Savunma Sanatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1- Shaolin Kung Fu

Dünya üzerinde bulunan tüm savunma sanatları Kung Fu üzerinden türemiştir. Shoalin rahipleri tarafından kullanılan Kung Fu'nun kesin bir başlangıç tarihi ve yaratıcısı yoktur. Uzun zamanlar boyunca dünya üzerinde olan bu savunma sanatı Shaolin rahiplerine göre; tamamen barış, sevgi, ömür boyu sağlıklı yaşam, merhamet gibi ilkelerden ibarettir. Denilenlere göre Kung-Fu teknikleri 550 ana hareketten oluşurken, bu sayı insanın üretebildiği maksimum sayı demektir. Ve şu an dünyada gerçek Kung Fu'yu çok az rahip bilmekte. Ve sanatlarını öğretebilecek içlerinde kötülük ve kin olmayan öğrenciler aramaktalar.

2- Judo

Japon kaynaklı bir savunma sanatı olup, Jigoro Kano tarafından geliştirilmiştir. Temeli rakibi silahsız bir şekilde etkisiz hale getirmektir. Estetik olarak gerçekten güzel bir savunma sanatı olan Judo, Jiu-jitsu adı verilen, savunma sanatı altından geliştirilen bir savunma sanatıdır. Karmaşık bir hali olmayıp her türlü insan tarafından yapılabilir. Bu sporda boy kilo önemi yoktur cılız bir insan eğer bu spor dalında ustaysa kendinden kat kat fazla cüsseli birini bozguna uğratabilir.

3- Muay Thai

Thailand (Tayland) da ortaya çıkmış olan, tarihi çok eskilere dayanan bir savunma sanatıdır. Sadece Thailand'da değil Güneydoğu Asya ülkelerinde ve dünyanın farklı çoğu ülkesinde kullanıldığı görülür. Yumruk, tekme diz, ve dirsek darbelerinden oluşan bu savunma sanatı, istenildiği vakit gerçekten ciddi yaralamalara sebep olabilirken, ölümlere de davetiye çıkarabilir. Bu savunma sanatında yumruk, diz, dirsek, tekme ve rakibin darbelerini bloklamak için kalçadan destek alınması gerekir. Aksi taktirde verilen darbeler güçsüz ve zayıf kalacaktır.

Verdiğim bilgilerde eksiklik ve yanlışlık varsa düzeltmeniz beni mutlu edecektir.

Eğer idman yapmazsanız, kazanmayı hak edemezsiniz.


1|1
31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Öğrendiklerini insanlara zarar vermek amaçlı kullanmasınlar diye yemin mi ediyorlar filmlerde öyle gördük de? :s

  0|0
  0|0
  • Evet günümüzde gerçek kung fu yu Çin'de bile çok çok az rahip bilmekte. Belki 10 Belki 20. Zaten her önüne gelene bu sanat icra edilmiyor. Yeminleri ve yaşam biçimleri doğrultusunda Kung fu yu öğretmekten kaçınıyorlar. Ve sadece hak ettiğine inandıkları kişilere öğretiyorlar. Ve yaşamları boyunca bu böyle sürüyor. Çocukluktan beri çalıyorlar ve ölene kadar. Kung fu barış huzur yaşam demek diğer canlıları sevmek zarar vermemek demektir. İnsanın her hareketi kung fu nun bir parçasıdır. Vesselam saygılar :)

  • anladım teşekkürler. :) insanlar yalan söylemeye çok meyilli o yüzden güvenilir öğrenci bulmak da zordur.

 • çok çekiciler yaa

  0|0
  0|1
  • Burada anlattığım şey bir sanat. Gidip adamların şekline şemaline bakma.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...