Tüm zamanların en iyi basketbolcularından biriydi. Birinci ölüm yıl dönümünde Kobe Bryant'ı anıyoruz. Ölüm haberini nasıl aldın?

Funda_a
Merhaba herkese.. Çok güzel bir gün dileklerimle..
Kobe Bryant ın ölüm yıl dönümü
Kobe Bryant 'ın ölüm yıl dönümü
Editörlüğüm ilk zamanlarında kendisi ve onun kadara başarılı, zirvedeki arkadaşı LeBron James, aynı zamanda her basketbolcunun ulaşmak istediği mertebe: Michael Jordan'la ilgili bir yazı yazmıştım. En sevdiğim yazılarımdan biriydi. Ne yazık ki Mahşerin üç atlısı olarak sunduğum bu isimlerden Kobe Bryant geçen sene bugün talihsiz bir helikopter kazasında aramızdan ayrıldı..

Üstelik 13 yaşındaki kızı Gianna ve 9 kişiyle beraber.
Kobe ve aynı kazada yaşamını yitiren kızı
2020 senesinin lanetini iliklerimizde yavaş yavaş hissetmeye başlatığımız o günlerde bu haber tüm dünyayı derinden sarsmıştı..

Basketbol dışında rap müziğe ilgilisi ve sevgisiyle de tanınan Kobe'nin başarıları saymakla bitmiyor.

Kendi kişiliği gibi ailesi de buna enteresan insanlar olmalı ki yıldız basketbolcuya adını babası Japonya seyahati sırasında Kobe şehrinin çok ünlü bifteğinin adı olarak vermiş.
Tüm zamanların en iyi basketbolcularından biriydi. Birinci ölüm yıl dönümünde Kobe Bryantı anıyoruz. Ölüm haberini nasıl aldın?
Basketbolla 3 yaşında tanışan Kobe rekorlarla dolu başarılı bir kariyere sahip..
  • Kerim Abdülcabbar ve Karl Malone'un ardından NBA tarininin en skorer 3'üncü oyuncusu
  • NBA tarihinde 30 bin sayı ve 6 bin asist barajını geçen tek oyuncu
  • Bir NBA takımının formasını en uzun süre giyen basketbolcu: 20 sezon (Los Angeles Lakers)
  • NBA All-Star maçına ilk 5'te çıkan en genç oyuncu: 19 yaş, 169 gün
  • Bir NBA maçına ilk 5'te başlayan en genç oyuncu: 18 yaş, 158 gün
  • NBA All-Star maçlarında en fazla skor üreten oyuncu: 280 sayı
  • Kariyeri boyunca 40 sayının üstünde skor ürettiği maç sayısı: 134 (60 sayı ve üstü 5, 50 sayı ve üstü 25 maç)
  • Bir maçta 2'nci en fazla sayı atan NBA oyuncusu: 81 sayı
  • NBA sayı kralı: 2006 (35,4) ve 2007 (31,6)
  • NBA All-Star maçı MVP'si: 2002, 2007, 2009 ve 2011
  • Bir maçta en fazla 3 sayılık basket atan oyuncu: 12
Kobe NBA yıldızı olmadan önce hayallerinde rap müzik varmış. Hatta o yıllarda Sony ile anlaşıp kayıt yapsa da albüm içine sinmediği için yayınlanmamış. İlerleyen yıllarda bu hayalini az da olsa gerçekleştiren yıldız basketbolcu bu şarkıyı Tyra Banks ile birlikte seslendirmiş.

Ben de o unutulmaz smaçları bu şarkı eşliğinde izlemenizi istedim.. Ne zaman Kobe Bryant dense bu şarkı aklıma gelir.

Onu birinci ölüm yıl dönümünde anarken geçen yıl bu zamanlar ölüm haberini nasıl aldınız? Ne hissettiniz diye sormak istiyorum?

Yani kısaca Kobe'yi nasıl bilirdiniz?

#funda

Tüm zamanların en iyi basketbolcularından biriydi. Birinci ölüm yıl dönümünde Kobe Bryant'ı anıyoruz. Ölüm haberini nasıl aldın?