Egolar nasıl yenilir sizce ?

Egolarımızı nasıl tatmin etmeliyiz,onlardan nasıl arınırız ?

0|0
1119

En İyi Kız Görüşü

• Dunyanin senin etrafinda donmediginin farkina varman gerekir.

Etrafinda baska canli ve cansiz bir suru varligin bulundugunu gormen ve onlarin hepsine saygi duyman gerekir.(Evet, masa sandalyeye bile. Sana yardimci oluyorlar neticede.)

Kendine saygi duyman gerekir ki baskalarina saygi duyabilesin.

Karsindakinden hicbir sey beklememen gerekir. Ailen bile olsa. Alcakgonullu olman gerekir.

Devami var ama saat kac oldu, devam edemiyorum=).

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• İslamiyeti daha yakından incelersen dinimizde kibire yer olmadığını görürsün sonuçta ego kibirden kaynaklı bir şey insanın özgüveni olması süper birşey ama ego seviyesine yükselirse oralar tehlikeli sular , şöyle düşün hepimizi allah yarattı hepimiz topraktan yartıldık herkezin aynı organları var sadece herkezin renkleri farklı (yaşayış tarzı yani ) bu durum en mükemmel kavramı olmaz herkez özel olarak yaratılmış bir rekabet olamaz bu nedendden dolayıda ego olamaz

0|0
    0|0
  • İnsan olarak doyumsuz ve yetinmeyi bilmeyen varlıklarız malesef.. Ve etrafımızdakilerden hep pohpohlanmayı bekleriz.. İltifat almak ruhumuzu okşar.. Ama aslında aciz birer insan olduğumuzu , kimseden üstün olmayıp herkesle eşit olduğumuzu kabul edersek " ego tatmini " gibi saçmalıklardan kurtuluruz..

0|0
    0|0
  • Egolar yenilmek için değil tatmin edilmek içindir :)

1|1
    0|0
  • iyi niyetle.

0|0
    0|0
  • Kendi egolarımdan kurtulmak için sahip olduklarıma şükür yolunu seçerim, sükutu seçerim.

Başkalarının egolarını ise, lego yapıp ellerine vermek isterdim de henüz başarılı olamadım.

İleri zamana kısmet artık. ;)

0|0
    0|0
  • Kimseden üstün olmadığını düşünmeye çalışarak başlayabilirsin.Ama şunuda söyliyim o kadar çok kompleksli insan var ki senin egoist olmamanın ve mütevazi davranmanın erdemini anlayabilecek birilerini bulabilmen zor.

0|0
    0|0
  • En iyisi sen falan değilsin, bil istedim.

0|0
    0|0
  • rehabilite olarak sanırım..bazıları var ki ancak onu gerektiriyor..

0|0
    0|0
  • kendıne gıvenırsen ego tatmınıne ıhtıyacın kalmaz

0|0
    0|0
  • Senden daha yetenekli daha kültürlü insanlar oldugunu düsünmelisin.

0|0
    0|0
    • ama en iyisi benim :)

• bunu böyle düsündügün sürece arınman zor ama. senın ıcın soylemıyorum ama cok yakın bı arkadasım da egoıst sureklı ben mukemmelım en ıyı benım havalarımda ama erkek olmasına ragmen gercekten cok itici geliyo

Erkekler Ne Diyor 19

• Egoyla doğrudan mücadele edemezsin. Bunu unut. Karanlıkla doğrudan mücadele edemezsin, ışığı açman yeterlidir.

Ego'yu yok edecek şey meditasyon ve sevgidir. Meditasyon yaptıkça daha sevgi dolu olursun. Sevgi dolu olduğunda da ego birden kayboluverir.

1|0
    0|0
    • bir şey soracaktım. mum yakıp, nefes alış verişe odaklanarak yapıyorum. konu hakkında bilgim yok. acaba doğru düzgün öğrenip mi yapmam daha iyi.

bir de sen nasıl yapıyorsun.

• Nefes egzersizi güzel ancak tek başına yeterli değil. Dinamik meditasyon yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca tüm duygularını ne hissediyorsan hisset yargılamadan kabul etmelisin. Kabul ile birlikte gözlerini kapayıp bu duyguyu, bu duygunun oluşturduğu enerjiyi izle. Sonrasında duygunun başka bir şeye dönüştüğünü fark edeceksin. Öyle bir an gelecek ki bir süre sonra, herkese ve her şeye karşı sevgi dolu olacaksın. Bu mutluluğunu ve sevgini kimse bozamayacak.

• Aslında şu koca evrende sadece bir nokta kadar yer kapladığımızı fark ederek mesela.

0|0
    0|0
  • Bunun en profesyonel yolu tasuvvuftur. Egonun tatmin sınırı ve onu kontrol etme becerisini tasavvufla öğrenirsin ancak. Kendine temiz, pak ve hak yol üzerinde olan sahih bir yol bul. Derviş ol:)

1|0
    0|0
  • egoyu yenmek için onu başta iyice besle şişmanlat sonra da karşına oturttur ve sen kendini ne bok sanıyon lan de. herkes gibi sen de insansın kimse senden üstün değil sen de kimseden üstün degilsin de.

0|0
    0|0
  • ego ezilerek mahvedilir ki islami terminolojide nefs'e karşılık gelir diye biliyorum. =) yani örneğin, lüks içinde yaşamaktan haz alıyorsan bir de fakir ve sade bir hayat sürmeyi dene... gibi :)

0|0
    0|0
  • Aslında, düşünüyorum da belki ego’nun bir korunma mekanizması işlevi vardır… Belki de ego, ruhun korunması için var olan gerekli bir şeydir…

0|0
    0|0
  • ego=1/bilgi dir. her gün bilgini kültürünü geliştir, o zaman aslında çok az şey bildiğini göreceksin ve ego diye birşey kalmayacak.

0|0
    0|0
  • hiç kimse egolarını yokedemez. şuan yaptğın bile bi ego. çünkü birşeyi yapmak için başka birşeyi silmek istiyorsun. mantıksız bence

0|0
    0|0
  • Ego tatmin edilmez ezilir. Semavi dinlerde nefis terbiyesi şeklinde diğer öğretilerde ruhani arınma şeklinde baskı altına alınarak ezilir.. King kong zincirleme hadisesi..

0|0
    0|0
  • ibadete yönel

0|0
    0|0
  • Yenebilirsin ama bitiremezsin. Çünkü insan = ego ego = insandır.

0|0
    0|0
  • Alim olan Şeytan arınabilseydi, Cennette olurdu.

0|0
    0|0
  • ayrıştırarak :DDDD

0|0
    0|0
  • Kendi başına kaldığın anlarda:)

0|0
    0|0
  • Sevdiğin şeylerden fedakarlık edebilmeyi öğrenmek güzel yollardan biridir bana göre

0|0
    0|0
  • ölümü düşün

0|0
    0|0
  • bende kendimi çok begeniyorum

0|0
    0|1
  • yetişkinlerin egoları yoktur, mantıkları vardır

0|0
    0|0
  • çok zor. herkesin egosu var fakat aşırı ego tutkunluğu nedir?narsismdir.hastalıktır+mallıktır.kadınların egosu tavan yapan bir ülkede yaşıyoruz.ego kadında daha çok var.egosu en yüksek olan şehir istanbul kadınları ülkemizde.kezbanlar.aile şu bu yaşam tarzı kafa ve düşünce tarzı kro olan bir şehir.istanbul dışındaki şehirler karşılaştırdığımızda ego konusunda açık ara terbiyeli.hastalıklı egoyu tedavi edemessin.öle bir insanla beraber olunmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;