Kapalı bayanlar nasıl dayanıyorlar o çarşafların içinde?

Kendi tercihleri tabi buna birşey demiyorum ama nasıl dayanıyorlar bu sıcakta başörtüyle parduseyle? Yarı çıplak gezerken bile bayılcak gibi oluyor insan bu sıcakta nasıl dayanabiliyorlar hiç anlamıyorum

0|0
1720

En İyi Kız Görüşü

• Onlar cehennemi bu dünyada yaşıyorlar yeterince.

Öyle çarşaflılar gördüm ki senden benden açıklar.

1|6
    8|3
    • +++++

• solosola boşver anlatamazsın, bende çok gördüm işte..

ben gördüğüme inanırım, görmediğime değil.

şu zihniyete açıklar için birşey desen, binbir laf söylerler, kapalılara geldi mi kendilerine yediremezler ;)

• o kuaförde gördüğün çarşaflı hanımın farklı bi amacı olduğu için giymiştir onu.bu işi tesettür maksadıyla giyen asla ama asla öyle bişi yapmaz..bu ülkede çarşaf "giydirilen" ne kadınlar gördük..

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• Size deseler ki " Kızgın bir ateş birazdan evinizi yakacak, bundan kurtulmanız için, kısa süreliğine sıcak bir depoda kalmanız gerekiyor ki o kızgın ateşten kurtulasınız. " Eminim ki kimse düşünmeden depoda değil istendiği süre kadar, yanmamak için ömür boyu bile kalır.

Başörtü, tesettür yahut çarşaf. Bunlar Allah'ın emri olmakla beraber, yerine getirilmediğinde, ceza uygulanır. Bu Cehennem ateşidir. Cehennem ateşini tarif etmeye kalkışırsam, kamyon yükünde kitaplar yazmam lazım. Ancak şu kadarını söyleyeyim ki dünyadaki bütün ateşlerin toplamı Cehennemden bir hurma büyüklüğünde inmiş olup, 7 defa yıkandığı rivayet ediliyor.

Peki siz hangisini tercih edersiniz ?

8|4
    4|2
  • O çarşafların içinde 20000 BTU Klima var, siz görmüyorsunuz.

7|3
    4|2
  • Cehennemin daha sıcak olduğunu imanları sayesinde biliyorlar da ondan dayanıyorlardır diye düşünüyorum.

7|3
    3|1
  • Ben çarşafı sevmiyorum ama kendi tercihleri Facebook ' da bir resim görmüştüm;

Açık bir kadın "Nasıl dayanıyorsun bu sıcağa çarşafla"

Çarşaflı Kadında "Allah (c.c) cehennem sıcağı daha sıcaktır buyurmuştur" diyordu. Bunula ilgili olabilir.

3|3
    0|0
  • Gezer geçmez. Özgür bir ülke de yaşamıyor muyuz ? Herkes tutturmuş bir çarşaf diye. Cehennem ateşi daha sıcaktır emin ol.

5|1
    2|1
  • sen yarı çıplak dayanamıyorsun, ama onlar çarşaflarının içinde dayanabiliyorlar. töre mi diyelim, gelenek mi diyelim, dini inanç mı diyelim yoksa geri kalmışlılık mı diyelim, hangisi?

1|1
    4|1
  • ben de hep bunu merak etmişimdir kimisi altlarında bişey yok diyor anca öyle dayanıyorlarmış

3|1
    4|1
  • Ben bir erkek olmama rağmen göğüs bölgem açıkta değil ve sıcaktan ölmüyorum? soyunan kadınınları hep merak etmişimdir abileri gavat mı_? babaları p**evenk mi? sevgilileri pazarlamacı mı diye

3|1
    1|0
  • iman gücü denilen güç işte bu iman gücüyle davranıyorlar tebrik etmek lazım

3|0
    0|0
  • Allah sevgisi cehennem korkusu büyük sabırr

4|1
    1|2
  • insanların tercihleri bizleri ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • Mükafatı düşününce çocuk oyuncağıdır onun için. Ya da tersi: cezsını düşününce...

Peki erkekler neden Giyinikken bayılmıyor?

ya da başka bir soru oruç tutanlar o sıcakta nasıl tutuyor? Su içmeden durabiliyor. İnsan İNANDIĞI(iman ettiği) zaman her şeye katlanabilir, her şeyi göze alabilir-ölümü bile-

0|0
    0|0
  • erkek olarak, bu konuya yorum yapamayız, çünkü

" kimse sınanmadığı günahın masumu sanmasın kendini"

0|0
    0|0
  • sanane kardeşim herkesin kendi seçimi cefasını da sefasınıda onlar çeker

3|0
    0|0
  • güneşle temas eden cilt daha çabuk buruşur ve yaşlanır. diğerleri daha genç ve diri kalır. direk açıkta olan cilt daha çok yanar ve sıcaklığı hisseder.

linke bak.

ekovitrin.com/images/haberler/gunesin_etkisini_kanitlayan_fotograf_h19943.jpg

0|0
    0|0
  • inanç gücü ile tabi gerçekten inançlı olanlar için geçerli bu durum

1|2
    1|1
  • o çarşaflar özel bir kumaştan üretiliyor...

