlarımıza genel bakış açısı: "kolay kadın, hafif kadın, güvenilmez kadın, her an herkesle birlikte olabilecek kadın" ve türevleri şeklinde.

benim sorum ise şu: kendinize bu kadar mı güvenmiyorsunuz ya da bir kadının kendi duruşu olması size niye bu kadar rahatsız ediyor da bu şekilde davranıyorsunuz?

Seviyeli cevaplar bekliyorum. Teşekkürler.

0|0
315

En İyi Erkek Görüşü

• Güçlü bir kadını istemeyecek erkek ahmaktır

0|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Genelde bu tipte olduğunu düşünen kadınların çok olması buna itiyor şahsen.

Neye göre başarılısın, kime göre güçlüsün hangi olumsuzları yaşadın da kendi ayakların üzerinde durdun?

Fare dağa küsmüş, dağın haberi yok.

Kişisel alma sana değil yazdıklarım genel manada.

2|0
    0|0
    • öyle görünenler çok kabul ediyorum. ama mesela ben yalnız yaşıyorum dediğimde marketteki amca bana "heaa" şeklinde tek kaş yukarıda bakış atıyor. benim bahsettiğim tam bu nokta. yalnız yaşıyorum diye önüme gelenle birlikte olacağım gibi bir kaide mi var? ki bu en basit örneği. zamanında finlandiyalı bir sevgilim vardı. aldım taksimde kokoreç yemeğe götürdüm. türk adetleri falan hesabı. kokoreççi bana nereden buldun bunu dedi. türk adam rus kızla gelince soruyo musun? benim namusum sana mı kaldı?

• çok iyi anlatmışsın +1

• o sadece bir örnekti :) aldırmıyorum. aldırsam ben de topluma uyum sağlardım :)

• valla benim karşıma bir kere çıktı öyle biri oda uçtu gitti elimden.ama karşıma yine güçlü kendine güvenen biri çıksa ve bu kadın olsa yine saygı duyarım.helal olsun derim bir yerlere gelebilmiş becerebilmiş derim.kabullenirim.bunun zor bir yanı yokki..

haa şu özgürlük konusuna gelirsek: bak orda dur derim işte.özgür olup haftadan haftaya başkasının kolları arasına giren kız çok.ne zaman kızlar özgürleşmeye başladı toplumun çehresi değişti.özgürlük bara gitmek sevgili değiştirmek ise bence o özgürlük değil ..bak bir yerelere gelmiş kendinden taviz vermeyeni alkışlarım ona eyvallah.ama yukarda bahsettiğim özgürlüğü işin içine katarsa kusura bakma ben o özgürlüğü kaldıramam.

aman ne yaparsa yapsın ya banane..kimle yatmış kimle kalkmış hangi barda sızmış banane lan.sürünüp gider öyle.kendincede özgür olduğunu istediğini yaptığını zanneder ama sadece erkelerin koynunda bir gecelik ilişki olur kalır..zaten bu tür kadınlara erkeklerinden bakış açısı budur.kuzey güney dizisindeki özgür kızları görüyoruz..o onunla yatıyor ,sonra başkası alıp yatıyor böylelikle yaşamaya çalışıyorlar..bana dar görüşlü deme.benim görüşüm budur.ama Allahın tasvip etmediğini bende etmem..

0|0
    0|0
    • özgürlüğü nasıl sevgili değiştirmekle bağdaştırdın ben onu anlamadım :) kişisel özgürlükten bahsediyorum ben. ortada bir ilişki varsa muhakkak ki iki tarafın da birbirine sadık kalması esas kuraldır. sonuçta hangi ortama girerse girsin bir kadın nasıl davranması ve nerede durması gerektiğini biliyorsa problem olmamalı bence.

• bak bu dediklerini yapıyorsa ona bişey diyen yok.yanlız kimisine görede olay şöyle benim param var ,ekonomik olarak özgürüm düşüncesiyle hareket ederek yukardaki davranışları yaparlar diyorum.

• erkek düşmanlığın niye

1|0
    2|0
  • oncelıkle klasık sozumu soylemem lazım...'aptal kadınlar dogru tercıhlerdır'.cok zekı bır kadınla ılıskı yurutulmesı zordur.sadece baslıktan yola cıktım ne yazdın tam bılmıyorum ama kendınden zekı bır kadınla ılıskı erkegın elındekı kontrolu kaybetmesıne sebep olur bu yuzden karsındakını yonetemez.erkek dogası geregı yonetmeyı sever bu yuzden baslıktakı bır kız profılı ıle ılıskı yasamak ıcın bır erkegın sureklı tavızler vermesı gerekır.tavızde tavızı dogurur.bu tur kızların varlıgının olması guzel ama bana uzak Allah'a yakın olsunlar.neyse ıyı aksamlar kolay gelsın sana

0|0
    1|0
    • "kendınden zekı bır kadınla ılıskı erkegın elındekı kontrolu kaybetmesıne sebep olur bu yuzden karsındakını yonetemez"

hah, tam bundan bahsediyordum :) şirket mi yönetiyorsun? ilişki bu. ilişki bir tarafın diğer tarafı yönettiği bir kavram değildir ki. bu kadın olsun erkek olsun. ilişki = uyumlu birlikteliktir.

anlamadığım nokta bu zaten.

