Yarım yağlı süt ile light süt arasında ciddi bir fark var mı?

Diyetisyene gitmiştim ve listemdeki sütün yanın parantez içinde light yazmış ve ben bunu sonradan farkettim. Sizce bu light süt diyet yapanların satın alma kararını etkileyecek küçük bir oyun mu yada gerçekten diyete faydası var mı?

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

• Süt yağı miktarları farklı. Tam yağlı % 3 ve üzerinde yağlı, yarım yağlı % 1 , % 1,5 yağlı, Light ise % 0,5 ve altında yağlı diye biliyorum. 1 litre sütte 30 gram terayağı yemiş olacaksın, sence az mı.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Yağ oranı sıfır tabi ki diyete faydası var.Eğer kilo vermek çok önemli ise light al.Tam yağlı almandansa yarım yağlı alman yine iyidir.

0|0
    0|0
  • Ağırlıgın kadar gr yag almamız gerektiğini dusunursek bir bardak 200ml= 6 gr yağ alırsın light urunde 1gr yarım yağlıda 3 gr ama hepsinden ote sutteki yağ kilo aldırmaz yağ yakımına destek olur. her yağ kotu yağ değildir orneğin sabunda bir yağdır ama elimizdeki yağları sokup atar ...

0|0
    0|0
  • Bence var.

0|0
    0|0
  • sen normalini iç ama bazı sütler adi gibi benim gözümde seçici olursan iyi olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• su sekilde ornek verebilirim, 1 kibrit kutusu normal peynir ya da 2 kibrit kutusu light peynir esdeger kaloride goruluyor, light-normal sut arasındaki fark da bu sekilde, normal sutten 1 bardak iciyorsan yarım yaglıdan 1,5 light sutten 2 bardak icebilirsin + tadı farklı.tam yagsız sut su gibi :/

0|0
    0|0
  • su karıştırılmış süt gibi oluyo light tadı kötü baya kalorisi hemen hemen yarı yarıya olması lazım..ama düşük kalorili kalsiyum kaynağı .alsan iyi olur

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;