0|0
    0|0
  • Onlar da sizin öbür tarafta o ateşe nasıl dayanacağınızı hiç anlamıyorlar..Eşitsiniz yani..O burda yanacak sen orda..Derece farkıyla..

1|1
    1|0
    • komiksiniz. kapanmakla cennetlik mi olunuyormus hemen. iyimis ya.

• Yo..Açılarak cehennemlik olunuyo hemen

• cehennem atesı burdan daha sıcaktır ... bole ayet var

2|0
    0|0
  • içlerindeki maneviyat gönüllerini serin tutuyodur.

9|4
    2|2

Kızlar Ne Diyor 16

• Bu yıl da öyle. Ortalık çok sıcak!

Hemen herkes birbiriyle karşılaştığında ilk cümlesi "Hava ne kadar da sıcak" oluyor.

Sıcaktan şikâyetler bana bazen Kur'an'dan bir ayeti hatırlatıyor.

"De ki, cehennem daha sıcak..."

Allahuekber!

İnsan irkiliyor ve kendine geliyor.

Sanki bir tarafına kor ateş değmiş gibi oluyor.

Ne müthiş bir tehdit...

Ne müthiş bir hatırlatma...

Ne müthiş bir teşvik!

5|5
    3|1
  • Sen Allah in emrine itaat edeceksin de Allah sana onun Sabrını verip yükünü hafifletmeyecek mi? Belki senden daha az fenalık geçiriyorlardır... Bilrmezsin...

3|0
    1|0
  • Bu kadar yanmak ne ki :) Açılıp saçılanlar öbür dünyada daha fazla yanacak...

5|5
    3|1
  • güneş cilde temas ettikçe insan daha fazla sıcaklar:))

2|3
    1|0
    • katilmiyorum:)

• Koyu Renkli Kıyafetler güneşi daha fazla Absorbe Eder, Yani emer.

• ama siyah olmalı dinen olması gereken bu:)) o kdr çok ince ayrıntılar var ki mesela ustunde yabancu yazılı tsirtler giymek yasak.. erkeklerin saclarını asimetrik kestirmesi yasak (batıya özenmemiz gerekiyor batının sadece teknolojisini örnek alabiriz...bayanların dısarda sadece s,yah renk giymesi gerekiyor... bunun gibi bi suru sey hepimiz uymuyoruz ama maalesef olması gerekenlerş değiştiremeyiz:((

• anlama zaten kendi tercihleri tabi buna bisey demediğin gibi bunuda anlama anlamanı beklimiyorlardır emin ol..saygı duy yeter..

4|0
    2|0
  • biz güneşle birebiriz cilt kanseri olacağız o tiril tiril kıyafetiyle üfür üfür geziyor :) (aman Allah'ım bunlar nasıl tabirler? )

3|2
    0|2
  • Zaten aşırı şekilde sıcakliyorlar. Serin filan da tutmuyor. Birebir kendileriyle konuşan biri olarak boyle olmadıgını kendilerinden surekli dinliyorum.

Tercih meselesi, kimseyi sorguya çekmeye nasil dayanıyorsun demeye hakkımız yok, kapalı degilim ama nasil onlar bize bundan dolayı saygı duyuyorsa biz de onlara duymalıyız.

Onun attıgı terden, çektiği sıkıntıdan da biz sorumlu olacak degiliz herhalde...

3|0
    0|0
  • kapalılar değilde o çarşaflıların iç çamaşırıyla çıktığına dair bi duyum almıştım.e tabi fıldırfıldır eser alttan.istanbul araplarla dolu.sırf gözleri gözüküyo ama o göz makyajları kaşları bile öyleysee.dediğim gibi çıkma olasılıkları büyük.

3|1
    5|4
  • Rabbım buyurmuş ki cehennem ateşi daha sıcaktır askjlkşjökl

1|1
    0|0
  • cehennem ateşinin daha sıcak oldugunu bildikleri için.

5|1
    0|0
    • bunları pek ciddiye almıyoruz ama gercekler bunlar birgün öleceğimizi hepimiz biliyoruz amelimize göre cennet yada cehenneme gideceğimizide.. link

• iman gücüyle.

3|2
    0|0
  • nasil dayandiklarini bilmem de yanimdan gecerken bile kokulari geliyor. metrelerce uzaktan yuruyorum.

3|3
    15|7
  • Yüce rabbim bir kolaylıgını veriyodur..

1|0
    0|0
  • Cehennem çok daha sıcakdır da o yuzden..!

1|0
    0|0
  • bilmem herkesin kendi seçimi

0|0
    0|0
  • Cehennem ateşi daha sıcak.zaten Çarşafı soğuk yada scak olsn diye değil Allahın keelamı diye giyitolar.Allah bizede nasip etsin

5|3
    3|1
Yükleniyor... ;