• neyse bende senın fıkırlerıne saygı duyuyorum ınsallah ıstedıgın erkek profılını bulursun zaten ılk yazarkende demıstım..'bu tur kızların varlıgının olması guzel ama bana uzak Allah'a yakın olsunlar'..bu cumlemle konuyu kapıtıyorum.iyi aksamlar

• yorum yaptığınız için teşekkür ederim. size de iyi akşamlar.

• kendine güveni yüksek olan bayanlar candır

1|0
    0|0
  • güçlü, kendine güveni olan, rahat yetişmiş özgür ruhlu kadınlarımıza genel bakış açısı: "kolay kadın, hafif kadın, güvenilmez kadın, her an herkesle birlikte olabilecek kadın" ve türevleri şeklinde.

başlıktaki gibi bir kadına kimse böyle demez ki..sorunun cevabı bunu diyenlerin egosudur

1|0
    0|0
    • ben de o egonun neden o kadar yüksek ama içinin neden bu kadar boş olduğunu soruyorum ya zaten :)

• tamam kalenin de savunma için savaşçıya ihtiyacı var zaten. ben de bundan bahsediyorum. iki taraf da birbirine karşı üstünlük kurmaya çalışacağına birbirinin açıklarını kapatsalar, uyumlu olsalar diyorum :)

• e tamam işte aynı şeyden bahsediyormuşuz. kalenin de savaş çıktığında kendini savunması için savaşçıya ihtiyacı var neticede. kale bunun farkında. ama çoğu zaman savaşçı dönüp dolaşıp kaleye sığınacağının farkında olmuyor :)

• Karşılaşırsam saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • erkek genelde sevgilisinin kendisine muhtaç olmasını ister sebep bu.muhtaç derken yani kendi gölgesi altında yaşamasını sahip olduklarının arasına girmesini ister.

0|0
    0|0
    • neden böyle istiyorsunuz işte bunu soruyorum ben de :)

• tamam da şimdi lafının geçebileceği yer var, geçemeyeceği yer var.

• eh tabi o da var.

• ben karımın saydığın özelliklerde olmasını isterdim güçlü zeki bilgili duruş sahibi ama bu özelliklerine güvenip bana asi olursa ...

0|0
    0|0
  • aslında onun sebebi kadınlarda yatıyor, bu şekildeki kadınlar kendilerini çok havalı ulaşılmaz gösterip erkeklerin umudunu kırıyor

0|0
    1|0
    • aksine, çok daha ulaşılabilirler bana göre. tek fark çoğu kadın gibi erkek egosuna boyun eğmiyor olmaları :)

• eskimedi mi peki bunlar? yani ben kadının kalkıp erkeği yönetmeye kalkmasından bahsetmiyorum zaten. sadece kendi haklarını savunma gücünü kendinde bulmasından bahsediyorum.

• Eskiyip eskimediğini bilmem de binlerce yıllık kültürden söküp atmak da kolay değil

• bunun bir tek sebebi var:) sahiplenme duygusu ... gerçi bu her erkek için geçerli değil arkadaşım..

1|0
    0|0
  • Titredim resmen fobim var dokunma bana.

0|0
    0|0
  • seviye belirtmemişsin istediğimiz seviyeyi seçme hakkımız doğmuş bir güncelleme şart bu soruya

0|0
    2|0
  • Kendine guveneni ve gucluyu buldum da basarilisini bulamadim.

Genelde cahil cesareti oluyor bunlarda. Dipler siyah, uclar sari oluyor ve nasil bir kendine guvense butun erkeklere gider yapiyorlar. "Umursamaz tavrimin hastasi olun ;););)" kafasindalar.

Guclu olanlar cirkin oluyor neden bilmiyorum. Hos, cirkin kadinlara da saygimiz sonsuz tabiki.

Basarili kadin kismina hic girmiyorum. Soyle ITU'den ODTU'den falan bir hatun tavlamak lazim. Simdiden alip yetistirmek lazim. Hah =)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Erkeklerin böyle düşünmesinin bir nedeni var: Mesela bir kadın kocasıyla boşanmış ve işine devam ediyor hemen güçlü kadın oluyor? Ben de neden güçlü olduğunu anlamıyorum millet sen hiç evlenmedin yaşın küçük anlamazsın vs. Ama bence asıl güç o değil ne demek istediğimi tam anlatamadım da... Şöyle diyeyim bilgili insana herkes saygı duymalıdır ama şu güç meselesini çözmüş değilim. Her kadın hatta her insan kendi ayakları üzerinde durmak zorunda, ama bunu kadınlar yapınca güçlü mü oluyor? Tabi ki erkeklerin bu tür kadınlara (kendi güçlü diye nitelendiren) bakış açısı pek iyi olmayacaktır.

0|0
    0|0
    • hayır kendi ayakları üstünde durunca güçlü olmuyor. güçlüden kasıt güçlü bir karakter sahibi olması :)

• herkes kendine göre güçlü bir karekterdir

• kadınları kadınlar bile çekemezken erkeklerin bizleri bu şekilde kategorilendirmesi gayet normal geliyo bana.

1|0
    0|0
    • kadının kadını çekememesi de apayrı ve başka enteresan bir konu :) sen de haklısın.

• erkekler genelde böyle kadınların peşinde koşarlar

0|1
    1|0
Yükleniyor... ;