Atatürk'ün Son Mesajı...

Atatürk vefat etmeden 15 gün önce, kendine geldiği zaman, dünyadaki müslümanlara şu mesajı göndermiştir.

"Bütün Dünyanın Müslümanları, Allah'ın son Peygamberi Hz. Muhammed'in (S.A.V) gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli.

Tüm Müslümanlar Hz. Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli. İslamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli; zira, ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilir."

Mustafa Kemal Atatürk, bu mesajı, başbakan ve dış işleri bakanı vasıtasıyla dünyaya açıkladılar.

Kaynak: Prof. Dr. Hanif Fauk; Urduca yayınlarda ATATÜRK; A.Ü. Dil ve Tarih-Coğrafya Fak. Yayınları; Ankara 1979; S:102

Siz Bu konuda ne düşünüyorsunuz. Günümüzde "Atatürkçü" diye kendisini tanımlayanlar Atatürk'ün bu sözleri karşısında nasıl bir tutum takınıyorlar?

0|0
56

En İyi Kız Görüşü

• Atatürk sevilmiyor bu ülkede. Atatürk'ü sevmek suç. Atatürk'ü sevenler, onu sevmekten korkuyorlar. Haksızlar mı? Değiller... Atatürk'ü seviyorum demek damgalanmak, hakaretler işitmek, hatta hapse girmek... Göğsümüzü gere gere cevap vermemiz gereken sorularda kendimiz gizlemek zorundayız. Kıymetler kaybettikten sonra anlaşılırmış, Atatürk'üm, seni kaybettikten sonra bile kıymetini bilemedik... O yüzden ne dediği artık bir şeyleri değiştirmeyecek...

Şimdi hakaret ve eksileri alayım... Nefret, hakaret mesajları gelsin mesaj kutuma... Alıştık nasıl olsa... !

2|3
    1|0
    • ATATÜRK'Ü SEVİYORUM BUGÜN O AYAĞA KALKACAK OLSA SEVE SEVE CANIMI VERİRİM. ATATÜRK DÜŞMANLARINDAN'DA NEFRET EDİYORUM,SOYLARINDAN ŞÜPHE EDİYORUM

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence de, ben de Atatürk'ü seviyorum ama bu Atatürkçüler hangi dine mensup bilmiyorum Atatürk'ün üstünden prim yapıyorlar.

2|0
    0|0
  • Kaynağı araştırmadan hiç bir şey söyleyemem.

1|0
    0|0
  • Atatürk demişse doğru demiş. Dinle Atatürk ne alaka. ben hem Atatürk'ü çok seviyorum hemde dinime bağlıyım müslümanım

2|1
    0|0
  • Dinci arkadaşlara kapak olsun diyorum bir Atatürkçü olarak... Biz zaten o yoldayız, dini siyasete alet edenler utansın!

3|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Tabiki bu büyük bir yalan her yazılana kaynak diye atlanmamalı iyi araştırılmalı.tarihimiz yalanlarla dolu

1|0
    0|0
  • Atatürk'ün son mesajı 'Ölümümden 50 yıl sonra açın.' diyerek bize bıraktığı mektup idi. Bu mektup 1988'de Kenan Evren tarafından açıldı ve günümüz gerçeklerine uygun değil diyerek örtbas edildi.

1|0
    0|0
  • yazanın aslı astarı ne? o nerden kaynak bulmuş cumhuriyet kurulduktan sonra Kur'an'a Peygamberimiz'e(s.a.v.) laf atan bi adam, ölürken mi iyi konuşacak.

1|0
    0|1
    • Ne biçim bir tabirdir "bir adam" ya, O olmayaydı dinin kalacak mıydı elinde... Ne içiriyolar size böyle kafa yapıyosunuz arkadaş çözemedim gitti ya...

• soruyu son derece taraflı buldum

0|0
    0|0
    • taraflı derken ben böyle bir taraf olduğunu zannetmiyorum nasıl diye sorarsan dindar geçinen kesim Atatürk'ü ateistlikle itham ediyor. Atatürkçüyüm diye geçinen kesim ise Atatürk'ün dini yönünü hiçbir şekilde konuşmuyor yada bilmiyor ( yani Atatürkçüyüm diyor ama Atatürkü tanımıyor bile). Bu yazıda Atatürkün bu iki tarafında düşündüğü gibi birisi olmadığı ortaya çıkıyo. Eğer bir taraf gösterilecekse 3. farklı bir taraftan bahsediyor olmak lazım.

• hmmm o zaman ok

• atatürkün evrim teorisi ile ilgili görüşleride var.googleden araştır istersen.

0|0
    0|0
    • insanlar, sürfeler gibi sulardan çıktılar ilk önce. ilk ceddimiz balıktır. işler daha ilerledikçe o insanlar, primat zümresinden türediler. biz maymunlarız; düşüncelerimiz insandır.

(ruşen eşref ünaydın atatürk t. ve d.k.h)

• o nasıl bir kaynak vermek öyle? tam kaynak yaz kısaltmalar da anlamlı olsun sayfa numarası da olsun tabi palavra bir kaynak değilse...

• olamaz mı ?

• ATATÜRK'ümüzü bize unutturmaya, onu din karşıtı olarak göstermeye çalışıyorlar. bkz: Ateist kelimesini ilk duyduğumda dinsizlik olduğunu söylediklerinde ATATÜRK ile bağlantı kurmuştum. Ama tabi insan sonradan anlıyo herşeyi

1|0
    1|0
Yükleniyor... ;