Zıplamak ve Süt İçmek Boy Uzatırmı?

Evde zıplamak ve hergün süt içmek boyu uzatırmi? Gorüşleriniz

0|1
69

En İyi Kız Görüşü

• yaş faktörü önemli kardeşm. kaç yaşındasn. ailendeki boy uzunluğu nedir bunları bilmek lazm. öyle bişey söylenir

0|0
    0|0
    • 19 yaşındayım boyum 1.83 ama ailemde en uzun benim

• Okuldan pek bir zaman kalmıyo bide vücut geliştirmeye gidiyorum dediğim gibi evde elleri tavana değdirerek zıplamak işe yararmı

• Hiç bir alakası yok zıplayarak boy uzaması ile alakalı birde sana squata girme falan diyen olursa boyun uzama kısalır diyenlere şunu soyle bacaktaki hormonların devreye girmesini butun vucudu harekete gecirmeye yarıyor squat ve buyume hormonunuda tetikliyor boy uzamasina katkisi kanitlanmistir arastirmalar gosteriyor ki ziplayarak degil agir girerek boy uzar ama cok agir girme sakatlanabilirsin dikkat et

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş boyun gayet iyi ama tabii senin de kendince bir hedefin var. Kesin olarak uzarsın da diyemeyiz aksine uzayamazsın da diyemeyiz. Yalnız spor + beslenmen iyi olduktan sonra eğer daha uzayacağın varsa uzarsın. Boy uzatmada etkili hareketler var örn. : Cobra , el ile ayak uçlarına değmek , barfikste yükü omurgaya verecek şekilde asılı kalmak , ayak ucunda eller yukarı gerilme , etkili (maksimum) zıplama ve arka bacak esnetme tarzında hareketler... Bunları netten de araştırıp uygulayabilirsin.
    Not : Sadece arka bacak esnetmenin bile bayağı bir etkisi oluyormuş. Kaybedecek bir şey yok. Kolay Gelsin...
    HAREKETLERİ ASLA ISINMADAN YAPMAYIN !!

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim baya yardımcı oldun fakat son söylediğini pek anlayamadım birde hareketleri tam olarak nasıl yapiyoruz

• Son söylediğim arka bacak esnetme : Başlama pozisyonu olarak ayakta ayakların yan yana düz bir şekilde duruyorsun. Daha sonra eğilebildiğin kadar eğilip ellerinle topuklarının arkasını kavrayıp kendini daha da eğmeye çalışıyorsun yani bacaklarına yakınlaşacaksın. Arka bacağının gerildiğini hissedeceksin zaten. Ne kadar gerilir , daha fazla acı çekerse o kadar iyidir. Başlangıç olarak 3 dk idealdir. Her gün 5-10 sn kata kata 10 dk kadar durabilirsin maksimum. Diğer hareketleri google görsellere yazarsan bulabilirsin. Anlatırım sıkıntı değil ama anlaşılmaz. Rica ederim...

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence bu yapıyla ilgili birsey. Süt icerek sadece kemigi gelisenleri de biliyorum hic icmeyerek boy atanlari da

0|0
    0|0
  • Uzatır.

0|0
    0|0
  • Zıplarken süt içsek?

0|1
    0|0
  • Yes. Absolutely

0|0
    0|0
  • kısa boylular ya gay olur ya da evde kalır

0|0
    0|4

Erkekler Ne Diyor 8

• Zıplamak işe yaramaz, kasları esneten hareketler işe yarar. Basketbol oynayan ya da yüzen kişilerin kasları esnediği için uzuyorlar. Her gün süt içmek işe yarar ama 1-2 saat antreman yaptıktan sonra için.

0|1
    0|1
    • Peki antremandan kastınız nedir Basketbola gidecek zamanım yokda

• İlla basketbol olacak değil. Mesela yüzerseniz, koşarsınız, bunlardan sonra esneme hareketleri yaparsanız anca o zaman işe yarayabilir.

• Uzatır. Mesela ben önceden süt içmeden ve zıplama tekniğini bulmadan önceden 1.69'dum şimdi 1.84'düm. Yani işe yarıyor 😂😀

0|1
    0|0
    • Valla helal olsun:) Zıplama tekniklerini anlatırmısın rica etsem

• Ellerini beline koyarak zıpla. Her gün daha yukarı atladığını fark edeceksin. ya da trompolin varsa o da olur yukarı zıplamanda sana yardımcı olur. 😀

• Cok etki etmez belki biraz

0|0
    0|0
  • zıplamak falan hikaye şu yaştan sonra :D

0|0
    0|0
  • Yalan onlar. Genetik bişey boy.

0|0
    0|0
  • valla kardeşim yaşına bağlı 18 19 yaşından büyüksen gelişim hemen olmaz

0|0
    0|0
  • Keçiboynuzu ye onda ki kalsiyum miktarı sütün 3 katı kadar :D

0|1
    0|0
    • Evet ama ziplamak işe yararmı peki

• Nasıl ziplamalıyım peki evde ellerimi tavana kadar değirerek zıplıyorum faydası olurmu?

• Olur büyük ihtimalle. Bende 19 yaşımdayım boyum 175 cm sen 1.83 sün sanırım bence senin boyun gayet iyi. Aynı o dediğin şekilde zıplarsan uzama olabilir. Bende deneyeceğim ama ailede en uzun ben değilim. Babam abim amcam dayım felan benden uzunlar. Babam 1.80 amcam 1.80 dayım 1.92. Zaten hep geç geliştim ben ama bakalım ne kadar uzarız. Dayım da eczacıdır bizzat kendi de 20-21 li yaşlara kadar boy uzadığını söyledi. Zaten 2-3 yıl var hergün dediğin şekilde yapsan mutlaka uzama olur bakalım hakkımızda hayırlısı :D

• Kisaltir

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;