Basketbolcular neden uzunlar?

Arkadaslar su basketbolcularin hepsi neden bu kadar uzun yada gecmisti basketbol oyunamis kisiler hep uzun olur bu nasil olur? sirf ziplamali spor diyemi boyle? yoksa nebilim ozel biseymi yiyo iciyolar? ve basketbol oyunamaya ve boy uzamasina gec kalmis olabilirmiyim 18 yasindayim boyum 1.79 simdi baslasim basketbola bi faydasi olabilirmi hala? yada nebilim evde oyle ziplasam hergun?

0|0
511

En İyi Erkek Görüşü

• Bu arada; mesele boy değil, temel (fundamental). Rajon Rondo, Allen Iverson benden kısa ama paldır kültür smaç basıyor adamlar. Top hakimiyeti, tecrübe önemli olan bunlar. Boy sonraki aşamalar.

Ben oyun kurucuyum, benden uzun adamlara karşı oynuyorum. Yeri geliyor onların üzerinden smaç basmak durumunda kalıyorsun. Mesele teknik top kontrolü ile onları egale etmek. Sonrasında PG isen asist yaparsın.

...ve evet geç kalmışsın. 9 10 yaşında falan başlaman gerekiyordu. Sokak basketboluna devam et bence. =)

0|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Onlar basketbolcu olmak için küçüklükten beri ilgilendikleri için oynaya oynaya boyları uzamış uzar da fazla değil 2-3 cm anca ve evde deli gibi zıplayınca olmaz o iş ki hep zıplayamazsın

ya baskete yazıl yada yaz geldi havuza yazılabilirsin yada ip al atla derim

0|0
    0|0
  • Biraz geç kalmıssın gibi,aslında boyun iyi.Ama 21-22ye kadar devam edersen yaparsın.Barfix falan çek basket cok zorunlu değil.Yeterki kendini esnet.

0|0
    0|0
  • bilmem farkında mısın adamlar habire sıçrıyor bi zahmet uzasınlar

0|0
    0|0
  • esnetiyor

0|0
    0|0
  • bulss'ta rose gozume baya kısacık gelirdi adamın boyuna baktım 191 öh yani

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bir doktor sanılanın aksine basketbolun boy kısalığına sebep olduğunu savunmuştu zıplamanın kemik uçlarına yük bindirmesinden dolayı :)

0|0
    0|0
  • lisede iken ben de oynuyordum hala da oynarım ama onla alakası olduğunu sanmıyorum.basketle falan boy uzayacağını sanmam ayrıca boyun da iyi 1.85 olursun sen

0|1
    0|0
  • aynı zamanda kemik yapıları güçlensin diye bol süt içiyorlar

0|0
    0|0
  • zıpladıkça vücut esniyor mesela nasıl bir plastiği esneterek çektiğimizde açılıyorsa vücutta aynıdır devamlı basketbol oynayanların boyları 20 yaşına kadar uzayabiliyor.

0|0
    0|0
  • Basketbol oynadıklarından mı uzunlar? Yoksa uzun olduklarından mı basketbolcu oluyorlar? :)

0|0
    0|0
  • babaları tohumlarını sağlam atmış

0|0
    0|0
  • Ben de 1.79 um 15-16 yaşları arasında BJK'da genç takımdaydım oyun kurucu yedek yedeği olarak. :D Durmuş sayılır senin uzaman fazla uzamazsın artık.

0|0
    0|0
  • Fazla zıplama ve fazla hareketler.

0|0
    0|0
  • yıllarca bende o potaya uzanmaya çalışsam benimde uzun olur basket etkiliyor

0|0
    0|0
  • Çünkü basketbolcu olduğumuz için olabilir mi?

0|0
    2|1
Yükleniyor... ;